TworzymyGłos Regionu

Dość czekania na PROW, gmina wyremontuje świetlice

Poniedziałek, 12 marca 2018 o 15:10, aktualizacja Czwartek, 15 marca 2018 o 10:14, autor: 0 1475
Dość czekania na PROW, gmina wyremontuje świetlice

Burmistrz Cezary Sadrakuła na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie zapowiedział zakończenie oczekiwania na środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od trzech lat gmina Sława oczekuje pieniędzy na remont świetlic wiejskich w Łupicach i Krążkowie jednak te nadal nie są przyznane.

Remont świetlic wiejskich w Łupicach i Krążkowie oczekiwany jest od wielu lat. Trzy lata temu burmistrz Cezary Sadrakuła w trakcie dorocznego Gminnego Konkursu Wypieków Wielkanocnych ucieszył mieszkańców Krążkowa, składając obietnice, że następna edycja odbędzie się już na wyremontowanej sali. Obietnica burmistrza wynikała z zapowiedzi przyznania środków z PROW na remont świetlic w Łupicy i Krążkowie. Z zapowiedzi nici, a Cezary Sadrakuła nie jeden raz musiał tłumaczyć się ze swoich słów. W trakcie ostatniej sesji zapowiedział, że gmina zrezygnuje z czekania na pieniądze unijne.

- W związku z tym, że czekamy z utęsknieniem na ogłoszenie naboru do PROW na remont świetlic w Łupicach i Krążkowie i nie możemy się tego doczekać, na następnej sesji przedstawię państwu propozycję projektu uchwały, zapewniającego realizację tych inwestycji – mówił Cezary Sadrakuła.

Jak wyjaśniał burmistrz decyzję tą podyktował rynek, na którym jest coraz mniej firm remontowych, a ceny takich usług drastycznie rosną, stąd gmina nie może czekać na ewentualne pieniądze uruchomiane pod koniec tego roku. Szczegóły dostępne w materiale wideo.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl