TworzymyGłos Regionu

Dzięki kolędom stajemy się lepsi, radośniejsi i spokojniejsi

Sobota, 02 lutego 2019 o 17:41, aktualizacja Czwartek, 07 lutego 2019 o 11:55, autor: 5 1255
Dzięki kolędom stajemy się lepsi, radośniejsi i spokojniejsi

Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej zaprosiło mieszkańców na wspólne kolędowanie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Miało ono miejsce 2 lutego w klasztorze franciszkanów.

Przed koncertem głos zabrała Magdalena Martyniuk-Nogalska, wiceprezes stowarzyszenia.
- Boże narodzenie to był niezwykły czas. Czas wytchnienia od codzienności, otwierania swoich serc i poddania się świątecznej atmosferze. Święta za nami, ale kolędy to nasza tradycja. To przecież nie są pieśni, które się śpiewa, bo ładnie brzmią. One mają treści, związane ze zbawieniem. Kolędy kojarzą się z rodziną, z dobrym i szczęśliwym czasem, z byciem razem. Dzięki kolędom stajemy się również lepsi, radośniejsi i spokojniejsi. One dają nam moc i radość życia. Jest ich wiele. Są bardzo stare i nowsze. Bardziej i mniej znane. Wśród nich są prawdziwe klejnoty twórczości muzycznej i literackiej. 
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów zarejestrowanego koncertu.
(rak/foto: olek)
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~;)
02.02.2019 19:01

Przepiękny koncert! Zasłużone owacje dla Orkiestry na stojąco i nieustające brawa! Brawo! Przyjemnie patrzeć i słuchać jak nowy dyrygent odbudował orkiestrę. Widać zmiany pozytywnie zadziałały na całe Stowarzyszenie!

avatar
~Wschowianin
02.02.2019 20:02

Piękny koncert. Nie mogę się doczekać kolejnego. Kto nie był niech żałuję. Super zakończenie okresu świątecznego

avatar
~Gość
02.02.2019 22:36

Mamy wspaniałą młodzież! Grajcie dla nas więcej! Rozwijajcie talenty!

avatar
~Gekon
03.02.2019 09:56

Gratulacje dla młodzieży! Super talenty! Gratulacje dla nowego dyrygenta! Wprowadził nowego ducha do orkiestry. Gratulacje dla zarządu stowarzyszenia!

avatar
~@
03.02.2019 22:15

....a radosny klimat niech mam towarzyszy cały rok! Więcej radości, takiej pozytywnej współpracy i okazji dla ZW do relacji z tak wspaniałych imprez!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl