Czy szkoła w Krzepielowie doczeka się sali sportowej?

Środa, 01 lutego 2017 o 15:34, aktualizacja Środa, 08 lutego 2017 o 10:01, autor: 4 2142
Czy szkoła w Krzepielowie doczeka się sali sportowej?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie, radny Krzysztof Łuciów pytał burmistrza Sławy kiedy w szkole w Krzepielowie powstanie sala sportowa. Proponowane plany rozbudowy szkoły nie uwzględniają na razie takiej inwestycji.

Radny zwrócił uwagę, że w raz z rozbudową szkoły, obecna salka gimnastyczna zostanie przekształcona w sale lekcyjne. Zdaniem radnego utrudni to zarówno pracę nauczycielom wychowania fizycznego oraz organizację szkolnych uroczystości. 

- Jeżeli przyjmiemy, że od września będą istniały nowe klasy i z obecnej salki gimnastycznej ma powstać salka dla przedszkolaków to gdzie będą odbywać się lekcje w-f, gdzie będą odbywać się filharmonie szkolne, przedstawienia czy inne wydarzenia? - pyta radny. - Rozbudowa szkoły bez budowy hali namiotowej, takiej jak jest w Starym Strączu, mocno utrudni prace nauczycieli i uczniów. Kiedy taka hala jak w Starym Strączu miałby powstać? Z tego co kiedyś usłyszałem będzie to drugi etap prac. Co to znaczy i kiedy on się rozpocznie?

Burmistrz odpowiadając radnemu na pytanie podkreślał, że na ten moment priorytetem urzędu jest zapewnienie sal lekcyjnych wszystkim uczniom szkoły. Równocześnie czynione są pewne przygotowania by sala powstała w jak najszybszym terminie. 

- Do września chcielibyśmy mieć rozbudowaną szkołę z zabezpieczeniem części socjalnej i przykro mi, ale na pewno nie zagwarantuje panu, że będziecie mieli równolegle postawioną salę. Z kolei na pewno będę optował za tym, aby jedna firma wykonywała jedną i drugą inwestycję, żeby, jeżeli pozwolą na to warunki, była możliwość przyśpieszenia budowy sali - mówił Cezary Sadrakuła. - Na pierwszego września chcę żeby była rozbudowana szkoła tak, aby można było prowadzić zajęcia edukacyjne, to jest dla nas priorytetem. Drugi etap ruszy po zakończeniu pierwszego, jak pan wie rozbudowa zaplecza socjalnego ma służyć zarówno szkole jak i przyszłej hali. 

(olek/foto:PSP Krzepielów)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~kaka kaka
01.02.2017 21:36

Brawo Krzysiu,drąż temat

avatar
~paweł
01.02.2017 22:50

niestety ale mamy stado baranów radnych i sie zgodzili na budowę w ciosancu za tak dużą kasę i jakie drogie będzie uczy manie tej sali a mogli wybudować 4 sale takie jak w starym strącu brawo bez radni i głupota władz

avatar
~ii
01.02.2017 23:34

Krzychu daje rade - bardzo pozytywny koles

avatar
~Adam
02.02.2017 17:20

Tematu nie ma co drążyć już jest ogłoszony przetarg na rozbudowę szkoły wraz z salą taką jak w Starym Strączu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl