Dość czekania na PROW, gmina wyremontuje świetlice

Poniedziałek, 12 marca 2018 o 15:10, aktualizacja Czwartek, 15 marca 2018 o 10:14, autor: 0 1055
Dość czekania na PROW, gmina wyremontuje świetlice

Burmistrz Cezary Sadrakuła na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie zapowiedział zakończenie oczekiwania na środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od trzech lat gmina Sława oczekuje pieniędzy na remont świetlic wiejskich w Łupicach i Krążkowie jednak te nadal nie są przyznane.

Remont świetlic wiejskich w Łupicach i Krążkowie oczekiwany jest od wielu lat. Trzy lata temu burmistrz Cezary Sadrakuła w trakcie dorocznego Gminnego Konkursu Wypieków Wielkanocnych ucieszył mieszkańców Krążkowa, składając obietnice, że następna edycja odbędzie się już na wyremontowanej sali. Obietnica burmistrza wynikała z zapowiedzi przyznania środków z PROW na remont świetlic w Łupicy i Krążkowie. Z zapowiedzi nici, a Cezary Sadrakuła nie jeden raz musiał tłumaczyć się ze swoich słów. W trakcie ostatniej sesji zapowiedział, że gmina zrezygnuje z czekania na pieniądze unijne.

- W związku z tym, że czekamy z utęsknieniem na ogłoszenie naboru do PROW na remont świetlic w Łupicach i Krążkowie i nie możemy się tego doczekać, na następnej sesji przedstawię państwu propozycję projektu uchwały, zapewniającego realizację tych inwestycji – mówił Cezary Sadrakuła.

Jak wyjaśniał burmistrz decyzję tą podyktował rynek, na którym jest coraz mniej firm remontowych, a ceny takich usług drastycznie rosną, stąd gmina nie może czekać na ewentualne pieniądze uruchomiane pod koniec tego roku. Szczegóły dostępne w materiale wideo.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaKrzysztof Owoc: Pani jest tutaj tylko gościem
20.03.20180 157
W poniedziałek, 19 marca, odbyła się druga w tym miesiącu nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wschowie. Jedyną poruszaną przez radnych sprawą było przeznaczenie 190 tysięcy złotych na remon...
nazwa
Kolizja na Kamiennej
19.03.201817 7272
nazwa
Wybierać mądrze
19.03.20180 67
nazwa
Błędny obraz gminy
18.03.20185 914

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl