Czwarte miejsce SP 2 w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

Wtorek, 24 października 2017 o 11:08, aktualizacja Piątek, 27 października 2017 o 09:14, autor: 0 823
Czwarte miejsce SP 2 w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży

20 października w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Poseł RP – Tomasz Kucharski, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego – Romuald Gawlik, Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – Roman Sondej.

Lubuska Olimpiada Młodzieży to cykl rozgrywek w różnych konkurencjach sportowych, podczas których szkołom przyznawane są punkty za uzyskanie odpowiedniego miejsca w zmaganiach. Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” przedstawił wyniki zmagań sportowych w 6 kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, miast, gmin i powiatów. W kategorii Szkół Podstawowych wysokie, czwarte, miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa nr2 we Wschowie, której do miejsca na podium zabrakło 5 punktów. Reprezentanci tej placówki okazali się najlepsi w Czwórboju lekkoatletycznym. Warto zauważyć, że zwycięstwa w województwie odnotowały też inne szkoły z naszego powiatu. Mistrzami województwa w mini koszykówce dziewcząt zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1, najlepsze siatkarki to drużyna Szkoły Podstawowej w  Szlichtyngowej, a najlepszymi piłkarkami zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Sławie.

Szkołę Podstawową nr 2 na uroczystości reprezentował Pan Marek Mikołajczak, któremu puchar za uzyskane miejsce wręczył dwukrotny mistrz olimpijski, pięciokrotny medalista mistrzostw świata w wioślarstwie, Poseł RP Tomasz Kucharski.

(olek za wschowa.pl/foto: SP2)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 134
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl