TworzymyGłos Regionu

Hałdy śmieci w Osowej Sieni

Środa, 10 października 2018 o 10:06, aktualizacja Wtorek, 16 października 2018 o 16:39, autor: 27 4540
Hałdy śmieci w Osowej Sieni

Pod koniec września Straż Miejska otrzymała informację o ogromnej ilości śmieci, które pojawiły się na polach w pobliżu Osowej Sieni i które miały być zakopywane pod ziemią. Z informacji wynikało, że mogły to być odpady, które zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców. Nad wyjaśnieniem sprawy pracują jednostki ze Wschowy, Gorzowa Wlkp., Poznania i Zielonej Góry.

Wschowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieodpowiedniego postępowania z odpadami w Osowej Sieni.

- Pod koniec września Straż Miejska we Wschowie otrzymała niepokojącą informację na temat ogromnych hałd śmieci, które pojawiły się na polach w pobliżu Osowej Sieni, i które zakopywane były pod ziemię - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa -  Z informacji wynikało, że mogą być to odpady zagrażające zdrowiu, życiu mieszkańców, jak również niebezpieczne dla środowiska roślinnego i zwierzęcego.  Wschowscy policjanci wsparci strażnikami miejskimi błyskawicznie zaangażowali się w sprawę „śmieciową”, uruchomione zostały wszelkie możliwe procedury.

Na miejscu czynności zostały podjęte przez wyspecjalizowane jednostki.

- Byli to wyspecjalizowani w tym zakresie przedstawiciele - funkcjonariuszy Wydział Do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Okręgowy Urząd Górniczy z Poznania, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Zielonej Góry oraz przedstawicieli wschowskiego magistratu - mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa - Prokuratura Rejonowa we Wschowie wszczęła w tej sprawie śledztwo. Zabezpieczone materiały dowodowe, pobrane próbki pozwolą wyjaśnić czy składowane w tym miejscu odpady stanowią realne zagrożenie dla życia, zdrowia wielu osób bądź czy mogą spowodować poważne zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (27)

avatar
~Mieszkaniec Osowej
10.10.2018 12:04

Wątpliwe by Wschowska prokuratura (...) za to coś zrobiła. On już w grudniu woził chyba jeszcze gorsze odpady, które wsypywał do dołów następnie przysypywał to głów ... a następnie maskował z wierzchu ziemią

avatar
~HHH
18.10.2018 09:12

Odpady oczywiście z Wexpoolu z Dąbrówki Wielkopolskiej, od lat WIOS zielona gorą jest informowana ze odpady wyjeżdżają w stronę Osowej Sieni........ i nic....

avatar
~Wprost...!
10.10.2018 13:49

A!, co na to kandydatka - specjalistka od ochrony środowiska, na Burmistrza Wschowy i Gminy z KWW Zwyczajni Razem ???, Jak On jako nie kandydatka, ale specjalistka w tej sprawie może oficjalnie i publicznie powiedzieć ????. Słuchamy ......, proszę się nie chować za Komitetem Wyborczym swojego klubu tylko śmiało i odważnie powiedzieć - jest zagrożenie środowiska w którym mieszkamy, czy nie ....????

avatar
~specjalistka od ochrony środowiska
10.10.2018 14:20

jest, jest, jest!!! Najlepiej byłoby ewakuować wioskę, ogrodzić drutem kolczastym, opisać tablicami "STREFA ZAGROŻONA".To mówiłam ja specjalistka od ochrony środowiska. Główna specjalistka, z dużej litery nawet.

avatar
~linkoln
11.10.2018 12:53

do ~specjalistka od ochrony środowiska: tak zróbmy. Profesjonalne podejście. Ale proszę też zwrócić uwagę na to, że nie możemy dopuścić do rozprzestrzeniania się strefy zagrożonej po terenie powiatu. Należy jak najszybciej wprowadzić embargo na produkty pochodzące ze skażonej wioski.

avatar
~Super-Specja....!
10.10.2018 14:38

No!, to może jeszcze ktoś z kandydatów tego Kluby ZR coś powie na ten temat ....?, i może w ten sposób zakończą niepotrzebnie wydawać koszty na tak liczne ekipy zaangażowane przez naszą Policje i Prokuraturę... ... !

avatar
~6666666
10.10.2018 15:55

Ukarać właściciela ziemi...niby takie proste a z wykonaniem ciężko

avatar
~Wyborcy
10.10.2018 16:20

Czy Pani Justyna Urbaniak kandydat na Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa mogłaby tą sprawę jakoś skomentować?? Jest zagrożenie dla mieszkańców czy nie ma?? Czy ostatnie skażenie wody bakteriami Coli ma coś wspólnego z procederem zakopywania śmieci na terenie gminy?? Czekamy. Podpisano Wyborcy.

avatar
~?
10.10.2018 17:58

Cała gmina umiejscowiona na "bombie śmieciowej".To nie jedyne miejsce zagrożone. Ile to jeszcze potrwa?

avatar
~@@-wyborca-
10.10.2018 19:26

A co tam Pani Justyna U., to dopiero jest kandydatka ?, Zwyczajni mają Panią Radną Powiatu - co tam Radna, vice Przewodnicząca z ramienia Zwyczajnych, może ta pani cos więcej nam wytłumaczy??? ; jak to wygląda z pozycji Rady Powiatu i ochrony naszego środowiska z tego typu "zarazy", czyżby powiatu nie interesowała ochrona środowiska naturalnego naszego powiatu, miasta i gmin y ???. A!, ponoć wszyscy oni obecni tam w tym w tym powiecie startują ponownie w tych wyborach - pani vice również ???. Bardzo proszę!....macie okazję się wypromować przed naszymi wyborcami !!!!!!!.

avatar
~jaaaaa
10.10.2018 21:18

proponuje głębiej kopać tak jakies 10m ta dopiero sa skarby i lepiej georadar wezwac to moze cos sie jeszcze znajdzie

avatar
~Babol
10.10.2018 22:54

To że wszalakie odpady poprodukcyjne,ale również inne cuda z zagranicy były tam składowane wiadomo wszystkim nie od dziś. Były robione badania pod tym kątem. Pewnego razu pewna pani nawet wpadła po pas przeprowadzając dziwne badania w osad z oczyszczalni który był wywozony na pobliskie pola.I co???I nic.Była sołtys też walczyła z tym precedensem.Poprostu gość ma plecy.Kto wie może stoją za tym wysoce postawieni urzędnicy. Może też mają jakiś w tym udział. Jak dobiorą się wszystkim do dup. to zlikwidują gościa i sprawa umilknie.Znajdzie się ktoś,gdzieś nowy co będzie robił to samo za gruubbąą kasę

avatar
~Assasin
11.10.2018 10:13

to jedno miejsce! a na pewno są jeszcze inne!!!...wiadomo skąd te grypy jelitowe...cola w wodzie!! nareszcie Ktoś się za to wziął!!!..ale jak to mówią Umarł Król, niech żyje Król...

avatar
~Do wszystkich...
11.10.2018 12:25

Do wszystkich, którym leży na sercu dobro naszego rejonu, ochrona środowiska naturalnego !, Proszę zauważyć, że mimo licznych apeli naszych forumowiczów nikt z kandydatów KWW Zwyczajni, ani ich Radna Powiatowa, ani ich kandydatka na Burmistrza - ponoć specjalistka od ochrony środowiska nie zabrał/zabiera głosu w TEJ TAK ZWANEJ "ŚMIERDZĄCEJ" SPRAWIE !?. Pytam się ich wszystkich: - czy tak powinna wyglądać postawa kandydatów na Radnych Powiatu, Radnych Miasta i Gminy Wschowa oraz kandydatki na Burmistrza ???. - to jest Was szacunek do Wyborcy?, do wszystkich naszych mieszkańców ?, i Wy macie odwagę na dalsze kandydowanie???. Ponoć Cynizm, Obłuda, Fałsz nie boli, ale wszystkim szkodzi !

avatar
~do Do wszystkich
12.10.2018 08:16

Szanowny panie a kto z normalnych ludzi i tym bardziej myślących zechce zabrać głos w tej sprawie przed zakończeniem czynności śledczych policji i postępowań prokuratorskich . Przecież gość nie zna sprawy ani faktów i co będzie sobie strzępił język ? . Niech najpierw ustalą fakty odpowiednie służby . Oj miałbyś pretekst żeby skrytykować Antkowiaka że osądził już sprawcę przed udowodnieniem jemu winy lub że fakty mówią wręcz co innego . Jednym słowem z twoich ust nie płynie prawdziwa troska o wyborców jak piszesz obłudnie ale fałsz w czystej postaci żeby osłabić kandydata na burmistrza . No i te ostatnie zdanie " Wy macie odwagę na dalsze kandydowanie???. Ponoć Cynizm, Obłuda, Fałsz nie boli, ale wszystkim szkodzi ! " A ja się pytam co robiła do tej pory burmistrz i jej zastępca doktor , przecież oni są na urzędzie i do nich należy pierwszy ruch w tej sprawie .

avatar
~magda
11.10.2018 12:34

A gdzie ta kandydatka ma się wypowiedzieć?? Na forum gdzie wcześniej na nią wylaliście wiadra pomyj? A może to jej śmieci, ona sama zakopywała, może nawet była tam w trakcie kontroli. Niech się właścicel pola wypowie, służby odpowiednie od tego a nie kandydatka

avatar
~Sz.p.-magda-
11.10.2018 13:38

Szanowna Pani -"magda" - sorry przez małe "m" , bo tak się pani sama określiła, a pani to kto członek/członkini Zwyczajnych?, Rzeczniczka Pani Kandydatki od Zwyczajnych?, w czyim imieniu pani się wypowiada?, bo jak widać jest pani na tyle bystra, iż wiedział gdzie i w jakiej formie się wypowiedzieć ?, a pani koleżanka/kandydatka jeśli ma z tym problem to co jej przyszło do głowy, by startować na Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa?. Cyt. ..."wiadro pomyj".... to my wszyscy mamy z tym smrodem, a nie pani kandydatka, która jest na tyle dorosła i ponoć wykształcona, iż powinna wiedzieć, że z chwilą podjęcia decyzji o udziale w wyborach do samorząd będzie musiała się dosłownie i TO dosłownie "wyspowiadać" z tego wszystkiego co z sobą reprezentuje !!!. Jeśli tego nie rozumie, jak również i Pani to co ona robi na listach Zwyczajni Razem ???. No CO !!?.

avatar
~do magdy
11.10.2018 14:37

A słyszałaś o czymś takim jak konferencja prasowa? Nie udawaj, zobacz jak to się dzieje w innych miastach. Jest to winna wyborcom. Koniec, kropka.

avatar
~MAGDA!
11.10.2018 15:05

Co za ośmieszający wpis forumowiczki - "magda"- !?. To Wasza Radna Powiatu też nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia ?, a taka na co dzień wygadana....., tez nie wie jak i gdzie to zrobić ?. Popieram wpis i myślenie forumowicza/ki - "do magdy- !. A!, konferencje w Zamku potrafiliście zorganizować i nie sprawiało to wam większej trudności?, a jak trzeba o "śmierdzącej" sprawie zabrać głos, to wszyscy nabraliście "wody w ustach" ?. To jest Wasze podejście do trudnych spraw?, i Wy chcecie startować w tych Wyborach !?......żałosne ......@,

avatar
~ext7
11.10.2018 20:05

Ja się tam na polityce i PR nie znam ,ale obecność pana od śmieciowego geszeftu(tego co importuje i zakopuje w/w w „Osowej i nietylko „) na konferencji prasowej związanej z prezentacją kandydatki na burmistrza MiG Wschowa z ramienia Z.W ,postrzegam jako „POCAŁUNEK ŚMIERCI”. Nie wiem co o tym myśleć? Nonszalancja ,czy głupota? Hmm.. a może bezczelność ściśle skorelowana z lekceważeniem, prawa, współmieszkańców etc.? Podobnie jak autor pierwszego komentarza, wątpię ,że uda się ten proceder ukrócić-tu lokalnie, ponieważ nie wiem na którym piętrze kończy się ta korupcyjna drabina. Tak normalnie ,po ludzku współczuję Pani Justynie Urbaniak, że postawiła na niewłaściwego konia. Z.R u mnie ma dużo niższe notowania niż PSL.

avatar
~M.
11.10.2018 21:30

A na zw. zgodnie z wieloletnią tradycją : wiadra pomyj na wszystko i na wszystkich. Tfu!

avatar
~Babol
11.10.2018 21:58

Dlaczego wiekszosc czytelnikow wypowiada się w tej kwestii w oparciu o kandydatów do rady powiatu itp. itd.Ludzie ogarnijcie się. Przecież te osoby nic nie zadziałają. Nawet jak by chcieli i cokolwiek obiecywali.To jest za gruba sprawa.Pamiętacie może jak mieszkańcy Osowej Sieni protestowali,zbierali podpisy przeciwko powstaniu biogazowni???A to że w każdym końcu wioski śmierdzi (w centrum też) to właśnie dzięki firmie ZBIGTAR,tzw,,CEBULANDI(ALLIUM) i HZZ OSOWA SIEŃ.Szczęście mają ci co fetor z tych posiadłości do nich nie dociera.

avatar
~X-do-M
11.10.2018 22:20

A twoje tzw. Tfu!...., to czasami nie POMYJE ? - Tfu..tfu...

avatar
~Ja
13.10.2018 15:58

Właścicielowi tego śmietnika, proponuję wykorzystać teren na założenie big ogródka. ...warzywa z niego napewno były by BIO.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 337
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20189 1506

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl