TworzymyGłos Regionu

Czy warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Środa, 13 marca 2019 o 16:21, autor: 2 203
Czy warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Dzięki temu można bezproblemowo podróżować, skutecznie uczyć się, odnajdywać na rynku pracy, a także nawiązywać nowe znajomości. Problemem jest tylko to, jak nauczyć się języka obcego w taki sposób, aby móc się nim biegle posługiwać. Na pewno, im szybciej rozpocznie się nauka, tym lepiej, ponieważ młody umysł zdecydowanie lepiej chłonie wiedzę. 

Jednak sama nauka w szkole często nie wystarcza, dlatego warto sprawdzić ofertę obozów językowych i zapewnić dziecku możliwość świetnej zabawy w czasie wakacji.

Obóz językowy – co to właściwie jest?

Obozem językowym nazywa się wakacyjny wyjazd, w którego trakcie można pogłębić znajomość języka obcego oraz poznać inny kraj, a przy okazji doskonale się bawić. Podczas tego rodzaju obozów dzieci nie są uwięzione w szkolnych ławkach, ponieważ eksperci organizujący zagraniczne kursy językowe dbają o to, aby zachować równowagę między nauką a rozrywką. Nauka języka wynika w dużej mierze z konieczności stosowania go w warunkach, które są zbliżone do naturalnych. Wiedza jest „przemycana” podczas zabaw, zwiedzania czy poznawania kultury kraju, w którym przebywają uczestnicy kursów językowych.

Wszelkie konwersacje i zajęcia prowadzą nativ speakerzy, co siłą rzeczy wymusza komunikowanie się w języku obcym. W obozach uczestniczą dzieci z różnych miejsc, co daje możliwość poznania nowych kolegów i nawiązania przyjaźni. Na takie wyjazdy najczęściej wysyłane są dzieci powyżej 10 roku życia oraz młodzież. Decyzja rodziców zawsze powinna być uzależniona od tego, czy dziecko jest dość samodzielne i ma poczucie pewności siebie. Jeśli więc nawiązywanie kontaktów nie sprawia mu trudności i masz pewność, że wyjazd będzie przyjemnością, to nie czekaj i wyślij dziecko na obóz językowy.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy?

Obóz językowy może trwać kilka dni, dwa tygodnie, a nawet dłużej. Jeśli chcesz sprawdzić dostępne opcje, to wejdź na stronę EF Education First i przejrzyj aktualny katalog. Obozy organizowane są za granicą, np. w San Diego, Nowym Jorku, Eastbourne czy Bournemouth. Wybór jest naprawdę duży, a miejsce, w którym odbywa się obóz, jest uzależnione od wybranego języka obcego. Niewątpliwym atutem tego rodzaju wyjazdów jest to, że w ich trakcie uczestnicy są niemalże zanurzeni w innej rzeczywistości. Język obcy jest uznawany za język urzędowy, dlatego, aby porozumieć się z innymi uczestnikami obozu, trzeba się nim posługiwać.

Wyjazdy językowe to doskonały sposób na podniesienie kompetencji językowych. Uczestnicy mają możliwości, jakich nie ma w szkołach językowych w Polsce. Chodzi tu przede wszystkim o praktyczną umiejętność posługiwania się językiem obcych w sytuacjach codziennych oraz przełamywanie własnych barier i ograniczeń. W trakcie sytuacji, jakie mają miejsce na takich obozach, uczestnicy mają stałą styczność z językiem i są niejako zmuszeni do rozmów czy podejmowania prób komunikacji z innymi osobami. Niemniej ważna jest możliwość rozwoju tzw. kompetencji miękkich, czyli samodzielności, szacunku do innych ludzi, otwartości czy odwagi. Co więcej, uczestnicy obozów mają możliwość poznania zupełnie odmiennych kultur i mentalności.

Wybór obozu językowego – na co zwrócić uwagę?

Strona EF Education First to miejsce, gdzie można znaleźć obozy językowe dla dzieci i młodzieży w 11 językach do wyboru. Każdą ofertę można dokładnie sprawdzić, co daje pewność, że dziecko będzie bezpieczne i zadowolone z wyjazdu. Wybierając konkretny obóz, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę metodę nauczania języka – jak już wspomniano, najlepszym sposobem jest nauka przez zabawę. Koniecznie trzeba też sprawdzić atrakcje przewidziane w programie obozu, czyli różnego rodzaju wycieczki, gry plenerowe czy możliwość zwiedzania popularnych miejsc.

Niemniej ważny jest czas trwania obozu – w tej kwestii należy kierować się potrzebami dziecka, ponieważ nie każde jest gotowe na to, aby wyjechać na kilka tygodni z dala od domu. Na pewno wakacyjny obóz językowy to szansa na rozwój i poznanie ciekawych miejsc i ludzi, dlatego jest to coraz popularniejsza forma wypoczynku.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (2)

avatar
~katarzynajpppp
14.03.2019 15:15

Obóz językowy to może być ciekawe doświadczenie dla dzieci. Jednak ważne, aby przed wyjechaniem na takie wakacje, jednak umiały porozumiewać się w danym języku. Moje dzieci chodzą na zajęcia do szkoły Berlitz i to właśnie z ta szkołą pierwszy raz w tym roku wyjadą na obóz językowy. Mam nadzieję, że im się spodoba. :)

avatar
~Wiesiek
15.03.2019 22:49

Jestem za nauką języków obcych. Najważniejszy jest najbardziej mój ojczysty . Globalny mimo że internacjonalizm na łeb się sypie również przydatny jeszcze ale trzeba iść z żywymi na przód i stawiać na lidera czyli chiński . Język największego mocarstwa dzisiaj A i niedługo hegemona. I o tyle lepszego od poprzednich popaprańców, że nie narzuca swoich chorych doktryn tak religiijnych jak i kulturowych. Oby szybko bo już bokiem wychodzą te mutelleuropy i inne badziewia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 163
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl