TworzymyGłos Regionu

Dlaczego warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

Wtorek, 12 października 2021 o 09:22, autor: 0 66
Dlaczego warto zlecić pranie dywanów profesjonalnej firmie?

Czyszczenie dywanów możesz zaplanować na wiele różnych sposobów. I z pewnością w każdym pomyśle dopatrzysz się tylu samo wad, co zalet. Chcesz, by było taniej, kupujesz detergent i z gąbką oraz zapałem zabierasz się do pracy. Lubisz praktyczne rozwiązania? Szybciej zadzwonisz po profesjonalną firmę. My podpowiemy, kiedy będzie skutecznie oraz bezpiecznie. 

Samodzielne wywabianie plam - działa?

Jeśli wierzyć komentarzom w sieci, czy opowiadaniom koleżanek w pracy, to z pewnością nie zawsze. I nieważne, czy sięgniesz po sprawdzone przepisy babci Zosi z szarym mydłem, sodą czy octem lub wypróbujesz któryś z magicznych środków z pobliskiej drogerii, efekty mogą być różne. Czasem jest tak, iż mimo długiego szorowania dywan nie odzyskał śnieżnej bieli, plama po winie przestała być jedynie intensywnie czerwona, ale nadal straszy i psuje nienaganny wygląd salonu, a plama z czekolady co prawda zniknęła, ale w tym miejscu dywan się odbarwił i jest wyraźnie jaśniejszy. 

Absolutnie Cię to nie przekonuje, by eksperymentować na własnym dywanie, zwłaszcza z perspektywą kilkugodzinnego szorowania? To jeden z powodów dlaczego lepiej zaufać profesjonalistom. 

Na Śląsku znajdziesz ich całkiem sporo, np. pod frazą „pranie dywanów Sosnowiec”. Tacy specjaliści wiedzą jakich środków użyć i jak skutecznie wyprać dywan. Zdecyduj się na takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz wyczyścić wełniane plecionki. Domowe sposoby nie tylko są mniej skuteczne, ale również mogą uszkodzić materiał, albo rozjaśnić kolory.

Ciężka, mozolna praca - lubisz ją?

W sieci znajdziesz sporo sposobów na czyszczenie dywanu, np. pranie na sucho z sodą oczyszczoną. Jak to działa? Rozsypujesz sodę na dywanie. Zostawiasz na kilka godzin, a potem dokładnie odkurzasz dywan w różnych kierunkach. Taki sposób z pewnością nie skazuje Cię na mozolne szorowanie z narażeniem pleców i kolan, ale nie zadziała też na zaschnięte plamy albo mocno zabrudzony dywan. Opcja z sodą jedynie odświeży wykładzinę dywanową. 

Zamiast sody wielu ekspertów doradza więc wybór aktywnej piany. Tu jednak czeka Cię kilka godzin „przyjemnego” szorowania, a jeśli dywanów masz kilka, to i cały dzień. Zdecydowanie lepiej więc zadzwonić do firmy czyszczącej. Dobrych specjalistów np. w Czechowicach-Dziedzicach wyszukasz pod hasłem „pranie dywanów Czechowice-Dziedzice”. Bez dwóch zdań znajdziesz tam firmy, które przy pomocy odpowiedniego sprzętu i bezpiecznych środków szybko i sprawnie uporają się z zabrudzeniami na Twoich dywanach.

Kupiłaś drogi dywan? Uważaj, by przy praniu go nie zniszczyć!

Niezależnie czy Twój dywan kosztował kilkaset czy kilka tysięcy złotych zawsze zapoznaj się z zaleceniami producenta na temat jego pielęgnacji i konserwacji, dzięki czemu unikniesz poważnych zniszczeń dywanu. Być może domowe sposoby wcale nie są wskazane? Jeśli to zignorujesz możesz doprowadzić do zawilgotnienia, a tym samym zagrzybienia wykładziny.

Dlatego nie sprawdzaj, co szkodzi Twojemu pięknemu dywanowi, który tak okazale zdobi salon czy zapewnia przyjemne ciepło o poranku w sypialce, tylko oddaj go w ręce prawdziwych ekspertów. Kto odpowiednio zaopiekuje się Twoim dywanem? W Katowicach, pod frazą „pranie dywanów Katowice” znajdziesz nie tylko adresy firm, ale i cenne opinie użytkowników. To najlepszy sposób by przekonać się o renomie, ale i doświadczeniu konkretnej firmy. 

Usuwanie zarazków i roztoczy - Twój detergent to potrafi?

Dzieci uwielbiają zabawę na dywanie. Chętnie układają na nim klocki, turlają się bez końca, czy zwyczajnie oglądają bajki. Jeśli i u Ciebie w domu tak właśnie jest, to pamiętaj, że nawet dobry odkurzacz nie usunie wszystkich niebezpiecznych roztoczy, które głęboko zagnieżdżają się w dywanie. 

Konieczne jest więc profesjonalne czyszczenie przynajmniej raz do roku. Tylko właściwy sprzęt i odpowiednie środki piorące sprawią, że nawet włochaty, gęsty i gruby dywan będzie pachnący i czysty, a przede wszystkim bezpieczny podczas harców i zabaw dla Twoich dzieci. Jeśli takiej czystości oczekujesz, to koniecznie zdaj się na specjalistów. Wpisz w wyszukiwarkę kombinację słów, które odpowiadają Twojej miejscowości, np. „pranie dywanów Mysłowice”, albo „pranie dywanów Cieszyn” i przekonaj się, kto najlepiej wykona takie prace u Ciebie w domu. 

Firma czyszcząca dywany

Możesz także od razu zdecydować się na wsparcie powszechnie polecanej, profesjonalnej firmy czyszczącej, np. Klawe Pranie. Skontaktujesz się z nią:

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl