TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czy warto pójść na studia podyplomowe i jakie wybrać?

Środa, 20 maja 2020 o 13:52, aktualizacja Czwartek, 04 czerwca 2020 o 12:04, autor: 0
Czy warto pójść na studia podyplomowe i jakie wybrać?

Często po skończeniu studiów I lub II stopnia czujemy niedosyt. Może być on spowodowany zbyt małą liczbą godzin praktycznych lub dany kierunek nie daje nam wystarczających uprawnień do pięcia się w zawodowej karierze. Warto więc poszerzać zdobytą wiedzę i podnosić kwalifikacje za pomocą studiów podyplomowych. Zazwyczaj trwają rok lub dwa i są nastawione głównie na umiejętności praktyczne, które z pewnością przydadzą nam się nam na co dzień. Pracodawcy bardzo cenią osoby ambitne, które nieustannie chcą się rozwijać, a chyba o to właśnie nam chodzi. Możliwości jest mnóstwo, wystarczy wybrać coś dla siebie.

Dodatkowe umiejętności w wymarzonej pracy

Większość kierunków jest przepustką do wykonywania danego zawodu. Jeśli po ich zakończeniu dostaniemy daną pracę możemy być z siebie dumni. Jednak tak naprawdę najważniejszym w tym wszystkim jest nieustanne poszerzanie kompetencji, aby stać się ekspertem w danym zawodzie. Studia licencjackie lub magisterskie to zazwyczaj zbyt mało. Gdy zaczniemy pracę zawodową z czasem przekonamy się z czym faktycznie będziemy się zajmować i w jakich zagadnieniach mamy największe braki. Te właśnie powinniśmy uzupełnić i postawić na studia podyplomowe w tym kierunku. Przyniesie to korzyści zawodowe, a także poszerzy horyzonty.

W drodze do awansu

Po ukończeniu studiów magisterskich mamy takie same kompetencje jak nasi koledzy na roku. Rozpoczynamy pracę i po jakimś czasie myślimy o awansie. Jednak kto z nas ma zostać potencjalnym menedżerem lub kierownikiem jeśli mamy takie same doświadczenie? W tym momencie dodatkowe wykształcenie w postaci studiów podyplomowych nam z pewnością pomoże. Odbycie studiów menedżerskich jest przepustką do stanowisk zarządzających. Zwiększa szansę na awans i podwyżkę, a przede wszystkim pozwala zdobyć niezbędne na tej ścieżce kariery wiedzę i umiejętności. Jeśli zależy nam na zdobywaniu doświadczenia i zajęcia pozycji lidera w zespole studia podyplomowe będą doskonałą kartą przetargową.

Studia podyplomowe, a może doktoranckie?

Jeśli zależy nam na zdobywaniu dodatkowego wykształcenia po ukończeniu studiów magisterskich mamy dwie opcje -studia podyplomowe lub studia doktoranckie. Jednak to na co konkretnie się zdecydujemy zależy od tego czego potrzebujemy i co chcemy osiągnąć. Te dwie formy kształcenia niewiele mają ze sobą wspólnego. Studia doktoranckie pozwolą nam rozwijać wiedzę teoretyczną, a także zdobyć tytuł naukowy. Z kolei jeśli myślimy nad pracą naukową lub wykładaniem na uczelniach wyższych w przyszłości będzie to rozwiązanie idealne. Z kolei studia podyplomowe pozwolą nam zdobyć praktyczną wiedzę od specjalistów i z pewnością wykorzystamy to w pracy. Uczymy się od ekspertów i sami możemy dzięki temu stać się ekspertami.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl