TworzymyGłos Regionu

Fragment z opery ,,Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale" rozpoczął Koncert Noworoczny

Piątek, 04 stycznia 2019 o 19:59, aktualizacja Środa, 09 stycznia 2019 o 12:04, autor: 5 1324
Fragment z opery ,,Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale

4 stycznia Capella Zamku Rydzyńskiego z Mieczysławem Leśniczakiem na czele, wokaliści Joanna Szynkowska vel Sęk, Sławomir Olgierd Kramm oraz wirtuoz skrzypiec Artur Banaszkiewicz zaprezentowali w kościele pw. św. Jadwigi Królowej Koncert Noworoczny. 

Zgodnie z tradycją Koncertów Noworocznych widzów przywitała Capella Zamku Rydzyńskiego wykonując fragment z opery Karola Kurpińskiego ,,Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale".

Koncert prowadził Mieczysław Leśniczak, a wszystkich zebranych przywitał dyrektor CKiR Piotr Kokorniak oraz wiceburmistrz Marta Panicz-Szajnkenig. Pani wiceburmistrz złożyła również mieszkańcom, w imieniu włodarzy Wschowy, życzenia noworoczne. 

- Rozpoczynamy koncert noworoczny, wędrując do Wiednia - mówił Mieczysław Leśniczak - Wiedeń przede wszystkim zasłynął w całym świecie, jako najważniejsza europejska stolica za sprawą rodziny Straussów - Jana ojca, Jana syna, Ryszarda, Oskara, czy Józefa. My rozpoczniemy koncert od utworu Jana Straussa ojca, będzie to walc ,,Wiedeńska krew" z operetki o tym samym tytule.

Zapraszamy do wysłuchania relacji filmowej z Koncertu Noworocznego, gdzie poza walcem ,,Wiedeńska krew" wykonanym przez Capellę Zamku Rydzyńskiego, zamieściliśmy utwór Imre Kálmána ,,W rytm walczyka serce śpiewa" w wykonaniu Joanny Szynkowskiej vel Sęk oraz Sławomira Olgierda Kramma oraz tango ,,Graj piękny cyganie" w wykonaniu wirtuoza skrzypiec Artura Banaszkiewicza.

Koncert Noworoczny został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz parafię pw. św. Jadwigi Królowej.

(rak/foto: olek)

 

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~obserwatorka
05.01.2019 10:13

Od 20 lat grają to samo w kółko wystarczy

avatar
~Mora
05.01.2019 18:40

Świetny koncert, rewelacyjny poziom, zwłaszcza skrzypka. Wstęp był dobrowolny, obserwatorka nie musiała uczestniczyć. Najgorzej jak ktoś sam nic nie robi, a innych krytykuje.

avatar
~tylko ja
05.01.2019 21:27

Nie zawsze tak jest ze ktos nic nie robi innych krytykuje nie raz jest tak jest ze inni krytykuja tego co cos robi a nie znaja prawdy o tej osobie.

avatar
~Kama
07.01.2019 08:44

Cudowny koncert! Dziekujęmy!!!

avatar
~operetka
08.01.2019 08:44

pani Panicz zapomniała, gdzie się znajduje?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 708
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 387

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl