TworzymyGłos Regionu

Grały drużyny z powiatu wschowskiego

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 14:23, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2019 o 16:13, autor: 1 870
Grały drużyny z powiatu wschowskiego

Dąb Przybyszów wygrywa z Cariną Gubin na własnym boisku 2:0 w rozgrywkach IV ligi i umacnia się na 3 miejscu w tabeli. W klasie A w bratobójczym pojedynku Dąb II Przybyszów pokonał u siebie Avię Siedlnica, a Orzeł Szlichtyngowa zdobywa na wyjeździe 3 punkty. Grała również klasa B.

Dąb Przybyszów w 20 kolejce IV ligi wygrywa na swoim boisku z Cariną Gubin 2:0.  To cenne zwycięstwo tym bardziej, że w poprzedniej rundzie górą byli piłkarze z Gubina. Piłkarze Dębu ustalili wynik już w pierwszej połowie. Bramki strzelili: Paweł Jodłowiec i Bartosz Skiba z rzutu karnego. Kolejna kolejka Dębu, która przypada w sobotę, 20 kwietnia, to wyjazd do lidera tabeli – Falubazu Zielona Góra. W pierwszej rundzie Dąb przegrał z Falubazem 3:2.

W klasie A grają trzy drużyny z terenu powiatu wschowskiego – Avia Siedlnica, Dąb II Przybyszów i Orzeł Szlichtyngowa. Te dwie pierwsze zagrały ze sobą. Dąb pewnie pokonał u siebie Avię 3:0, a Orzeł Szlichtyngowa na wyjeździe wygrał z LKP Stypułów 3:1. Kolejna kolejka w klasie A zostanie rozegrana w pierwszy weekend po świętach wielkanocnych. Avia zagra u siebie z Błękitnymi Wierzbnica. Na własnym boisku Orzeł Szlichtyngowa podejmie Ikara Zawadę, a Dąb na wyjeździe o punkty powalczy z Czarnymi Drągowina. Po 17 kolejkach w klasie A prowadzi Zorza Ochla z 44 punktami. Trzecie miejsce zajmuje Avia – 34 punkty, 6 miejsce – Orzeł Szlichtyngowa z 27 punktami, Dąb na 7 miejscu z 25 punktami.

W klasie B grały dwie drużyny z terenu powiatu wschowskiego – Pogoń Wschowa i Sparta Sława. Pauzowała Topola Łupice. Pogoń, która zajmuje 2 miejsce w tabeli pokonała na wyjeździe MKS II Nowe Miasteczko 3:1. Nie znamy jeszcze wyniku Sparty Sława z Modrzewem Modrzycą. W następnej kolejce, która zostanie rozegrana w pierwszy weekend po świętach wielkanocnych Sparta Sława zagra u siebie z Nowym Miasteczkiem, Pogoń Wschowa podejmie u siebie Cuprum Czciradz, a Topola Łupice na wyjeździe zagra z Thrash Attack Lipiny. Po 14 kolejkach w tabeli prowadzi Piast Parkovia Trzebiechów z 37 punktami. Pogoń Wschowa zajmuje 2 miejsce – 32 punkty, Sparta Sława – 8 miejsce i 13 punktów, a Topola Łupice ma na swoim koncie 7 punktów i zajmuje 10 miejsce.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~piłkarz
06.05.2019 14:45

Od tego czasu zostały już rozegrane trzy kolejki . Co Wy tam kuźwa śpicie ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl