Drugie miejsce koszykarek z Gimnazjum nr 1 (wideo)

Piątek, 15 kwietnia 2011 o 16:44, autor: 1

Żeńska drużyna koszykówki z wschowskiego gimnazjum zajęła 2 miejsce w półfinale mistrzostw województwa lubuskiego organizowanych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się dziś (piątek 15 kwietnia) w sali Zespołu Szkół nr 1.

W rozgrywkach oprócz naszego gimnazjum startowały reprezentacje szkół z Szprotawy, Przylepu i Maszewa. Wschowianki wygrały swój pierwszy mecz z drużyną z Przylepu 59:40 by w finale przegrać z Szprotawą 29:58. To jednak wystarczyło by wywalczyć awans do finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w maju w Gorzowie. Do gorzowskiego turnieju awans wywalczyły tylko 4 najlepsze drużyny z województwa. Najskuteczniejszą zawodniczką z Gimnazjum nr 1 w piątkowym turnieju była Daria Michalska. Organizatorem zawodów było wschowskie gimnazjum, mecze gościnnie odbywały się w sali Zespołu Szkół nr 1.