Gwiazdy pokonały Sławian, najważniejsza pomoc dla Weroniki

Niedziela, 06 sierpnia 2017 o 11:55, aktualizacja Piątek, 11 sierpnia 2017 o 16:34, autor: 2 1939
Gwiazdy pokonały Sławian, najważniejsza pomoc dla Weroniki

Tuż po historycznym, kilometrowym korowodzie na stadionie im. Zbigniewa Gołębskiego odbył się mecz piłkarski, o którym długo w Sławie będzie się pamiętać. Reprezentacja Sławian podejmowała Reprezentacje Telewizji Polskiej. A wszystko w szczytnym celu jakim była pomoc dla chorej Weroniki.

Kiedy nie opadły jeszcze emocje po korowodzie na boisku w Sławie pojawiły się gwiazdy programów i seriali Telewizji Polskiej, które do Sławy przybyły nie po sławę, bo tę już mają, ale po to żeby pomóc chorej Natalii. Jak na reprezentację przystało pomoc okraszona została wspaniałym widowiskiem sportowym, w którym udział prócz gwiazd szklanego ekranu wzięli ludzi naprawdę sławni – Reprezentacja Sławian. Jak podkreślał w rozmowie z nami trener Reprezentacji TVP Rafał Patyra pomimo, że mecz miał charakter towarzyski jego drużyna jest doskonale przygotowana.

- Od trzech lat jestem trenerem Reprezentacji Telewizji Polskiej w piłce nożnej. Reprezentacja zrzesza pracowników TVP, współpracowników i oczywiście gwiazdy naszych flagowych seriali. Dzisiaj do Sławy przyjechali między innymi Michał Czarnecki, Michał Chorosiński, za chwilę Tomek Oświeciński powinien dojechać, będzie Marek Włodarczyk więc mamy nadzieję, że trochę radości i oni sławianom przysporzą – mówił Rafał Patyra. – Zwłaszcza, że przyjechaliśmy się tutaj nie tylko dobrze bawić, nie tylko brać udział w atrakcjach związanych z akcją Lato Bez Granic ale przede wszystkim pomagać. Spotykamy się regularnie na treningach , regularnie zdarza nam się grać i też wygrywać. Cechuje nas walka.

Jak okazało się trener nie rzucał słów na wiatr i Reprezentacja TVP właśnie zgraniem i dobrą organizacją gry robiła spore wrażenie na sławskim boisku. Reprezentacja Sławy nadrabiała za to sercem i ambicją, a taka mieszanka gwarantowała doskonałe widowisko. Niestety ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Gwiazd 5:3, ale nie wynik spotkania był najważniejszy.

- Lubimy jeździć i grać w piłkę, ale lubimy też nieść pomoc. Wiemy, że jedna z mieszkanek Sławy, Weronika, walczy z chorobą, potrzebuje środków finansowych i my zamierzamy tutaj zostawić nie tylko serce, nie tylko uśmiechy, ale trochę też tych bardzo wymiernych funduszy żeby wspomóc ją w tej walce – dodał trener Reprezentacji TVP.

Charytatywna zbiórka do puszek odbyła się przerwie meczu. Po spotkaniu piłkarskich w ramach Lata Bez Granic 2017 odbyły się jeszcze koncerty na plaży miejskiej. Tłumy mieszkańców i turystów bawiły się przy muzyce Abby oraz na koncercie gwiazdy wieczoru, zespołu LemON. Sobota w Sławie zakończyła się przepięknym pokazem sztucznych ogni. Nasza relacja z sobotniego wieczoru już jutro na naszym portalu, a w niej niepowtarzalna rozmowa z wokalistą zespołu LemON Igorem Herbutem.

Dzisiaj na plaży miejskiej w Sławie wystąpi natomiast młodzież z gminnych Domów Kultury, odbędą się pokazy tańca i crossfitu, a na koniec cała plaża bawić się będzie w rytmach latynoamerykański. Zapraszamy do naszej relacji z meczu i do Sławy, ponieważ Lato Bez Granic 2017 jeszcze trwa.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Sławianin
13.08.2017 09:16

Po co cokolwiek tu pisać skoro i tak nie będzie to umieszczone. A co do meczu jakie to ,,Gwiazdy" i jacy to mieszkańcy Sławy??????????????????????????????????????.

avatar
~Ja
18.08.2017 07:22

Zgadzam się.Niestety ci zwykli slawianie nie byli wzięci pod uwagę. Szkoda

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl