TworzymyGłos Regionu

Danuta Patalas: Za przywilej życia w wolnej Polsce, wiele osób poświęciło swoje zdrowie i życie

Sobota, 01 września 2018 o 13:25, aktualizacja Sobota, 08 września 2018 o 19:16, autor: 9 3570
Danuta Patalas: Za przywilej życia w wolnej Polsce, wiele osób poświęciło swoje zdrowie i życie

- 1 września 1939 roku zamiast szkolnego dzwonka, słychać było strzały i wybuchy bomb. To właśnie w tym roku zostały rozwiane wszelkie nadzieje dotyczące pokojowej przyszłości Polski - mówiła pani burmistrz Danuta Patalas podczas uroczystości związanej z 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

1 września 2018 roku przy Pomniku Upamiętniającym Walkę Bohaterów Ojczyzny na Frontach II Wojny Światowej we Wschowie odbyły się uroczystości, w których udział wzięli przedstawiciele samorządów, jednostek samorządowych, służb mundurowych i mieszkańcy Wschowy.

 Pani burmistrz Danuta Patalas w okolicznościowej przemowie zwróciła uwagę na sytuację Polski w momencie wybuchu II wojny światowej. Po latach zaborów, Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość zaledwie na 21 lat.

- Wybuch II wojny światowej, to w efekcie 6 lat terroru. Czas, kiedy całkowicie zdeptano godność i prawa człowieka. To także bezwzględna wojna propagandowa, miliony emigrantów oraz nowy podział polityczny Europy na demokratyczny zachód i komunistyczny wschód.

Pani burmistrz podkreślała, że za przywilej życia w wolnej Polsce wiele osób poświęciło swoje zdrowie i życie.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Artur
01.09.2018 13:32

Za pani wejście do ratusza też wiele osób zapłaciło swoim zdrowiem . Zostali zwolnieni za wymyślone przewinienia . Pani tez powinna ponieść tego konsekwencje bo sądy przyznały nie pani a zwolnionym rację . Pani cały czas łamie prawo i mimo to ma czelność się wypowiadać .

avatar
~@-Artur
01.09.2018 15:07

Celnie powiedziane!, można tylko dodać : - te typy tak maja, iż krytyka spływa po nich jak woda po kaczce .......

avatar
~R8
01.09.2018 18:37

Pierwszy września - to nie czas na osobiste wycieczki w sprawach tyczących czasów współczesnych. No chyba, że nie mieliście historii w gimnazjum.

avatar
~do R8
01.09.2018 21:09

A kiedy jest czas na osobiste wycieczki ? . Na sesjach jej nie ma a odpowiedzi jeżeli mają chęci ochotę to wydają łaskawie na piśmie i to dużo po upływie terminu . Pokaż mi kiedy my społeczeństwo możemy się dowiedzieć na temat " pracy " burmistrz . Ważniejsze są dla niej pogaduchy z koleżanką w lokalu w Dębowej łęce lub we Włoszakowicach na pierogach . Zresztą tak jest zaharowana że czasu nie ma na sprawy miasta . Pytam się kiedy będzie ten dobry czas ???. Myślę ze nadchodzące wybory zweryfikują taką postawę wobec radnych i nas mieszkańców .

avatar
~do Artura
01.09.2018 20:35

W Szlichtyngowej to samo.Koleżanki obrały ten sam sposób działania. Zniszczyć zdeptać i zamknąć to cel obu burmistrzyń.

avatar
~Alla
01.09.2018 23:38

Poprawna polszczyzna wsryd wiele osób poświęciło swoje zdrowie i zycie to poświęciło ni w kij ni w oko

avatar
~Nieobecny
02.09.2018 13:15

...a kto to jest Danuta Patalas?

avatar
~do pani burmistrz Patalas
03.09.2018 10:07

Wybór pani na burmistrza, to w efekcie 4 lata terroru. Czas, kiedy całkowicie zdeptano godność i prawa człowieka. To także bezwzględna wojna propagandowa, zwolnienia z pracy, poniżanie pracowników, sądy, odszkodowania, pierdółki i afery opisywane w gazetach i telewizji oraz nowy podział polityczny Wschowy na my kolesie i psiapsiółki i obywatele Wschowy sprowadzeni do roli motłochu.

avatar
~Jan Kotwicki
03.09.2018 13:35

We Wschowie ciągle w wiekszości pozostaje liczna grupa Polaków-katolików i to w ich imieniu jako przedstawiciel Ruchu Narodowego na powiat wschowski apeluję o powstrzymanie się od wyzwisk i obelg w obliczu rocznicy tak potwornej zbrodni.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl