TworzymyGłos Regionu

Czy fotelik samochodowy obrotowy to dobry wybór?

Poniedziałek, 16 listopada 2020 o 15:49, aktualizacja Poniedziałek, 16 listopada 2020 o 15:57, autor: 0 282

Od kilku lat producenci samochodowych fotelików w swoich ofertach posiadają modele obrotowe. Do wyboru są dwie opcje 180 stopni i 360 stopni. Chociaż na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że takie możliwości są zbędnym wynalazkiem, to w rzeczywistości mają wiele plusów. Zasługują zatem na chwilę uwagi i dogłębnej analizy.

Bezpieczeństwo i komfort

Foteliki obrotowe mogą okazać się świetnym rozwiązaniem dla rodziców ceniących komfort w podróżowaniu. Do wyboru są dwie opcje obrotu. Pierwsza - obracanie o 180 stopni, czyli fotelik można obrócić o 90 stopni w prawo i w lewo. Dzięki temu, w wygodnej zarówno dla dziecka jak i rodzica pozycji, szybkim ruchem możemy poprawnie usadowić dziecko i zapiąć uprząż bezpieczeństwa. Tego typu model ustawić można jedynie tyłem do kierunku jazdy. Foteliki obrotowe o 180 stopni są poddawane testom ADAC i Test PLUS, gdzie uzyskują bardzo wysokie noty.

RWF czy FWF – sam zdecyduj kiedy

Foteliki obracane o 360 stopni mają dodatkowo jeszcze jeden plus. Można w nich przewozić dzieci zazwyczaj do ukończenia 4 roku życia, ale sposób transportu zależy wyłącznie od decyzji rodzica. Takie modele są przystosowane do jazdy RWF oraz FWF. W sytuacji, gdy starsze dziecko nie chce już siedzieć w foteliku tyłem do kierunku jazdy, szybkim ruchem można go odwrócić. Biorąc jednak pod uwagę względy bezpieczeństwa, gdy dziecko zaśnie można go z powrotem odwrócić w przeciwnym kierunku. Pewnym jest, że dziecko nie poczuje różnicy. Jeśli wybrany fotelik samochodowy obrotowy otrzymał wysokie noty w testach zderzeniowych ADAC warto zastanowić się nad zakupem. W odróżnieniu od pozostałych modeli nie biorą udziału w Teście Plus, który przygotowany jest jedynie dla RWF. Foteliki obracane o 360 stopni sprawiają, że dylemat, w którym kierunku przewozić dziecko - znika. To jedno rozwiązanie dostosowane do potrzeb większości użytkowników. A zatem śmiało można uznać, że foteliki obrotowe 360 stopni są uniwersalne, komfortowe i wyjątkowo bezpieczne.

Fotelik kompatybilny z autem

Wbrew pozorom, foteliki z funkcją obrotową, mają bardzo wysokie notowania w testach zderzeniowych. Między innymi dlatego, że pozwalają na jazdę tyłem (RWF) aż do osiągnięcia wagi 18 kg, czyli do ukończenia 4 roku życia. Dziecko jest wówczas mniej narażone na uszkodzenia podczas kolizji. Jeśli podczas zakupu fotelika, przymierzy się go do posiadanego auta wraz z przypiętym dzieckiem, które będzie nim podróżowało, znacznie zwiększa się poziom bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, by nie zapinać dziecka w kurtce lub kombinezonie pasami. Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa przylegają bezpośrednio do ciała dziecka, nie do odzieży. Naramienniki powinny znajdować się na ramionach, nigdy poniżej, a same pasy nie mogą być poskręcane. Nawet w najbezpieczniejszym foteliku, jeśli dziecko jest zapięte nieprawidłowo, wyniki testów nie dają żadnej gwarancji. Fotelik samochodowy zawsze musi być użytkowany zgodnie z instrukcją obsługi.

Wybierając fotelik dla dziecka, warto zatem wybrać model obrotowy. Daje to dużą swobodę w transporcie dziecka oraz wygodę w obsłudze. Jeśli noty w testach zderzeniowych są wysokie, fotel zapewni spore bezpieczeństwo podczas transportu, a także nagłych sytuacjach na drodze. Należy pamiętać, by wybrany model był kompatybilny z posiadanym autem, a montaż zawsze przeprowadzać zgodnie z instrukcją obsługi.

Duży wybór fotelików obrotowych oraz profesjonalne doradztwo w tym zakresie znajdziemy w sklepie CentrumKerowcy.pl 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl