TworzymyGłos Regionu

Dzieci zamieniły się w Indian

Czwartek, 18 lipca 2019 o 09:22, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:52, autor: 0 490
Dzieci zamieniły się w Indian

16 lipca, w bibliotece w Szlichtyngowej, poprowadzono kolejne zajęcia dla dzieci. Ich tematem był "Legendy indiańskie". Dzieci wsłuchały się w legendę Wasco "O tym, jak kojot poukładał gwiazdy na niebie". Jakie atrakcje jeszcze przygotowano dla najmłodszych?

Na spotkaniu najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się, gdzie i jak nazywają się namioty w których Indianie mieszkają. Chcąc trochę upodobnić się do nich, przygotowały kolorowe pióropusze. Nie mogło zabraknąć indiańskiego tańca i strzelania z łuku. Każde z nich mogło poćwiczyć celne strzelanie do tarczy. Ta umiejętność była przydatna, gdy polowali na ukrywające się w placówce bizony.

Do dzieci przyjechała na rozmowę sierż. szt. Wioleta Dąbska, asystent zespołu ds. profilaktyki społecznej, wykroczeń, nieletnich i patologii wydziału prewencji KPP Wschowa. Policjantka porozmawiała z najmłodszymi o bezpieczeństwie w domu i poza nim.

(Foto: Gmina Szlichtyngowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl