Elżbieta Andrzejewska wyróżniona medalem Zasłużony dla diecezji

Wtorek, 10 października 2017 o 09:47, aktualizacja Czwartek, 12 października 2017 o 18:56, autor: 1 1024
Elżbieta Andrzejewska wyróżniona medalem Zasłużony dla diecezji

Siódmego października tego roku grupa pielgrzymów ze Szlichtyngowej wzięła udział w pielgrzymce do Rokitna. Celem pielgrzymki było między innymi wzięcie udziału w pożegnaniu figury Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynowana była w naszej diecezji. W trakcie uroczystości biskup Tadeusz Lityński wręczył również odznaczenia dla osób, które w szczególny sposób biorą udział w życiu swojej parafii i diecezji. Wśród odznaczonych Elżbieta Andrzejewska.

Doroczna pielgrzymka członków Żywego Różańca diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w tym roku przybrała szczególną formę. Wszystko poprzez 100. lecie objawień w Fatimie oraz pożegnanie figury Matki Bożej Fatimskiej, która przez miesiąc wędrowała po naszej diecezji. Siódmego października pomimo deszczowej pogody około pięciu tysięcy pielgrzymów z całej diecezji wzięło udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup diecezjalny Tadeusz Lityński. W tym roku w związku z pożarem gorzowskiej katedry właśnie w Rokitnie biskup odznaczył osoby, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w życie swojej parafii oraz całej diecezji. Z rąk Jego Eminencji medale odebrało 17 osób, w tym szlichtyngowska parafianka Elżbieta Andrzejewska. Wraz z panią Elżbietą w uroczystościach w Rokitnie udział wzięło 52 osoby, którym przewodził proboszcz i dziekan dekanatu wschowskiego ks. Antoni Łatka. Biskup Lityński wręczył również honorowy, 18 medal, dla wszystkich zelatorek i członków wspólnoty Żywego Różańca.

- Chciałem wszystkim zelatorkom, wszystkim członkom Żywego Różańca, uczestnikom październikowej pielgrzymki do Rokitna wręczyć ten skromny medal. Będzie on przypominał w sanktuarium o wielkiej dobroci serca wszystkich członków Żywego Różańca i opiekunów róż parafialnych, którzy pielgrzymują do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Niech ten zewnętrzny znak będzie obecny w sanktuarium i adresowany do pielgrzymów Żywego Różańca w tym szczególnym fatimskim roku. Wyróżnienie jest wdzięcznością wspólnoty diecezjalnej za dzieło apostolatu modlitwy, która nieustannie wspiera życie, misje i działalność wspólnoty Kościoła – mówił bp Tadeusz Lityński.

(olek/ foto: parafia Szlichytngowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~isia
14.10.2017 22:13

Panie Zofia Brach oraz Janina Karaś z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Konradowie również zostały nagrodzone przez Jego Eminencję Biskupa Tadeusza Lityńskiego za szczególne zaangażowanie w życie Kościoła. Szczegóły w tygodniku katolickim'Niedziela' nr 41 dodatek Aspekty (s.V). Gratuluję.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 159
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl