TworzymyGłos Regionu

Gliński: Zaproponowaliśmy inne rozwiązanie, ale organizator nie był tym zainteresowany

Piątek, 03 sierpnia 2018 o 16:43, aktualizacja Czwartek, 09 sierpnia 2018 o 14:23, autor: 49 4334
Gliński: Zaproponowaliśmy inne rozwiązanie, ale organizator nie był tym zainteresowany

Wczoraj Jurek Owsiak, a od dzisiaj media w Polsce, piszą o tym, że Państwowa Straż Pożarna odmówiła organizatorowi użyczenia wozów strażackich celem schłodzenia wodą rozgrzaną festiwalową publiczność. Przemysław Gliński, którego obwinia się za tę decyzję, potwierdza, że odmówił wjazdu wozów strażackich ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Zaproponował użyczenie węży strażackich i kurtyn wodnych, ale organizator nie był tym zainteresowany.

Relacja Jurka Owsiaka jest już powszechnie znana. 2 sierpnia podczas jednego z koncertów festiwalu Pol’and’Rock, PSP w osobie Przemysława Glińskiego, zastępcy Wojewódzkiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, odmówiła wjazdu wozów strażackich i schłodzenia wodą festiwalową publiczność.

- Rzeczywiście organizator festiwalu zażyczył sobie, aby wozy strażackie wjechały i schłodziły uczestników festiwalu – mówi Przemysław Gliński – Nie zgodziłem się na to, ponieważ w mojej ocenie, przy bawiącej się, tańczącej publiczności, wjazd wozów strażackich mógł spowodować niebezpieczeństwo. Jednocześnie zaproponowałem, że strażacy przekażą węże strażackie i kurtyny wodne. Trzeba by je podłączyć do hydrantów, których na terenie festiwalu nie brakuje i dzięki temu publiczność miałaby możliwość schłodzenia i to w mojej ocenie nie stwarzałoby dodatkowego zagrożenia. Niestety organizator nie był zainteresowany tego rodzaju pomocą. Podobnie, kiedy proponowaliśmy, aby między koncertami, kiedy publiczność opuszcza miejsce masowej imprezy, żeby wozy strażackie wjechały przed scenę i zmoczyło podłożę, aby się nie kurzyło, organizator również nie był zainteresowany tym rozwiązaniem.

Komendant dodaje również, że dwa dni wcześniej podczas spotkania roboczego, ktoś z sali pytał, czy organizator jest przygotowany na falę upałów, wtedy zdaniem Przemysława Glińskiego, padła odpowiedź ze strony organizatora, że przy dużej scenie stoi tzw. grzybek, który będzie wystarczający, aby schłodzić wodą publiczność.

(rak/foto: MK))

REKLAMA

Komentarze (49)

avatar
~Marta
03.08.2018 16:56

Śmiech na sali przez wiele lat nie było zagrożenia z powodu wjeżdżających wozów strażackich A w tym roku nagle jest. Byłam z dziećmi na 8 tych imprezach jestem na 9 i cieszę się że są tacy ludzie jak Jurek, ta impreza to podziękowanie dla wolontariuszy i nie tylko Wielkiej Orkiestry. Chcecie niszczyć młodość i radość życia w ludziach tylko po co ? Tak Wam przeszkadzamy. Dziękujemy wszystkim tym którzy są tam z nami i pomagają nam bawić się bezpiecznie. Gorszy sort lidzi to nie my jestem dumna Polką A moje dzieci Polakami i dlatego PolandRock musi istnieć.

avatar
~nuda veritas
04.08.2018 19:57

Szakeju się najadłaś - damulko, czy różnych ,,suplementów" rekomendowanych prze waszego guru?

avatar
~FWS
03.08.2018 17:10

I kogo to obchodzi ?

avatar
~M
03.08.2018 17:19

Dziękujemy Jurek za wszystko co dla nas robisz.....jesteś wielki.

avatar
~Obserwator
04.08.2018 08:50

FWS, Ciebie to powinno akurat obchodzić

avatar
~haha
03.08.2018 17:27

Nastepnie przyjechali Niemcy. Wjechali w tlum. Popsikali woda i nikomu nic sie nie stało.

avatar
~Adaś
03.08.2018 17:40

Ad. _ "Marta" - szczere to jest Marto .......ale znowu z podtekstem politycznym i podziałem na Polskę A i B , na tych co z nami i na tych co przeciw nam i ciągle w imię dobrej zmiany . Z jakim wyrazem i jaką pasją wypowiedziane słowo "przeszkadzamy" , granica eksplozji coraz bardziej się skraca ? Ale czytam , że p. kom. Gliński jednak coś zaproponował , czyżby jego oferta była nie do dobra ? Więcej nie wiemy a sami nie twórzmy . Adaś

avatar
~haha
03.08.2018 18:16

Wygląda, że nie dobra skoro zadzwoniono do Niemiec i teraz na placu stoi niemiecki woz strażacki. Wstyd panie Gliński

avatar
~R8
06.08.2018 23:11

do ~haha - A czy ten "wóz" to ma koła czy może gąsienice?

avatar
~:)
03.08.2018 17:55

Pisali pisali i napisali.

avatar
~:)
03.08.2018 18:13

Dlaczego podejrzewam złą wolę ze strony straży. Propozycja kurtyn wodnych i węży była bezsensu bo jest grzybek i są kurtyny wodne więc nie były potrzeby rozpatrzyć tych propozycji. Rozumiem , że od lat straż popełniała straszny błąd i zagrażała bezpieczeństwu uczestników, aż przyszedł prawy Przemysław zrobił porządek. Ok. Propozycja abyn polewac między koncertami jest niemożliwa, bo te przerwy w zasadzie nie istnieją, e ciągu dnia są tam próby i też jest pełno ludzi. Podlewanie przed koncertem, nie wiem ja mam kwiatki na balkonie, podlewam je czule ale w tych temperaturachzaraz mają sucho. Podlewanie przed koncertem( rozumiem w nocy) jest bezsensu i tyle. Rozmowy pewnie nie były nagrywane więc cóż nie wierzę zatem ani jednej ani drugiej stronie. Przykro mi ale skoro odpowiedź na te zagadnienia były takie łatwe, to dlaczego straż milczał pół dnia. Sorki ale naprawdę, jak się podjmuje pewne decyzje, to się potem je dziwga lub jak prezydent podaje się je do wiadomości ale się pod nimi nie podpisuje.

avatar
~Przyjaciel?
03.08.2018 18:34

Przyjaciel - już nie! - od dzisiaj już nie!....., tego zdroworozsądkowy facet nie jest w stanie zrozumieć co Ty wyprawiasz w zamian za "koryto władzy"!!!???

avatar
~Dobromir G
03.08.2018 19:07

Pan komendant wyjaśnił, a piana bita jest dalej. Czy redakcja musiała wypuszczać fejka onetu? ? Coś napiszemy, potem porozmawiamy z komendantem, a ludzie w pierwszym wrażeniu zmieszają go z łudstokowym błotem :/

avatar
~:)
03.08.2018 19:57

fejk onetu? Kurczę tzn. ze oprócz TVP, i tygodników prawicy wszyscy sieją fejk. Ojej dziękuję za oświecenie.

avatar
~ext7
03.08.2018 19:31

Adam ,ja również uważam ,że upolitycznianie tego typu imprez to, takie perwersyjne nadużycie. Stawiam przysłowiowe dwa dolary w czeku itd., że uczestnicy tegoż festiwalu w „dupie” mają wszelką politykę. Oczywiście ,gołym okiem widać, że „ktoś” próbuje wywołać polityczną rozpierduchę. Hmm.. Kim jest ten „ktoś”? Czy to aby nie „ktoś” z ekipy organizatora ??? O co organizatorom chodzi tego ,nie rozumiem. Przecież jakaż to ,różnica ,czy woda z hydrantu ,czy też ze zbiornika strażackiego wozu. Ba ... może nawet i lepiej ,ze z hydrantu!! Dlaczego?? Na to, chyba odpowiedź znają wszyscy. Jak czytam : „niemcy nas uratowali, przyjechali w ramach bratniej pomocy i sikawką pokropili (niemiecką wodą) polski rockowy festiwal „ to mnie śmiech ogarnia!!! No cóż, może polska woda z hydrantu gorsza jest od tej niemieckiej z beczki, ale jest. Można było z niej skorzystać bez czołobitnych pokłonów pod adresem sąsiadów. Pewności nie mam ,ale odnoszę wrażenie ,że co niektórzy inaczej nie potrafią, tylko na kolanach i niczym wasal walić głową w grunt..Na co liczą???? Adam mnie niepokoją te nawoływania do niedemokratycznych zachowań. Skur.....ny chowające się za damską kiecką marzą o zadymie w której poleje się krew. Nie dotarło do nich ,że Polacy choć może i podzieleni, mordować się wzajemnie nie zamierzają, bowiem wiedzą ,że zmienić władzę, to tylko przy urnie wyborczej można.

avatar
~do ext7
04.08.2018 08:40

Oj upały są bardzo niebezpieczne szczególnie dla ciebie kolego ext7 . Twój wywód jest wart tyle co złamany grosz . Jakie upolitycznienie ? . Owsiak prosił a nasz dzielny strażak a raczej minister bo przez telefon nie wyraził zgody i tyle albo aż tyle . A tłumaczenie o zagrożeniu to bzdura na resorach . Przyjechali zza Odry polali i po krzyku . Jaka to polityka ???. Za dużo przebywasz na słoneczku i od tego w twojej główce takie czarne myśli się rodzą .

avatar
~de ext7
04.08.2018 12:29

Jeżeli według ciebie nie ma różnicy z czego leci woda to umotywuj swoje twierdzenie. Na którym festiwalu w Kostrzynie byłeś ?czy wiesz jakie tam panują warunki? Ja byłem na kilku i to z 10 letnim dzieckiem. Straż przejeżdżała wiele razy w tłumie obok nas też i było przyjemnie i bezpiecznie . Dlatego wypowiadaj się na temat o którym masz pojęcie. Notabene kompletny wstyd dla naszego miasta że taki człowiek reprezentuje nasze społeczeństwo i ma jeszcze aspiracje startować na burmistrza.

avatar
~Wsf
05.08.2018 11:33

Sprawdź działanie kurtyny wodnej a przejazd wozu. Więcej zagrożenia jest gdy dziesiątki tysiecy osób pcha sie do jednego grzybka czy przejeżdżając wóz strażacki polewajacy woda, asekurowany przez pokojowy patrol i samych uczestników?

avatar
~Do Glinskiego
03.08.2018 20:09

Wiadomo juz od dawna że PIS nie lubi Owsiaka.Dostał chlopina Gliński od gornie rozkaz....bo jak nie to odwołany np dyscyplinarnie...a kandydat nie ma ja..j. A Wschowianie panu podziekuja przy urnach wyborych.Miał być dla ludzi????????

avatar
~mieszkaniec
03.08.2018 22:37

jednak nie zagłosuje na gliskiego dziękuje temu panu oszołom ale strażacy sami powiedzieli ze jak on zostanie to masakra będzie

avatar
~Igor
03.08.2018 22:41

Jaciawa.... Masakra co ten PiS wyrabia!

avatar
~Wschowa
03.08.2018 23:32

Mam nadzieję że gliński nie zostanie burmistrzem ja nie będę na niego głosować nigdy w życiu.zle mu w straży że wpycha tyłek na stołek jako burmistrz żałuję ludziom wody wstyd sobie w domu zakręc

avatar
~Obserwator
04.08.2018 08:04

Pan poddane u nakazał, a poddany Gliński wykonał. Sprzedać się, to najgorsze co jest w cz) owieku. Amen

avatar
~Obserwator
04.08.2018 07:39

Wstyd i hańba. Tak PiS dba o Polaków.

avatar
~Obserwator
04.08.2018 07:41

Wstyd i hańba. Tak PiS dba o Polaków. Niszczą autorytety. Owsiak jest ich wyrzutem sumienia. W swoich szeregach nie mają autorytetów, dlatego autorytety niszczą. Zostaje bylejakość. Amen.

avatar
~Artist
04.08.2018 08:18

Jerzy O przyzwyczaił się, że służby publiczne są na jego usługach przy organizacji WOŚP i woodstoku. Wszyscy mają się liczyć ze zdaniem świetego 3RP nigdy odwrotnie. W całym zamieszaniu nie chodzi o to żeby kogoś schłodzić przy upale tylko powiedzmy dopełnić tradycję woodstokową. Pan Gliński na plus

avatar
~do powyzej
04.08.2018 11:43

Oj głupi ty głupi ! Nic mądrzejszego nie potrafisz więcej napisać ? . Jedz kiedyś na taki piknik a jaja które jeszcze masz zagotują się tobie , to masz jak w banku .

avatar
~nuda veritas
04.08.2018 13:47

To i może dobrze się stało, że ktoś przywołał tego warszawkowego jegomościa do porządku. Przez lata wszyscy mundurowi i nie tylko bezkrytycznie spełniali jego zachcianki. Czas wielki, aby np. Straż Poż. była od gaszenia pożarów, ratowaniem ludzi, zwierząt i mienia i ogólnie od pomocy bliźnim w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Czas skończyć z udziałem strażaków różnych show. Procesje B. C., Drogi Krzyżowe, odpusty, parafiady oraz często bezkrytycznie wieszanie na różnych specjalistycznym sprzęcie typu podnośniki, drabiny symboli folkloru religijnego powinno być piętnowane i eliminowane. Również wielokrotne wykorzystywanie samochodów, przyczep, lawet do przewozu trumien z zmarłymi strażakami zawodowcami i niezawodowcami oraz innymi watażkami; należy zakazać takich praktyk. To samo dotyczy świeckich festynów, dożynek, pokazów działania sprzętu dla dzieci, przedszkolaków, dorosłych. Użyczanie ,,w ramach współpracy" podnośników koszowych do różnych prac i czynności, gdy nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa i zdrowia ludzi, również powinno być zakazane. Organizatorzy tego kostrzyńskiego show wiedzieli już przed imprezą, jaka jest sytuacja meteo i powinni to wszystko dograć ze służbami państwowymi oraz coś dać od siebie. Czy ktoś bierze udział w pielgrzymach, otwartych j.w. imprezach plenerowych czy innych show, to powinien być świadom zarówno atrakcji jak i trudności z tego wynikających. Każdy organizator danego przedsięwzięcia powinien zagwarantować jego uczestnikom pełne bezpieczeństwo. W innym przypadku powinien ponieść konsekwencje prawne. Robienie larum i sensacji z niepolewania ludzi wodą z czerwonego autka, to JEDNA WIELKA DZIECINADA!

avatar
~Eldo
04.08.2018 10:29

Decyzja jest polityczna I nie ma co mowic ze chodzilo o bezpieczenstwo:)teraz na festynach I tp nie bedzie strazy.myslalem ze moze glinski sie postawi pisiorom ale jednak nie.we wschowie jest przegrany

avatar
~Janinkak
04.08.2018 13:24

Ludzie czy wyście wszyscy poszaleli czy wszystkim słońce przygrzalo ...... Odwaliło wam na dobre

avatar
~ext7
04.08.2018 12:59

ad"do ext7"Faktycznie te upały są dość uciążliwe, ale chyba nie tyle , żeby uniemożliwić logiczne myślenie???.Sądząc po Twoim pytaniu( „Jakie upolitycznienie?”) wnioskuję ,że nie wiedziałeś ,lub zapomniałeś, że w zeszłym roku na tymże festiwalu obecni byli prominentni politycy opozycji. Jakby tego było mało, J.O grzmiąc ze sceny ,zachęcał posłankę Pawłowicz do „szybkiego numerku”!! A i mnie tłumaczenie ,że „ze względów bezpieczeństwa” też nie do końca przekonuje, ale jest dużo bardziej sensowne niż to, które przedstawił warszawski ratusz rozwiązując marsz środowisk prawicowych podczas rocznicowych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego. Być może była to decyzja na zasadzie „retorsji „. Zauważ proszę ,że komendant PSP zaproponował jednak alternatywne (dużo lepsze) rozwiązanie – świeża ,zimna woda ,bez smrodu spalin dislowskiego silnika.. Dlaczego J.O nie był zainteresowany?? Podejrzewam ,że jemu wcale nie chodziło o poprawę komfortu publiczności. Bardziej prawdopodobne jest ,że Owsiakowi zależało na wytworzeniu medialnego antyPISowskiego newsa. Oczywiście wielu da się na to nabrać

avatar
~Gochna
04.08.2018 16:48

Akurat tutaj wóz strażacki jest bezpieczniejszy - widać go i słychać. Kurtyny wodne i hydranty w trakcie koncertu, na którym bawią się tysiące ludzi to zagrożenie!!! Dlaczego? Dlatego, że w tłumie i ciemności ich nie widać, więc ludzie potykaliby się o nie. Hydranty, prysznice, kurtyny są rozmieszczone na terenie całego festiwalu i wszędzie tam jest niezbyt bezpieczne błoto. Po spryskaniu tłumu przez straż nie ma błota, za to jest czym oddychać. Kto nigdy nie był na tej imprezie, a wiedzę na jej temat czerpie z nieobiektywnych źródeł - nie powinien się wypowiadać. Pojedź, zobacz (cały teren, a przynajmniej większość), przeżyj i wtedy dyskutuj.

avatar
~qwerty
04.08.2018 17:05

Powiedz szczerze w którym miejscu byś ustawił te kurtyny wodne i inne rzeczy.jak juz pisałem wypowiadaj się w sprawach o których masz pojęcie. W którym miejscu na festiwalu? Napisz proszę jak twoim zdaniem by to funkcjonowało, no i kwestia na którym przystanku byłeś oraz co w nim ci się podobało a co byś zmienił .

avatar
~Jojo
04.08.2018 16:44

Fajne w tej Wschowej macie . Pozdrowienia :)

avatar
~Zzz
04.08.2018 20:52

A DLACZEGO P. OWSIAK NIC NIE MÓWI ŻE TEN NIEMIECKI WÓZ STRAŻACKI TO PRYWATNE AUTO OBYWATELA Z NIEMIEC A NIE ŻĄDANEJ STRAŻY POŻARNEJ.!!! NA LOGIKE KTÓRE PAŃSTWO BY WYSŁAŁO WÓZ STRAŻACKI DO OBLANIA BAWIĄCYCH SIĘ NA ŚŁOŃCU LUDZI.

avatar
~JA!
04.08.2018 17:30

Jak się mundurowi kumają z władza to mamy krok do dyktatury i państwa policyjnego!. Każdy mundurowy składał przysięgę kogo i jak ma chronić, a nie kumać się politycznie z grupa rządzącą..., na całym świecie, a tym bardziej w państwie demokracji wszyscy mundurowi są apolityczni... jakim prawem mundurowy kuma się z politycznymi i startuje w wyborach co go zobowiązuje poddańczo służyć jednej władzy <...>

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl