TworzymyGłos Regionu

Czy referendum to okazja do zdobycia władzy i niszczenia miasta? Rozmowa z Tomaszem Stasiakiem

Czwartek, 10 marca 2016 o 16:32, autor: 37 4897
Czy referendum to okazja do zdobycia władzy i niszczenia miasta? Rozmowa z Tomaszem Stasiakiem

Czy referendum, to okazja do zdobycia władzy i niszczenia miasta? Tak przynajmniej o tej inicjatywie mówi radny Przemysław Kuchcicki. Czy inicjatorzy referendum to zwykli awanturnicy? Czy zależy im na tym, aby we Wschowie nie można było zdobywać środków unijnych, aby nie było pieniędzy na kluby i stowarzyszenia, czy tego chce Tomasz Stasiak, pełnomocnik inicjatywy referendalnej - pyta radny Przemysław Kuchcicki. Zapytaliśmy o to w wywiadzie Tomasza Stasiaka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
REKLAMA

Komentarze (37)

avatar
~ja
10.03.2016 18:01

Tego miasta sie nie da zniszczyc ono juz jest zniszczone przez takie mordy jak pani P. pan Cz. I pan K. z ckiru. Przyszedl na was czas ;)

avatar
~Balbina
10.03.2016 19:20

Najwyższy amen!!!

avatar
~widz
10.03.2016 19:24

do JA ty k....... co do 2 pierwszych pozycji to OK lecz co do 3 pozycji to Wschowa nigdy nie miała takiego organizatora jak pan K . i on też jest ograniczony przez obecną władzę nie pisz więcej bzdur bo tak ci kazano pan PIOTR K jest poza układem tej odchodzącej władzy i żeby to było jasne coś o tym wiem

avatar
~wąsik
10.03.2016 19:33

Panie Kuchcicki ja myślałem ze jak pan masz to wyższe wykształcenie to będziesz chociaż obiektywny w tym co mówisz . Od kiedy referendum rujnuje miasto ? . Koszty te i tak będą mniejsze niż wyjazd pani burmistrz w tak duża delegację za granicę . Proszę mi powiedzieć co obecna władza zrealizowała z obietnicy przedwyborczej i ile miejsc pracy utworzono w mieście . Jakie inwestycje poczyniono w celu poprawy sytuacji mieszkańców i estetyki miasta ?. Natomiast władza wydała pieniądze na odszkodowania , na kary za śmieci ,na komorników , na mecenasów i różnego rodzaju firmy zewnętrzne z innych miast . Tak tak wyprowadzono sporo kasy miejskiej na innych spoza Wschowy . W między czasie skłócono ludzi w klubach i bankach byle tylko utrzymać się przy korycie . Dano posady ludziom na kierowniczych stanowiskach którzy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu . Jakby było mało tego to niestety nasza władza kłamie w żywe oczy mieszkańcom kombinując z przetargami i umowami . Taki to obraz mamy wszyscy przed oczami po ponad roku zarządzania . Gorzej już być nie może poprzez takie zarządzanie miastem i gmina . I na koniec jakie wnioski unijne złożyła obecna nam panująca władza i jakie projekty unijne mamy w realizacji ?. My nie mamy już nic do stracenia , myśmy już stracili i dlatego jest to referendum , to jest jedyna droga do wyzwolenia się spod tej nieuczciwej i kłamliwej władzy i tych dojnych mecenasów z Wrocławia .

avatar
~d
10.03.2016 19:55

kto jak kto ale pan ala radny kuchcicki daje rady a zarazem straszy ludzi niech pan przestanie komu jak komu ale panu to juz nikt nie uwierzy [bo pan jestes jak chorongiewka na wietrze,albo taki baczek skacze pan tak sobie z kwiatka na kwiatek]

avatar
~sam_na_sali
10.03.2016 20:14

Oooooo, "moja osoba" przemówiła...

avatar
~d
10.03.2016 20:38

do [widz] zastanow sie co ty piszesz pan kuchcicki to zdrajca i judasz

avatar
~Kumaty
10.03.2016 21:48

Ma ktoś dokładne wyliczenia ile pieniędzy zmarnowała obecna władza przez swoje durne decyzje? Słyszałem, że już drugi milion bije...

avatar
~,,,
11.03.2016 07:19

Pan "Widz" nie zrozumiał Pana "ja".

avatar
~dorota
11.03.2016 07:54

Policzyć wszystkie odszkodowania zapłacone zwalnianym bezprawnie pracownikom oraz gaże pobierane przez kancelarię wrocławską w urzędzie i Spółce to by się trochę nazbierało. Audyty, które "psu na budę"mogą się zdać oraz nieprzemyślane decyzje jak wywóz odpadów do Tylewic mogą świadczyć o marnotrawieniu środków. Pani burmistrz robi z radnych całkowitych idiotów mówiąc na sesji, że odpadów może nie wywozić jak radni nie zabezpieczą 350 tys. zł w budżecie, tylko nie wspomina, że nakaz wywozu tych śmieci został nałożony decyzją dyrektora RDOŚ w Gorzowie. W przypadku nie wywiezienia tych odpadów mogą być nałożone kary za składowanie w miejscu do tego nie właściwym w wysokości ok. 1 mln zł miesięcznie.

avatar
~Kumaty
11.03.2016 08:30

Dzięki Dorota, a czy można jakoś sądownie dowieść (co by pewnie trudne nie było), że miłościwie nam panujący zmarnotrawili publiczne pieniądze i za pośrednictwem komornika wyciągnąć od nich pieniądze? NIECH PŁACĄ ZA SWOJE BŁĘDY BANDA MŚCIWYCH NIEUDACZNIKÓW!

avatar
~do doroty
11.03.2016 09:26

,,mogą być nałożone kary za składowanie w miejscu do tego nie właściwym w wysokości ok. 1 mln zł miesięcznie" Tekst z komentarza doroty . Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy konieczne jest referendum to niech uważnie przeczyta ten komentarz. Dopiero po obaleniu obecnej władzy poznamy prawdziwe koszty ich działalności. Na podstawie obecnie pojawiających się informacji, ich brak kompetencji zamyka się stratą dla gminy kwotą powyżej miliona zł. Za trochę więcej niż rok. Czym wobec tego jest kwota 40 tys. kosztu referendum? Tyle co kilkumiesięczne wynagrodzenie prawników z Wrocławia.

avatar
~
11.03.2016 10:34

MOże warto zrobić taki zdjęcia ekipie z ratusza i napisać dlaczego referendum to nasza DEMOKRATYCZNA szansa

avatar
~
11.03.2016 11:08

Były wójt Lipna został już skazany za marnowanie Gminnych pieniędzy i musi je oddać więc po referendum mam nadzieje że bedzie doniesienie do prokuratury i zwrot kaszy !!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
~
11.03.2016 13:12

Nie traktuj anonimie wybiórczo informacji o byłym wójcie Lipna. Doskonale wiesz, że tam o co innego chodziło. Chyba, że jej nie zrozumiałeś to już trudno.

avatar
~ext7
11.03.2016 16:29

Panowie! Mnie zdanie radnego Kuchcickiego „gówno obchodzi”, bowiem na temat tego pana mam już ugruntowaną opinię.. Niepotrzebnie zmarnowaliście czas na swego rodzaju polemikę z kimś ,co na to nie zasługuje. Mnie bardziej interesuje ,co czeka mnie za tym referendalnym ZAKRĘTEM??? Rozumiem ,że pytanie o „konkrety” nieco przedwczesne jest, ale jakaś choćby drobna sugestia, wskazówka należy mi się, jak nie przymierzając psu buda. Oczywiście ja się mogę domyślać ,ale tego nie lubię. Ot.. po prostu lubię wiedzieć!!!

avatar
~Do ext7
11.03.2016 16:40

Panie a normalny idź pan do ratusza i tam wszystkie wątpliwości panu wyjaśni sam doktor. I więcej już pan takimi pytaniami nas nie zamęczaj . Jeżeli wykładnia doktora pana nie zadowoli to udaj się pan na ul Kopernika do byłej szkoły , tam udzielają za darmo porady prawne zatrudnieni prawnicy .

avatar
~Wyborca do ext 7
11.03.2016 16:49

Przecież nie głosujesz , jest na NIE , więc co Tobie do tego ? czyżby już zmienił zdanie (strach)

avatar
~ext7
11.03.2016 17:20

To nie tak!!! Nim zagłosuję ,to chcę wiedzieć !!!Czytajcie uważniej!!!! Ad"Do ext7" Kto tu jest anormalny to rzecz do dyskusji....

avatar
~ende
14.03.2016 07:14

No i bajzel. A trzeba było rozliczyć działalność poprzedników i to bardzo dokładnie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl