Domek dla ptaków od przedszkolaków

Czwartek, 20 kwietnia 2017 o 12:29, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 09:32, autor: 0 1179
Domek dla ptaków od przedszkolaków

Grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 5 przygotowała specjalny domek dla ptaków, który zawisł na jednym z drzew Staromiejskiej Cmentarza Ewangelickiego we Wschowie. Akcję Muzeum Ziemi Wschowskiego wsparło również Nadleśnictwo Włoszakowice.

Staromiejski Cmentarz Ewangelicki we Wschowie to nie tylko miejsce spoczynku dawnych mieszkańców miasta oraz wspaniałe lapidarium rzeźb nagrobnych, ale także unikalne zbiorowisko roślinności i siedlisko życia wielu zwierząt. Tym razem najważniejsze były ptaki. Muzeum Ziemi Wschowskiej, które opiekuje się nekropolią, wystosowało apel o wsparcie instytucji i przygotowanie budek lęgowych dla ptaków.

- Na nasz apel bardzo entuzjastycznie zareagowały przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 5. Dzieci zakupiły budkę, którą podpisały swoimi imionami i dzisiaj powiesiliśmy ją na jednym z drzew. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się w jakich miejscach należy budki wieszać, na co zwrócić uwagę – mówi Marta Małkus, dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej. – Prócz przedszkolaków nasze działania związane z ochroną ptaków wsparło Nadleśnictwo Włoszakowice. Pan Nadleśniczy dostarczył dzisiaj 13 budek lęgowych różnego rodzaju. Otrzymaliśmy nowe domy dla pleszki i muchówki, sikorek, szpaków, a nawet jedną dla sowy oraz dwie dla nietoperzy.

Akcja muzeum ma na celu nie tylko ochronę ptactwa, ale także zwrócenie uwagi wschowian na cmentarz, jako miejsce nie tylko ciekawe poprzez rzeźby i swoją historię, ale także wspaniałą przestrzeń do spacerów i odpoczynku od zgiełku miasta. Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Włoszakowice planowane są również kolejne wydarzenia edukacyjne dla najmłodszych.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl