TworzymyGłos Regionu

Czy budynek po byłym gimnazjum wymaga większych nakładów finansowych?

Poniedziałek, 31 grudnia 2018 o 09:06, aktualizacja Piątek, 04 stycznia 2019 o 12:49, autor: 11 1447
Czy budynek po byłym gimnazjum wymaga większych nakładów finansowych?

Czy budynek po byłym Gimnazjum nr 1 we Wschowie przy ulicy Kopernika 7 wymaga inwestycji? Takie pytanie zadał na ostatniej wspólnej komisji radnych Tadeusz Sobczuk. Radny dopytywał o koszty utrzymania budynku oraz o pogłoski, jakoby w budynku utrzymywał się nieprzyjemny zapach.

Po likwidacji Gimnazjum nr 1, budynek stał się siedzibą stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, działających na terenie gminy. Radny Tadeusz Sobczuk dopytywał przed ostatnią sesją Rady Miejskiej we Wschowie o koszty utrzymania budynku.

- Nawiążę do przyszłorocznego budżetu gminy. Kwota związana z budynkiem przy ulicy Kopernika wynosi 49 tysięcy złotych. Mamy tutaj wpisane, że w tej kwocie mieści się wynagrodzenie dla palacza, konserwacja, energia i węgiel. Czy to wszystkie koszty?  - pytał radny.

Radny dopytywał o łączne koszty utrzymania budynku w 2018 roku i czy były jakieś przeprowadzone remonty.

- Dlaczego o to dopytuję - tłumaczył radny - ponieważ kilka osób zwróciło się do mnie z uwagą, że stan budynku jest nieciekawy, a wręcz - zwracali mi uwagę mieszkańcy - w budynku utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Czy ten budynek jest w takim stanie, że będzie wymagał dodatkowych nakładów finansowych?

Radny dowiedział się, że nieprzyjemny zapach wydobywa się z toalet. Co do dodatkowych kosztów utrzymania budynku, to rzeczywiście są i wynikają z opłat za wywóz śmieci, czy opłat za wodę. Łączny koszt utrzymania budynku w 2018 roku radny ma otrzymać w osobnym dokumencie. Czy budynek wymaga jakichś dodatkowych remontów? Tego spróbujemy się dowiedzieć w przyszłym, 2019 roku.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~Kaskaz
31.12.2018 09:26

Miałam okazję być na głosowaniu i w między czasie inne sprawy załatwiłam tam w byłym gim ferie i smród niesamowity.Dziewne ,Ale przy takim zapachu źle się człowiek czuje Spędziłam tam chwilę, A głowa bolała później trochę dłużej.

avatar
~Gekon
31.12.2018 11:42

Ten budynek wymaga niwelacji!

avatar
~Fan MM i KKO
31.12.2018 17:43

Moze by tak zlozyc wniosek o wpisanie tego budynku do rejestru zabytkow? Mamy od tego ekspertow w gminie. A nie nie da sie. Musialby to kupic przedsiebiorca za czasow poprzedniej wladzy. Warto o tym pomyslec. Prawda Czas Art? Co Wy na to?

avatar
~wschowa
31.12.2018 19:04

Popieram pomysł z zabytkiem. Argumentacja jest też super. Mam nadzieję, że ktoś publicznie, teraz już jako radną, zapyta co sądzi o tym kinowym zabytku, jaki ma na niego pomysł, ale tak konkretnie.

avatar
~Warszawa
01.01.2019 11:34

Konkretnie to niech najpierw właściciel go wyremontuje, może go również rozbudować, przebudować i nadbudować - tak mówi lokalne prawo ustalone w 2015 roku przez Radę Miejską we Wschowie dla tego terenu. Jeśli ktoś kupił zabudowaną nieruchomość w centrum miasta za równowartość mieszkania to myślę, iż powinien trochę wykazać własnej inicjatywy i chęci...

avatar
~ANALITYK
01.01.2019 17:53

Szkoda, że ten przepiękny przedwojenny budynek służący przez lata jako szkoła podstawowa dzisiaj niszczeje. Trzeba było przekazać go katolickiej fundacji i mielibyśmy bezkosztową szkołę podstawową i zadbane wnętrze. Architektoniczne, solidne wykonanie tego budynku trzeba wykorzystać a nie doprowadzić do ruiny panie Czopek.

avatar
~do Analityka
01.01.2019 19:36

Jeszcze jedna szkoła w gminie???

avatar
~ANALITYK
02.01.2019 07:45

A co w tym złego, że miała powstać jeszcze jedna szkoła? Czy przedszkole sióstr salezjanek na Daszyńskiego komuś przeszkadza? Szkoła podstawowa finansowana przez stowarzyszenie bez kosztów ze strony gminy, dodatkowo utrzymanie budynku. A tak budynek nie jest dogrzany, niszczeje od wewnątrz i od zewnątrz. Za chwilę się zapali albo będzie trzeba kapitalnego remontu.

avatar
~STUDENTKA III WIEKU
04.01.2019 15:04

BEZ KOSZTÓW ZE STRONY GMINY TAK JAK TEN ŻŁOBEK PANA DULA.A SKĄD DZIECI DO TEJ SZKOŁY ? SKĄD? -ZAPYTAJCIE DYREKTORÓW SZKÓŁ .

avatar
~Guii
02.01.2019 12:03

Pod Gimnazjum jest jeden z 144000 statków kosmicznych króla Lajsza. Jeszcze trochę i budynek ten przestanie istnieć.

avatar
~Assasin
04.01.2019 23:32

Radny Sobczuk zapomniał, zapewne jak chodził do tej szkoły(właściwie dojeżdżał),,a była to szkoła podstawowa nr 3,,, i jakie wtedy były ,,zapachy** :p...i to właśnie w WC!! Po tylu latach nagle się zainteresował!! łaski,,,pozdrawiam uczniów z tamtych lat!!