Festyn szkolny 2017 w Lginiu

Czwartek, 11 maja 2017 o 11:24, autor: 1 1437
Festyn szkolny 2017 w Lginiu

  29 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się festyn szkolny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz pracowników szkoły. Impreza od dawna zajmuje stałe miejsce w  szkolnym kalendarium, ponieważ doskonale promuje placówkę oraz integruje środowisko szkolne: uczniów, rodziców i nauczycieli z mieszkańcami Lginia, Hetmanic, Radomyśla oraz turystami wypoczywającymi w naszej miejscowości. Udaje się też pozyskać środki na palące potrzeby szkoły i uczniów. 

Mimo że pogoda w tym dniu nie należała do najlepszych, przynosząc ze sobą  deszcz i słońce, nie było powodów do narzekań. Trudno się dziwić, gdyż i  w tym roku rodzice, pracownicy oraz uczniowie przygotowali szereg atrakcji. Jak co roku można było zaopatrzyć się w sadzonki warzyw i kwiatów w tzw. „Zielonym Centrum” Państwa Napieralskich z Przylesia, skosztować smakowitych ciast upieczonych przez rodziców czy też delektować się pysznymi pierogami, potrawami z grilla lub grochówką zasponsorowaną przez Rade Sołecką wsi Lgiń.

Nie zabrakło również innych atrakcji. Były „dmuchańce” dla dzieci, mobilna sala zabaw, szczudła, paintball oraz punkt malowania twarzy, który najmłodsi tak bardzo lubią. Całości dopełniały stoiska z kolorową watą dmuchaną i balonami-jak na prawdziwy festyn przystało. W stanowisku medycznym można było również zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Nowością w tym roku była wystawa prac malarskich jednej z nauczycielek naszej szkoły oraz innych artystów.

Uczniowie, jak co roku, przygotowali występy artystyczne; skecze, piosenki czy układy taneczne, które umilały czas festynowiczom. Sporym zainteresowaniem cieszył się turniej piłkarski, w którym brały udział drużyny złożone z uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców Lginia i okolicznych wsi.

Jednak największe emocje towarzyszyły Loterii Fantowej. Nie można się temu dziwić, bo w tym roku, oprócz wielu nagród rzeczowych ufundowanych przez licznych sponsorów

(Firm „Auto-Styl. Auto-Serwis” Barbara Dul; Firma „TOKR”, Wschowa Telefony komórkowe i akcesoria; Firma „Tele-Maks” Telefony komórkowe i akcesoria GSM Wschowa; Jedność Spółka z o.o. Wschowa; Wędkarstwo Trafika Wschowa; Rada Sołecka Lgiń oraz Radę Rodziców), na szczęśliwca czekała Nagroda Główna w wysokości 1000 zł , której fundatorem była Firma „Glass-Pol Autoszyby” z Lginia. Okazał się nim uczeń naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że po raz kolejny mogliśmy się wesoło bawić i przyjemnie spędzić czas. W przyszłym roku życzymy sobie jedynie więcej słońca! 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Uczestnik
11.05.2017 22:34

Super impreza, za rok życzę jeszcze lepszej pogody.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatOni w powiecie najlepiej znają się na ruchu drogowym
26.04.20181 436
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbyły się powiatowe zmagania Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Rywalizacja odbywała się w zespołach, ale każdy pracował także na swój wyni...
nazwa
Mówcie o podobieństwach
26.04.20184 1367
nazwa
To jest tchórzliwe miasto
26.04.201813 1048

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl