TworzymyGłos Regionu

Dzieci z terenu gminy wypoczywają na półkolonii w Lginiu

Wtorek, 10 lipca 2018 o 17:14, aktualizacja Środa, 25 lipca 2018 o 12:34, autor: 4 4352
Dzieci z terenu gminy wypoczywają na półkolonii w Lginiu

Na stanicy harcerskiej w Lginiu trwają półkolonie dla dziec z terenu wschowskiej gminy. Pierwszy turnus rozpoczął się 9 lipca. Tegoroczne półkolonie zorganizowane są pod hasłem ,,Autokarem przez Europę". Łącznie zaplanowane są trzy turnusy, które potrwają od 9 do 27 lipca.

Dzieci, które biorą udział w pierwszym turnusie codziennie poznają obyczaje innego kraju i temu też poświęcone są zajęcia.

- Dzisiaj (10 lipca) rozmawiamy o Polsce. Dzień rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego - mówi Katarzyna Gertych, opiekun turnusu -  dzieci wykonywały flagę Polski, uczestniczyły w quizie, związanym z historią naszej ojczyzny. W inne dni poznamy takiej kraje, jak Włochy, Francję, czy Grecję. 

W każdym turnusie udział w półkolonii weźmie około 110 dzieci. Warto dodać, że to dzieci z terenu gminy Wschowa, a organizatorami wypoczynku są Urząd Miasta i Gminy Wschowa oraz Profilaktyka i Młodzież.

(rak/video i foto: Koper)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~mela
11.07.2018 10:18

Świetnie ,że wypoczywają w Lginiu na takich turnusach. Może tylko kadra dydaktyczna zastanowiłaby się nad tematami . Edukacja cały rok w szkole nt. innych krajów i ojczyzny ale co tam wakacje też tak można zorganizować. W dobie gdzie szkoły przeprowadzają w bardzo atrakcyjny sposób takie zajęcia , taki temat powtórzony w wakacje to super wyczyn. Rodzice i dzieci cieszą się, że są półkolonie i muszą to zaakceptować ale czy nie warto zastanowić się nad innym rodzajem zajęć np. Chili, dla dziewczynek projektowanie ubrań , dla chłopców surviwal, painbal itd. Czyżby brak środków na drobiazgi i najtańszym kosztem średniowiecze ?

avatar
~Do Mela
12.07.2018 16:30

Jeśli Mela jest w stanie zasponsorować dla 330 dzieci np. painbal to myślę, że bardzo chętnie kadra by się na to zgodziła. Przypominam, że dzieci za udział w półkolonii nie ponoszą kosztów. Jeśli komuś nie odpowiadają przeprowadzane zajęcia, zawsze może wysłać swoje dziecko na płatną kolonie, gdzie wtedy są większe możliwości ?

avatar
~do -do Mela
15.07.2018 20:05

Chyba jednak coś w tym jest ...patrząc na zdjęcia, to nie widać zbyt wielkiego skupienia.

avatar
~Gosia
13.08.2018 22:48

Jak milo Kasie na zdjeciu widziec.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl