Grzegorz Jankowski wygrał I Bieg Strażacki w Sławie

Poniedziałek, 08 maja 2017 o 15:21, aktualizacja Piątek, 19 maja 2017 o 11:38, autor: 0 1563
Grzegorz Jankowski wygrał I Bieg Strażacki w Sławie

W ramach majówki z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sławie 7 maja odbył się I Bieg Strażacki w dwóch kategoriach wiekowych - dla dzieci i dorosłych. Pierwsza trasa wynosiła 700 metrów, druga - 5,7 kilometra. Łącznie w zawodach wzięło blisko 100 osób. Bieg był charytatywny, zebrano dla 9-letniej Oliwii dwa i pół tysiąca złotych.

Bieg dla dzieci, który liczył 700 metrów wygrał Gabriel Draczyński. W drugim biegu wśród mężczyzn pierwszy na metę przybiegł Grzegorz Jankowski, a wśród kobiet - Karolina Bilawa.

- To jest pierwsza edycja, dlatego organizatorzy wyznaczyli sobie limit uczestników w liczbie 100 osób - mówi Remigiusz Bachorski sędzia zawodów - najwięcej osób w zawodach wzięło udział ze Sławy, w tym sławska grupa ,,Zabiegani", ponadto mamy biegaczy między innymi z Wrocławia i Nowej Soli oraz okolic.

Grzegorz Jankowski, który pierwszy przybiegł na metę w biegu dorosłych podkreślał, że udziałem w zawodach chciał wspomóc akcję charytatywną, czyli zbiórkę pieniędzy dla 9-letniej Oliwii.

- Na co dzień pokonuję dłuższe trasy - mówił zwycięzca - niecałe 6 kilometrów traktowałem raczej, jak rozgrzewkę. Tutaj chciałem wesprzeć akcję charytatywną.

Pan Grzegorz biega już od 6 lat i jak mówi, kiedy bierze udział w zawodach, to głównym jego celem jest ukończenie biegu. Podobnie o starcie wypowiadała się Karolina Bilawa, która przybiegła na metę pierwsza wśród kobiet.

- Biegam od szkoły podstawowej, zaczynałam od biegów na orientację, w szkole średniej zdecydowałam się na biegi przełajowe - mówi Karolina Bilawa - tutaj na trasie starałam się utrzymywać tempo chłopaków, wiedziałam, że wśród kobiet nie będę miała konkurencji. Udało się dzięki temu z niezłym czasem dobiec na metę.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. Zwycięzcy otrzymali również puchary.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl