TworzymyGłos Regionu

Dlaczego dron to dobry prezent dla dziecka?

Środa, 09 września 2020 o 22:31, autor: 0 83
Dlaczego dron to dobry prezent dla dziecka?

Współcześnie dzieci mają do dyspozycji tak dużo ciekawych zabawek i gadżetów, o których dorośli kiedyś mogliby tylko pomarzyć. Nowoczesne telefony, tablety, komputery i inne elektroniczne zabawki – nie służą one jedynie do nauki i ułatwiania sobie codziennego życia, ale przynoszą też mnóstwo frajdy.  

Do niedawna słowo „dron” kojarzyło się z urządzeniami wykorzystywanymi przez wojsko podczas swoich operacji. Dzisiaj jednak kojarzy się raczej z nowoczesnymi zabawkami i urządzeniami wykorzystywanymi przez cywilów, także przez dzieci.

Czy dron dla dzieci to dobry pomysł?

Jeśli nadal masz wątpliwości, przeczytaj uważnie artykuł - dowiesz się więcej o tej dość ekscytującej zabawce. Skoro dzieci lubią „cool” rzeczy, to dlaczego powinniśmy im zabraniać dostępu do tego co jest najbardziej cool, czyli nowoczesnych technologii? Powinniśmy na to pozwolić, czy też bardziej rygorystycznie pozwolić z nich korzystać tylko „do nauki”? Oczywiście odpowiedzi na te pytania zależą od Ciebie, ale drony zdecydowanie nie są bezużyteczne.

Dzieci w dzisiejszych czasach są mądrzejsze niż kiedyś; większość współczesnych dzieciaków dorastała z grami wideo. Może to być trudne, ale prawdopodobnie nie potrwa to długo, zanim twoje dziecko będzie lepszym pilotem niż ty. Grając w gry wideo rozwinęli zręczność, o której dorośli nie mogli marzyć - używanie pilotów to ich druga natura. Chcesz dowodu? Zespół 16-letnich chłopców zdobył niedawno nagrodę w wysokości 250 000 dolarów na World Drone Prix w Dubaju.

Oczywiście na początek, nie warto wydawać dużo pieniędzy na drona, ponieważ nie wiadomo, czy dziecko złapie przysłowiowego „bakcyla”, radzimy na start wybrać dron dla początkujących.

Jakie umiejętności można rozwijać za pomocą dronów?

Poniżej kilka przykładów umiejętności, które może ulepszyć Twoje dziecko podczas zabawy dronem:

Rozwinie praktyczne umiejętności manualne

Często narzekamy na młodsze generacje, że nie potrafią nic sami zrobić i do wszystkiego potrzebują pomocy fachowca. Wszystko, co dajemy dzieciom do rąk, jest obecnie zmontowane, czyste i gotowe do użytku. Zabawa dronem, który można często modyfikować, instalować dodatkowe urządzenia, a często rozmontować i zmontować ponownie, pomoże dzieciakom zdobyć pewność siebie i techniczne umiejętności.

Twoje dziecko będzie bawić się na świeżym powietrzu

Jeżeli tak jak wielu innych rodziców narzekasz na to, jak dużo czasu Twoja pociecha spędza przed ekranem telefonu czy komputera, drony pomogą Ci rozwiązać ten problem. Zabawa dronem będzie niczym granie gry w wideo, ale na świeżym powietrzu. Ta maszyna będzie również zbawieniem podczas każdego wyjazdu wakacyjnego, kiedy dziecko będzie marudzić na brak ulubionych gier. Dzięki dronowi będzie mieć też szansę na nawiązanie nowych przyjaźni offline.

Nauka odpowiedzialności

To może brzmieć jak wyświechtany frazes, ale dron może naprawdę nauczyć Twoją pociechę odpowiedzialności. Po pierwsze sprzęt, który mu podarowujesz, to delikatne urządzenie elektroniczne i Twoje dziecko musi wiedzieć, jak należycie się z nim obchodzić. Ponadto drona nie można używać wszędzie tam, gdzie dusza zapragnie – istnieją pewne prawne ograniczenia, które Twoja pociecha koniecznie musi znać, zanim zacznie eksplorować okolicę za pomocą drona. Twoją rolą jest upewnienie się, że te zasady są znane i zrozumiałe.

Przygotowanie do startu na rynku pracy

Ciężko myśleć o tak dalekiej przyszłości, kiedy Twoje dziecko ciągle chodzi do podstawówki. Nigdy jednak nie jest za wcześnie jednak na start ciekawego hobby, które w przyszłości może przerodzić się w sposób na zarobek. Drony wykorzystywane są w wielu obszarach usług i przemysłu – m.in. w branży filmowej i fotograficznej, w sektorze dostaw, w wojskowości a także przede wszystkim – w sektorze sprzedaży i konserwacji dronów.

Podaruj swojemu dziecku drona

Jeżeli powyższe argumenty Cię przekonały, nie wahaj się i na najbliższą okazję podaruj swojemu dziecku drona. Szeroki wybór urządzeń dedykowanych dzieciom znajdziesz w profesjonalnym sklepie z dronami https://kapitandron.pl – wybierz sekcję „Drony dla dzieci” lub przejrzyj pozostałe. Może prezent zrobisz tez samemu sobie?

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl