FWS Bike Team: Lodowaty maraton przypomniał mi mój ulubiony film ,,Dzień Świstaka"

Piątek, 05 maja 2017 o 10:30, aktualizacja Wtorek, 09 maja 2017 o 15:05, autor: 0 2021
FWS Bike Team: Lodowaty maraton przypomniał mi mój ulubiony film ,,Dzień Świstaka

30 kwietnhia FWS Bike Team zagościł w Żerkowie, małej miejscowości w Wielkopolsce.  Stukilometrową podróż, pierwszy raz pokonaliśmy wspólnie. Jeden ze sponsorów, Markobus, udostępnił autobus, w którym mogliśmy pożartować, pośmiać się i przede wszystkim przebrać się w miarę komfortowych warunkach. Było to o tyle istotne, że na zewnątrz temperatura nie przekraczała 7 stopni.         

Majówka-zimówka w tym roku jaka była wszyscy widzieli, oglądając pogodę głównie przez okna ciepłych mieszkań i domów, bo sezon grzewczy jeszcze się niestety nie skończył. Sprzedawcy węgla, drewna, gazu przeliczają "kokosy", a wszyscy inni z utęsknieniem spoglądają w niebo wypatrując słońca. Kilka majówkowych imprez z całą pewnością cieszyłoby się większą frekwencją gdyby pogoda była chociaż taka jak w zeszłym roku, ale niektórzy nie odpuszczają niedzielnego ścigania, tym bardziej, że można cały poniedziałek poświęcić na regenerację.

Zawody przygotowane z dużą dbałością o szczegóły: dobre dojście do sektorów startowych, świetnie oznaczona i obstawiona trasa, przestronne miasteczko rowerowe z bezpłatnymi atrakcjami dla dzieciaków. Problemem jak zawsze była mała ilość miejsce parkingowych, zwłaszcza dla tak dużych pojazdów jak autobus, ale wszyscy sobie poradzili.

Informacja o tym, że najlepszy z FWS Bike Team Robert Orzechowski zajął 85 miejsce open, 31 w kat. M3 niewiele mówi osobom niezwiązanym z zawodami MTB, dlatego chcę odnieść wyniki do całości zawodów, co pozwoli chociaż trochę zrozumieć specyfikę tego sportu.

Dystans Mega 42km i 600m przewyższenia – czyli suma wszystkich podjazdów na całej długości trasy. Dla zobrazowania, od ronda w Karpaczu (Biały Jar) na szczyt Śnieżki jest 910m przewyższenia. Najlepszy czas na dystansie Mega to 1:35:46, najgorszy - 3:20; czas Roberta 1:55:46. Wśród naszych pań najlepsza na dystansie Mini 23km i 300 m przewyższenia, była Małgorzata Chocianowska 1:22:01 czym wywalczyła 3 miejsce w kat K3.

Gdyby ktoś niedostatecznie zmarzł w Żerkowie, miał szanse powtórzyć ekstremalne doznania 3 Maja w Śremie, na zawodach cyklu Solid MTB. Z nizinnych warunkach organizatorzy wycisnęli z trasy maksimum, udostępniając zawodnikom interwałową zabawę. W tych warunkach na dystansie Mini najlepszy z naszego teamu był Bartek Chiciak, zajmując 10 miejsce w kat M1, jednocześnie plasując się na 3 miejscu w generalce M1.

FWS Bike Team po dwóch edycjach cyklu Kaczmarek, zajmuje 19 miejsce drużynowo na 72 drużyny sklasyfikowane. Jest powód do dumy? Być może ... ale tu chodzi o coś innego.

W tym roku dołączyło do nas sporo nowych osób. Niektórzy nigdy wcześniej nie startowali w zawodach i jest to ich pierwszy sezon startów. Część jeździła w innych teamach, niektórzy mieszkają w innych miastach, ale pochodzą ze Wschowy lub w inny, emocjonalny sposób są związani z tym miastem. Spośród odpowiedzi na proste pytanie: "dlaczego dołączyłeś/aś do FWS Bike Team?" głównymi argumentami były: ciekawi ludzie, fajna atmosfera. Oczywiście motywacja do treningów, patriotyzm lokalny i "pilnowanie męża" też pojawiały się w odpowiedziach.

Warto pamiętać, że to właśnie My tworzymy fajną atmosferę i jesteśmy ciekawymi ludźmi. Nieważne czy ścigamy się i poważnie, lub bardzo poważenie podchodzimy do treningów, czy po prostu aktywnie spędzamy niedzielę. Czy jesteś "ojcem założycielem", czy dojeżdżasz z Wrocławia, żeby pościgać się razem z nami na rowerach, jesteś współtwórcą tej atmosfery. Dbaj o nią

Ta "fajna atmosfera" i ten lodowaty maraton przypomniał mi mój ulubiony film: "Dzień Świstaka". Parafrazując z pamięci Phila (Bill Murray): ,,Ale my wiemy, że zima to tylko kolejna faza w cyklu życia. Stojąc tu, wśród członków FWS Bike Team, grzejąc się w cieple ich serc, nie wyobrażam sobie nic lepszego niż długa zima"

Artur Obuchowicz

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl