Elżbieta Andrzejewska wyróżniona medalem Zasłużony dla diecezji

Wtorek, 10 października 2017 o 09:47, aktualizacja Czwartek, 12 października 2017 o 18:56, autor: 1 1263
Elżbieta Andrzejewska wyróżniona medalem Zasłużony dla diecezji

Siódmego października tego roku grupa pielgrzymów ze Szlichtyngowej wzięła udział w pielgrzymce do Rokitna. Celem pielgrzymki było między innymi wzięcie udziału w pożegnaniu figury Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynowana była w naszej diecezji. W trakcie uroczystości biskup Tadeusz Lityński wręczył również odznaczenia dla osób, które w szczególny sposób biorą udział w życiu swojej parafii i diecezji. Wśród odznaczonych Elżbieta Andrzejewska.

Doroczna pielgrzymka członków Żywego Różańca diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w tym roku przybrała szczególną formę. Wszystko poprzez 100. lecie objawień w Fatimie oraz pożegnanie figury Matki Bożej Fatimskiej, która przez miesiąc wędrowała po naszej diecezji. Siódmego października pomimo deszczowej pogody około pięciu tysięcy pielgrzymów z całej diecezji wzięło udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup diecezjalny Tadeusz Lityński. W tym roku w związku z pożarem gorzowskiej katedry właśnie w Rokitnie biskup odznaczył osoby, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w życie swojej parafii oraz całej diecezji. Z rąk Jego Eminencji medale odebrało 17 osób, w tym szlichtyngowska parafianka Elżbieta Andrzejewska. Wraz z panią Elżbietą w uroczystościach w Rokitnie udział wzięło 52 osoby, którym przewodził proboszcz i dziekan dekanatu wschowskiego ks. Antoni Łatka. Biskup Lityński wręczył również honorowy, 18 medal, dla wszystkich zelatorek i członków wspólnoty Żywego Różańca.

- Chciałem wszystkim zelatorkom, wszystkim członkom Żywego Różańca, uczestnikom październikowej pielgrzymki do Rokitna wręczyć ten skromny medal. Będzie on przypominał w sanktuarium o wielkiej dobroci serca wszystkich członków Żywego Różańca i opiekunów róż parafialnych, którzy pielgrzymują do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Niech ten zewnętrzny znak będzie obecny w sanktuarium i adresowany do pielgrzymów Żywego Różańca w tym szczególnym fatimskim roku. Wyróżnienie jest wdzięcznością wspólnoty diecezjalnej za dzieło apostolatu modlitwy, która nieustannie wspiera życie, misje i działalność wspólnoty Kościoła – mówił bp Tadeusz Lityński.

(olek/ foto: parafia Szlichytngowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~isia
14.10.2017 22:13

Panie Zofia Brach oraz Janina Karaś z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie również zostały nagrodzone przez Jego Eminencję Biskupa Tadeusza Lityńskiego za szczególne zaangażowanie w życie Kościoła. Szczegóły w tygodniku katolickim'Niedziela' nr 41 dodatek Aspekty (s.V). Gratuluję.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl