TworzymyGłos Regionu

Ferie zimowe w Sławie: O świecie zwierząt z lekarzem weterynarii

Środa, 14 lutego 2018 o 12:12, aktualizacja Poniedziałek, 19 lutego 2018 o 10:12, autor: 2 888
Ferie zimowe w Sławie: O świecie zwierząt z lekarzem weterynarii

W drugi dzień ferii zimowych w Domu Kultury w Sławie odbyło się między innymi spotkanie z panią Krystyną Sajnóg, lekarzem weterynarii ze sławskiego Gabinetu Weterynaryjnego. Tematem spotkania był świat zwierząt i sposób, w jaki można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Dzieci miały okazje również zadać pytania na wszystkie nurtujące je sprawy, związane z tą tematyką.

Dom Kultury w Sławie przygotował wiele atrakcji na czas zimowych ferii. W tym między innymi spotkania teatralne, warsztaty taneczne, czy ciekawostki ze świata muzyki. W drugi dzień ferii, 13 lutego, uczestnicy zajęć spotkali się z lekarzem weterynarii.

- Rozmawialiśmy z dziećmi między innymi o okresie zimowym - mówi Krystyna Sajnóg - o tym, w jakim stopniu ludzie mogą pomóc zwierzętom przetrwać ciężki okres zimowy. Mówiliśmy o zwierzętach dziko żyjących, ale również o tych domowych. Omawiałam również zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się spotkać na terenach otwartych.

Informacje o zajęciach organizowanych przed Dom Kultury w Sławie dostępne są na stronie internetowej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz na portalu Zw.pl w zakładce Nadchodzące Wydarzenia.

(rak/foto: Damian / video: koper)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~smutek
16.02.2018 13:36

Nie bardzo rozumiem . Czemu to weterynarz zastępuje leśnika ? Troszkę to śmieszy . Zawód leśniczego i weterynarza różnią się od siebie mimo,że spaja ich dbanie o zdrowie. Z tym,że to leśnicy są ekspertami w dziedzinie życia zwierzątek dzikich, które nas otaczają . Wiedzą jak dbać , jak się zachować w obliczu kontaktu z niebezpiecznymi zjawiskami przyrodniczymi. Coś to szanowni tandetą zalatuje. Pani z nagranym odgłosem kosa .. pyta czy dzieci rozpoznają ... Pani co najwyżej mogłaby pokazać jak się przeprowadza zabieg składania skrzydełka takiemu ptaszkowi . Jakoś nie widziałem,żeby weterynarz latał po krzakach i nagrywał odgłosy zwierzątek. No chyba, że ma takiego dodatkowego konika. Pani mogłaby dzieciom opowiedzieć jakie choroby odzwierzęce mogą złapać od zwierząt domowych i jakie badania robić aby się przekonać czy nie mamy żadnych glistek, robali ect ect Wątpię jednak czy to akurat byłby temat właściwy dla dzieci , którym stara się każdy tłumaczyć iż kontakt z przyrodą jest wręcz wskazany. Zwłaszcza,że jesteśmy jego częścią . A więc uważam,że to kicha z tym wykładem niestety. Kłania się brak nauki logiki w szkołach średnich o studiach nie wspomnę nawet. Oczywiście ostatnia uwaga dotyczy organizatorów tego hm czego? Chociaż jak tak się zastanowić , choroby odzwierzęce również nie należą do kompetencji weterynarzy .

avatar
~Do smutek
20.02.2018 19:43

No leśnik opowie Ci o zwierzętach domowych a weterynarz to lekarz od ludzi ,bo przecież nic nie wie o życiu zwierząt i ich zachowaniu .A o robalach to chyba entomolog ale co tam tylko ty masz magistra reszta niedouczona ciemnota

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 117
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl