TworzymyGłos Regionu

Frąckowiak: Czy my jesteśmy gorszym sortem? Czopek: Robimy wszystko, żeby inwestycja doszła do skutku

Piątek, 04 maja 2018 o 14:11, aktualizacja Wtorek, 15 maja 2018 o 10:04, autor: 13 2021
Frąckowiak: Czy my jesteśmy gorszym sortem? Czopek: Robimy wszystko, żeby inwestycja doszła do skutku

24 kwietnia w Tylewicach odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami wsi związane z budową i przebudową drogi wojewódzkiej, która biegnie wzdłuż miejscowości. Sołtys Maria Frąckowiak nie kryła oburzenia z powodu nieobecności na spotkaniu przedstawicieli władza miasta. Czy my jesteśmy gorszym sortem? - Pytała pani sołtys. Wiceburmistrz Miłosz Czopek zapewniał, że gmina wspiera plany inwestycyjne w Tylewicach, a bez działań gminy wiele spraw nie udałoby się zrobić.

Według relacji Marii Frąckowiak w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, projektanci z Wrocławia oraz pracownik Urzędu Miejskiego we Wschowie. Zdaniem pani sołtys brakowało przedstawicieli władz miasta.

- Otrzymałam wiadomość z Urzędu Miasta i Gminy, żeby zwołać w Tylewicach zebranie wiejskie. Na spotkanie stawiło się sporo mieszkańców wsi. Szkoda, że nie zaprosiłam media, bo byłby dowód na to, że mieszkańcy są zainteresowani sprawami miejscowości, w której mieszkają. Tym bardziej, że spotkanie było zaplanowane na godzinę 10:30 i wiele osób musiało wziąć wolne z pracy, żeby uczestniczyć w zebraniu - mówiła Maria Frąckowiak.

Maria Frąckowiak relacjonując spotkanie mówiła o utarczkach słownych, jakie miały miejsce podczas zebrania.

- Planuje się budowę chodnika, przebudowę drogi, mówi się o kanalizacji deszczowej, natomiast ani słowa nie ma o kanalizacji sanitarnej - mówiła sołtys Tylewic - W trakcie zebrania wyjaśniono nam, że  za kanalizację sanitarną odpowiedzialna jest gmina. Pracownik Urzędu natomiast stwierdził, że jest projekt na budowę tej kanalizacji. Mieszkańcy jednak byli zbulwersowani tym, że nie mogą tego zapewnienia o budowie kanalizacji sanitarnej usłyszeć z ust władz miasta.

Zdaniem pani sołtys przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich również byli zaskoczeni nieobecnością władz gminy.

- Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich była zażenowana nieobecnością władz miasta w związku z tak ważną inwestycją, która ma mieć miejsce na terenie gminy. Mamy również radną z naszego okręgu, która również nie interesuje się nami, ani tak ważnym wydarzeniem, jakim jest przebudowa drogi wojewódzkiej. Tym bardziej, że walczymy o tę inwestycję od 30 lat. Ta milionowa inwestycja nie jest przecież byle czym, stąd nasze oczekiwania wobec władz gminy, aby nas w tych dążeniach popierały.

Zdaniem pani sołtys osobą, od której Tylewice otrzymują wsparcie jest radna sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Gośniowska-Kola. Nie mogła być na tym zebraniu, ponieważ w tym czasie przebywała w Gorzowie Wielkopolskim, ale rozmawiała telefonicznie z panią sołtys, a wracając z Gorzowa do Wschowy odwiedziła Zarząd Dróg Wojewódzkich z przeprosinami za to, że nikt z władz Wschowy nie uczestniczył w tym spotkaniu.

- Czy my, mieszkańcy Tylewic, jesteśmy gorszego sortu? - Pytała pani sołtys, kierując pytanie do wiceburmistrza.

Wiceburmistrz Miłosz Czopek nie zgadza się z tak przedstawioną oceną władz miasta. Zdaniem zastępcy burmistrza spotkanie było zorganizowane dla mieszkańców, ponieważ tego wymagają procedury, związane z inwestycją.

- Proszę mi wierzyć, że to ja jeżdżę do Zielonej Góry, to ja zabiegam w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, żeby ta inwestycja się odbyła, to my wynegocjowaliśmy, żeby na pewnym etapie dopuszczono gminę do tego, żeby móc uzgodnić przebieg kanalizacji. Konsultacje, które odbyły się w Tylewicach były skierowane wyłącznie do mieszkańców, bo tego wymaga procedura. Jeżeli pani wyciąga wniosek, że nasza nieobecność jest dowodem na to, że nie wspieramy tego projektu, to proszę mi uwierzyć, że robimy wszystko, ażeby ta inwestycja doszła do skutku. 

Wiceburmistrz zapewniał, że gmina robi wszystko, co jest możliwe, aby doszło do tej inwestycji.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (13)

avatar
~Xxx
04.05.2018 15:01

Śmiechu warte! Coraz głupsze wytłumaczenia... Ta władza jest żałosna

avatar
~Mirek
04.05.2018 18:39

" Wiceburmistrz zapewniał, że gmina robi wszystko, co jest możliwe, aby doszło do tej inwestycji. " A niby co robi ? . Na pewno robi dobrą minę i poza tym nic nie robi . Oj " państwo " burmistrzowie nie róbcie z siebie dalszego pośmiewiska bo to już zakrawa na kabaret ! . Ja wiem pan jest zapracowany na dwa etaty jeden w ratuszu we Wschowie a drugi w Malczycach no to pan czasu nie ma na nic . Druga dama haruje po różnych imprezach przy kawie i ciasteczku to też czasu za bardzo też nie ma . Może zatrudnicie jeszcze jednego zastępcę zastępcy burmistrza może wtedy wyrobicie się w zadaniach ? . Oj na jesień pogonimy was na cztery strony świata ! . Byle do wyborów .

avatar
~Adaś
04.05.2018 19:34

"Proszę mi uwierzyć ..........., że ........ " - powtarzane po wielokroć (p. Czopek) , ....... na pewno p. burmistrzu jeszcze dwa lata temu taka formuła mogłaby być "serwowana" na różne sposoby ale już nie dzisiaj. Jest granica , jest limit zaufania , oczekiwania i wiary a Pan doszedł do "krawędzi" ufności społecznej a przy tym nie włączył się w spotkanie co , jak zrozumiałem, zostało zalecone przez Urząd . Jaka to nieskładność w działaniu - burmistrz w obliczu wielkiej inwestycji , tuż przed wyborami , mając podany walor "polityczny" do kampanii wyborczej wypuszcza powietrze z "balonu" ? - to brak talentu ! Ale nie to jest najważniejsze (talent), ........ tym mieszkańcom o konkret chodzi , o sprawy niewymyślone a podstawowe, dobro XXI w. - prosty, bezpieczny chodnik i "kawał rury" odbiorczej . Coraz bardziej "podoba " mi się p. Kola , ........ ma wyczucie polityczne, jest tam gdzie można "zarobić" , umie "zapalić" światło i dać otuchę z prawdopodobieństwem , że Ona "może" to wykonać ? To może być kupione , to jest w oczekiwanym typie - zgodne z duchem wymiany . Rura "prosta" a urzędnik poza zasięgiem , ....... puenta spotkania w ratuszu , ...... kolejna dyskusja , kawa i ciastko......... i bez happy endu. Adaś

avatar
~Kris
05.05.2018 00:43

O co Ci , kurna, Chodzi? Pisz po ludzku!

avatar
~ANALITYK
04.05.2018 21:22

Lawiruje ten nasz burmistrz jak sprytny politolog a nie odpowiada na konkretne pytania. Kiedy kanalizację gmina wybudować zamierza? Na wsiach ludzie chcą gazu i kanalizację. Dopiero później remontuje się nawierzchnię i buduje chodniki. Pytanie konkretne padło a odpowiedzi nie ma.

avatar
~JA
04.05.2018 22:41

JA I TYKO JA panie Czopek.....to jest pana koniec.

avatar
~karol
05.05.2018 01:48

dość bogate województwo planuje poważną inwestycję, a władze lekceważą, no cóż....

avatar
~Do Kris
05.05.2018 18:33

Kurna, nie żryj tyle margaryny a wszystko zrozumiesz ?

avatar
~Aga
06.05.2018 08:53

Brawo Pani sołtys niech widzą,że tak łatwo się nie poddamy?

avatar
~Mieszkaniec
06.05.2018 09:45

Pani sołtys ma bardzo duże wsparcie mieszkańców zTylewic jak i Pani radnej powiatowej , bardzo dużo wspólnie realizują chociażby zeszłoroczne dożynki były przepiękne Rolnicy również dołożyli się do tej wspólnej miłej biesiady , a nawet rolnik z Przyczyny Górnej zaszczycił nas mieszkańców i również nie przyszedł z gola ręką .Mieszkańcy zasługują na szacunek i należy pomóc w inwestycji

avatar
~Anonim
06.05.2018 18:51

Tak to prawda obie panie wiedza co jest dla mieszkancow dobre a my je wspieramy

avatar
~prawda
08.05.2018 08:11

Prawda jest taka, że Czopek i jego ekipa jest bardzo słaba technicznie. Wywalili z pracy fachowców a miernoty nie potrafią ogarnąć tych tematów. jak można planować remont nawierzchni drogi i budowę chodników bez infrastruktury podziemnej? Przecież za chwilę te nowe asfalty będą prute i pieniądze podatników będą wyrzucone w błoto. Dobry to ty Czopek jesteś ale w manipulacji, socjotechnice, poniżaniu i zwalnianiu a na miejsce zwolnionych zatrudnianiu rodzinki i znajomków.

avatar
~do prawdy
08.05.2018 09:45

Prawda jest też taka że burmistrzowie nie chcą się spotykać na żadnych zebraniach z ludźmi . Boją się pytań o powiązaniach rodzinnych w ratuszu , S,K , wodociągach i C.KiR. . Boją się pytań o pieniądze i jak przebiegają realizacje ich przedwyborczych obietnic .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaCzytelniaDrewniana podłoga - jak ją wybrać?
21.03.20190 23
Podłoga powinna nie tylko stanowić ozdobę naszego domu, ale jednocześnie musi służyć nam przez długie lata. Obecnie wyjątkowo popularnym materiałem wykorzystywanym do pokrycia powierzchni w ...
nazwa
Brawo, pani Elu
20.03.20192 629

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl