TworzymyGłos Regionu

Fragment z opery ,,Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale" rozpoczął Koncert Noworoczny

Piątek, 04 stycznia 2019 o 19:59, aktualizacja Środa, 09 stycznia 2019 o 12:04, autor: 5 1416
Fragment z opery ,,Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale

4 stycznia Capella Zamku Rydzyńskiego z Mieczysławem Leśniczakiem na czele, wokaliści Joanna Szynkowska vel Sęk, Sławomir Olgierd Kramm oraz wirtuoz skrzypiec Artur Banaszkiewicz zaprezentowali w kościele pw. św. Jadwigi Królowej Koncert Noworoczny. 

Zgodnie z tradycją Koncertów Noworocznych widzów przywitała Capella Zamku Rydzyńskiego wykonując fragment z opery Karola Kurpińskiego ,,Zabobon, czyli Krakowiacy i Górale".

Koncert prowadził Mieczysław Leśniczak, a wszystkich zebranych przywitał dyrektor CKiR Piotr Kokorniak oraz wiceburmistrz Marta Panicz-Szajnkenig. Pani wiceburmistrz złożyła również mieszkańcom, w imieniu włodarzy Wschowy, życzenia noworoczne. 

- Rozpoczynamy koncert noworoczny, wędrując do Wiednia - mówił Mieczysław Leśniczak - Wiedeń przede wszystkim zasłynął w całym świecie, jako najważniejsza europejska stolica za sprawą rodziny Straussów - Jana ojca, Jana syna, Ryszarda, Oskara, czy Józefa. My rozpoczniemy koncert od utworu Jana Straussa ojca, będzie to walc ,,Wiedeńska krew" z operetki o tym samym tytule.

Zapraszamy do wysłuchania relacji filmowej z Koncertu Noworocznego, gdzie poza walcem ,,Wiedeńska krew" wykonanym przez Capellę Zamku Rydzyńskiego, zamieściliśmy utwór Imre Kálmána ,,W rytm walczyka serce śpiewa" w wykonaniu Joanny Szynkowskiej vel Sęk oraz Sławomira Olgierda Kramma oraz tango ,,Graj piękny cyganie" w wykonaniu wirtuoza skrzypiec Artura Banaszkiewicza.

Koncert Noworoczny został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz parafię pw. św. Jadwigi Królowej.

(rak/foto: olek)

 

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~obserwatorka
05.01.2019 10:13

Od 20 lat grają to samo w kółko wystarczy

avatar
~Mora
05.01.2019 18:40

Świetny koncert, rewelacyjny poziom, zwłaszcza skrzypka. Wstęp był dobrowolny, obserwatorka nie musiała uczestniczyć. Najgorzej jak ktoś sam nic nie robi, a innych krytykuje.

avatar
~tylko ja
05.01.2019 21:27

Nie zawsze tak jest ze ktos nic nie robi innych krytykuje nie raz jest tak jest ze inni krytykuja tego co cos robi a nie znaja prawdy o tej osobie.

avatar
~Kama
07.01.2019 08:44

Cudowny koncert! Dziekujęmy!!!

avatar
~operetka
08.01.2019 08:44

pani Panicz zapomniała, gdzie się znajduje?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl