TworzymyGłos Regionu

Droga Krzyżowa ulicami Wschowy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 o 10:09, aktualizacja Czwartek, 18 kwietnia 2019 o 16:14, autor: 4 2590
Droga Krzyżowa ulicami Wschowy

14 kwietnia wierni wszystkich wschowskich parafii wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta.

Mieszkańcy rozpoczęli Drogę Krzyżową w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie. Idąc ulicami miasta, rozważając mękę Jezusa Chrystusa dotarli na wschowski rynek. Rozważania czytał aktor Maciej Jachowski.

(rak/foto: Katolicka Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Byłam
15.04.2019 22:13

Bo miłość na śmierć nie umiera-przepiękne rozważania...cenny czas

avatar
~kopiuj-wklej
17.04.2019 10:10

Niech zgadnę: burmistrz nie pojawił się ani na minutę? To takie pytanie retoryczne, bo przecież on musi jeździć sobie robić zdjęcia na ładnych motocyklach i wklejać śmieszne obrazki na Facebooku. Wschowa wybrała burmistrza-dzieciaka, który zaraz po kampanii przepadł jak kamień. Na sesji on niczego nie wie, nic nie umie potwierdzić albo potrzebuje czasu na odpowiedź. Szkoda że ten czas wykorzystuje na rozrywki które przystoją 17 latkowi a nie burmistrzowi. A to dopiero pół roku rządów... I żeby nie było: burmistrz nie musi się pojawiać na uroczystościach kościelnych. Tyle tylko że ten człowiek nie pojawia się nigdzie, a już na pewno nie tam gdzie ktoś mógłby mu zadać konkretne pytanie.Może ktoś ma w rodzinie lub wśród znajomych studenta socjologii, który opisałby fenomen wschowski-jak to kilka tysięcy osób dało się otumanić!

avatar
~dziadBorowy
17.04.2019 11:47

Nie mogę się bardziej zgodzić z komentarzem powyżej (który pochodzi nawiasem mówiac z innego portalu). Warto zauważyć przy okazji jeszcze jedną rzecz. Ludzie nawet w komentarzach przestali porównywać panów Antkowiaka i Czopka. Kiedyś było to główną linia obrony dla tych którzy wybrali pana Antkowiaka: "bo Czopek jest zły". Niestety jak widać król jest nagi. Wykreowany na czarny charakter pan Czopek nie jest już dzisiaj potrzebny żeby dostrzec jak słabego i pogubionego burmistrza mamy obecnie i jak się daliśmy zrobić w konia. Jedyne co mnie zastanawia, to sposób w jaki ekipa rządząca będzie próbowała teraz ocieplać wizerunek włodarza. Garnitur już ostatnio zastąpił sweterek. Teraz czeka nas pewnie medialna kampania żebyśmy uwierzyli w kompetencje burmistrza. Kto wie, może do końca jego kadencji doczekamy się choćby jednej wypowiedzi świadczącej o tych, jakże reklamowanych wcześniej kompetencjach.

avatar
~Socjolog
17.04.2019 11:28

Tego waszego społeczeństwa nie trzeba tumanić, to Wschowskie społeczeństwo tak ma od początku tej demokracji...!. podobnie było i za poprzedniego ustroju..... w tej Wschowie było najwięcej organizacji partyjnych słusznie panującej wówczas partii.....! I tyle na ten temat . Fenomenem jest tu to, iż jak trzeba było to byli komunistami bo partia tak chciała, jak trzeba to ci sami są wiernymi pseudo demokratami, liberałami, pisowcami no i najważniejsze pseudo chrześcijanami - Oni sami tak o sobie potrafią z przekonaniem mówić>>>> taki mamy klimat w tej Wschowie: zazdrość, cynizm, obłuda i fałsz wobec im bliskich !!!!. Wystarczy tylko popatrzeć na zachowanie tych tak zwanych aktywistów partyjno-samorządowych z ich jedynek wyborczych i porównać w ilu już byli w przeszłości partiach, stowarzyszeniach, koalicjach aby tylko utrzymać się przy korycie władzy !. Dla przykładu aby na daremnie nie strzępić języka /klawiatury/ : - ta kolorowa koalicja na czele z tym burmistrzem!, - ta kolorowa koalicja w Powiecie i Radzie Powiatowej na czele z pisem !. Macie odpowiedź co to za fenomen to wasze społeczeństwo. Socjolog sąsiad.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl