TworzymyGłos Regionu

Czopek na burmistrza, Patalas do rady powiatu

Czwartek, 09 sierpnia 2018 o 13:47, aktualizacja Poniedziałek, 20 sierpnia 2018 o 13:15, autor: 57 4463
Czopek na burmistrza, Patalas do rady powiatu

W zbliżających się jesiennych wyborach samorządowych po raz trzeci o fotel burmistrza ubiegał się będzie Miłosz Czopek. Obecny wiceburmistrz Wschowy od 2006 roku (z przerwą na wybory samorządowe w 2014) ubiega się o to stanowisko bez powodzenia. Jak będzie tym razem?

Informacja o tym, że Miłosz Czopek będzie kandydował na burmistrza Wschowy ukazała się w broszurze politycznej, wydawanej przez stowarzyszenie Miłosza Czopka. Dowiadujemy się z niej również, że obecna pani burmistrz Wschowy Danuta Patalas będzie starała się o mandat do Rady Powiatu Wschowskiego.

Podobnie, jak w przypadku Przemysława Glińskiego, kandydata na burmistrza Wschowy wystawionego przez Prawo i Sprawiedliwość, Miłosz Czopek nie przedstawił jeszcze programu wyborczego na kolejna kadencję. Zapewne więc na szczegóły przyjdzie jeszcze mieszkańcom poczekać.

My natomiast zapraszamy do udziału w sondzie.

(rak)

REKLAMA
Kto powinien zostać burmistrzem Wschowy?

Nie wiem

Inny kandydat

Miłosz Czopek

Przemysław Gliński

Komentarze (57)

avatar
~Ciekawy
09.08.2018 14:14

Czopek jest spalony.Gliński slucha nie tych co powinien...czytaj zakaz polewania na festiwalu.Pozostaje z tego co ludzie mówią Antkowiak i Giezek. Czekamy!!!!!!

avatar
~Mina
09.08.2018 14:26

Do ciekawy .Przeczytaj artykuł w otoparnorama to może przestaniesz powtarzać te bzury Owsiaka.

avatar
~Jacek
09.08.2018 14:52

Jakie bzdury ? Gliński - wjazd w tłum jest niebezpieczny. Straż Niemcy - ok. zrobimy to. OSP- ok. zrobimy to. I zrobili to. I nikomu nic się nie stało. Więc jakie bzdury ?

avatar
~Wsh
09.08.2018 18:38

Do Mina Jedź na woodstock i zobacz na własne oczy i porozmawiaj z obecnymi tam strazakami którzy przyjeżdżają tam od kilku lat to zrozumiesz to co Jurek mówił. Pozdrawiam

avatar
~Kmicik
09.08.2018 14:41

Wszyscy byle nie Gliński. Za Woodstock będziemy pamiętać długo a nawet przypominać mu o tym przy okazji...

avatar
~student.b.k@poczta.onet.pl
10.08.2018 08:21

Franka.Ok

avatar
~do redaktora
09.08.2018 14:49

ani jeden ani drugi nie może przedstawiać jeszcze programu. Byłoby to wbrew prawu, wybory nie zostały jeszcze ogłoszone.

avatar
~Władek
09.08.2018 14:57

Czekamy na zgłoszenie p. Małgorzaty Gośniowskiej - Koli...

avatar
~Janek
09.08.2018 14:59

Krzysztof Grabka jest to jedyny, sensowny kandydat.

avatar
~Kkk
09.08.2018 15:08

Mam nadzieję że nie napisałeś tego na poważnie

avatar
~Obserwator.
10.08.2018 10:40

Bzdura totalna!!!!!!!!

avatar
~Adaś
09.08.2018 15:41

Po co się już od razu denerwować , ....... to , że Oni chcą to jeszcze nic nie oznacza ? W przypadku p. Glińskiego jest to spora niewiadoma (chyba też i niespodzianka?) i ja bym go tak od razu nie "topił" .... traktuję to za genialną taktykę p. Asta , ....... sporo się w tej Warszawie nauczył ( to słowo proszę potraktować pejoratywnie) . Wiedzy administracyjnej nie ma ale na pewno zarządzając garnizonem zdobył sporo doświadczenia , co do osobowości to, hmm ..... ponoć jest "trudnym" przypadkiem a kontakt z ludźmi w tej robocie to podstawa , natomiast czy ma godziwość a nie uwarunkowaną gorliwość do ośrodka kierującego ? ........ a no , w tym cały wic ..? Natomiast co do tych dwóch kandydatów z SOSu , p. Patalas i p. Czopka ......... tu rozumienie jest absolutnie pewne, to aktualni burmistrzowie , to "świeżonka" bez jakiejkolwiek "mgły" , to mamy w pamięci co się mówiło/obiecywało a co zrobiło lub minęło z prawdą ( nawet trudne do przytoczenia z powodu ilości ) . Na pewno każdemu wolno ponownie ubiegać się o zaszczytne stanowiska , tego prawo nie zabrania ale jest jeszcze moralność , godziwość i przyzwoitość aby zmierzyć się z roku 2014 i hasłem - GRABIEŻCY .......... najwidoczniej prawda "niedomywa " ? Adaś

avatar
~Aga
09.08.2018 16:35

Hahaha.... Taktyk Ast!!! Sterowany z Nowogrodzkiej!!! Przestań człowieku.

avatar
~antypis
09.08.2018 22:32

Panie kochany, byle nie PiS. Zło w czystej postaci i zniewolenie, nacjinaliści....

avatar
~Gosia
13.08.2018 23:29

Nikt kto juz raz w Warszawie "zasmakowal" nie wroci do malej miescinki....Napewno nie Pan Ast

avatar
~Xxx
09.08.2018 17:06

Najlepszym kandydatem była by osoba podobna do Pana Leona Żukowskiego, który miała by pomysł na nasze miasto...

avatar
~marekton
10.08.2018 08:34

Proszę o podanie pomysłu jaki miał Leon Żukowski na miasto. Tzn w swoich dwóch kadencjach jako burmistrz, a nie jako PRL naczelnik

avatar
~Zen
09.08.2018 17:12

Do "Agi - "taktyk Ast" - to słowo proszę traktować pejoratywnie - a ty kumasz co to w ogóle znaczy ? ogarniasz taki język Polski ?

avatar
~Aga
09.08.2018 17:43

Do Zen.. "język Polski" w twoim wykonaniu w ogóle nie kumam! Za to język polski już tak, nieuku!!

avatar
~Aga
09.08.2018 17:51

Do Zen. Język polski piszemy z małej litery!!! Jesteś ignorantem.

avatar
~Artur
09.08.2018 17:24

Grabieżcy a gdzie wy na urzędy ? . Już wam się odpłacą ci i ich rodziny co " zasmakowali " waszej reformy ! . A ja się pytam co z waszego tak szumnego wejścia na urzędy zrealizowaliście dla zwykłych obcych powtarzam obcych ludzi bo dla swoich i swoich rodzin wiem co zrobiliście . Czy przybył chociaż jeden zakład pracy ? . Gdzie ci tak tłumnie napierający przedsiębiorcy pchający się do miasta ? . No wreszcie gdzie ta sztandarowa szwedzka firma co miała zlikwidować bezrobocie na naszym terenie ? . Czy wy w ogóle chodzicie po mieście i nie widzicie tych krzywych chodników i wyboistych dróg miejskich ? . Jaki wy teraz przedstawicie program dla miasta , obiecacie znowu złote góry . Przecież wy i ta cała wasza świta z tymi waszymi mecenasami kosztujecie znacznie więcej niż zrobiliście dla miasta cokolwiek . Tak na zdrowy rozsądek ja was rozumiem , boicie się że wasze rodziny i wy stracicie wszystko co macie do stracenia . A jest co stracić oj jest .

avatar
~skoro PiS przy władzy
09.08.2018 17:36

Skoro PIS przy władzy nie ma co się co czarowac,ze jakiś kandydat dla Wschody zrobi więcej niż Gliński. Wszędzie rządzą układy i nie ma się ci łudzić że ktoś z poza PiS będzie miał sile przebicia, aby coś dla Gminy "wydrapac"

avatar
~JA !
09.08.2018 19:18

Ale nam się trafili kandydaci - z BOŻEJ ŁASKI NA UCIECHĘ TROLLI ICH PRZECIWNIKÓW!. Osobiście jako dawny pracownik Spółki Komunalnej uważam, że na obecne czasy, które charakteryzują się TOTALNYM NEPOTYZMEM i KOLESIOSTWEM opanowanym od 20 lat przez obecnie rządzących w Radzie i Zarządzie Powiatu jak również w Radzie i Magistracie MiG Wschowa, Burmistrzem Wschowy powinien zostać Pan ŻACZYK ROMAN !!!!. Jest to jedyny uczciwy człowiek naszego miasta, a ponadto posiada ku temu odpowiednie wykształcenie jak i przygotowanie zawodowe. Był jedynym Prezesem SK, który dążył do wdrażania nowoczesnych rozwiązań z zakresu modernizacji wodociągów jak i wspólnot mieszkaniowych .............. . Panie Romanie zawsze na Pana stawiałem jako człowiek przyszłości - nie godnym było zwolnienie Pana przez grupę "Czopkistów" z Giezkiem na czele...... Było to żenujące i bezprawne co potwierdził Sąd !!!!!. Panie Romanie śmiało do działania !!!!!!!!

avatar
~Justysia
10.08.2018 06:34

Jestem absolutnie za. Odpowiedni człowiek w 100%. I na bank ma głos mój i mojej rodziny. Romek, to jest wyzwanie dla Ciebie, a przecież wyzwania to Twoja specjalność

avatar
~XYZ!
09.08.2018 20:30

Najwyraźniej w tej kampanii wyborczej na uznanie zasługują dwa słowa : 1) "GRABIEŻCY", 2) "OBROTOWY". Zastanawiające jest, że obecna Pani Burmistrz jak dobre zwyczaje nakazują nie startuje do drugiej kadencji na naszego Burmistrza ???. Zachodzi pytanie: - co takiego stało się w tzw. "Spółce Czopkistów", iż o ten stołek będzie ubiegał się sam Prezes SOS, a jednocześnie dotychczasowy vice Pani Burmistrz. Jak w świetle takiej kombinacji można P O W A Ż N I E traktować samego obecnego kandydata na Burmistrza i obecnego Burmistrza jako kandydatkę na Radną Rady Powiatowej - Żałosne i nie poważne traktowanie Suwerena!!!!!. Bowiem obecna Burmistrz najwyraźniej nie poczuwa się do rozliczenia się ze złej polityki kadrowej, bałaganu i nepotyzmu, nie mówiąc o K O L E S I O S T W I E w obsadzaniu stanowisk w Spółce Komunalnej łącznie z obsadą na stanowisku jej Prezesa "Pani Blondi" ...... . Jak to możliwe, że zmian KIEROWNICTWA SK miała być z założenia TANIA - nie generująca większych wydatków, a okazało się, że jest to NAJDROŻSZY ZARZĄD SK / mimo, że społeczny -Ha..ha../, NAJDROŻSZA RADA NADZORCZA SK !!! . Pytanie!!!:- kto ICH rozliczy za dawanie sobie nieuzasadnionych podwyżek, premii, ryczałtów paliwowych w przypadku np. wyboru na Burmistrza Pana Czopka ?????. A, kto rozliczy Panią Burmistrz jak np., by została Radna Powiatu ???. SZANOWNY WYBORCO - SUWERENIE zanim udasz się na wybory rozważ KOMBINACJĘ ZAGRYWKI Pana Czopka i Pani Patalas.............. Jeśli ktoś nie nadaje się na Burmistrza to jak może nadawać się na Radnego ?????, Jak ktoś był kiepskim vice Burmistrzem to jak może być Burmistrzem????? O to moja podpowiedź.

avatar
~Zofia
09.08.2018 22:04

Oprócz artykułu w panoramie leszcz przeczytajcie fakturę jaką wystawili Owsiakowi prywatni niemieccy strażacy.

avatar
~Fws
09.08.2018 23:39

Zofia Na jaką kwotę wystawili fakturę? Byś była to byś wiedziała że przyjechali za tzw."miche" i paliwo. Ale prezes i rydzyk powiedzieli inaczej więc tylko w ich słowa wierzysz.

avatar
~do zofia
10.08.2018 09:02

Już fakturę widziałaś. No no, to pokaż i nam

avatar
~Fwa
13.08.2018 17:08

Z Twojej wypowiedzi wynika że już widziałaś. Ja byłem i rozmawiałem ze strażakami tymi z PL jaki i DE. Wiec zamiast słuchać swojego ojca Tadeusza i zbawcy Jarosława, zajmij się czymś pożytecznym lub zamilknij.

avatar
~Wyborca
09.08.2018 22:42

Wszyscy idą do koryta bo nie chce im się Tak na prawdę pracować. A niech założą sobie swoje firmy .niech zatrudniają ludzi niech pokażą jak uzdrowić gospodarkę no to w tedy pogadamy

avatar
~@-Zofia-
09.08.2018 22:56

A!, jakie to ma znaczenie?, Czy to Pani pieniądze?, Pani się składała na Festiwal Naszej Młodzieży i nie tylko......?. To zainteresowanie Panem Jurkiem Owsiakiem u pisiorów staje się już obsesyjne, a nawet chorobliwe.......

avatar
~Adam
09.08.2018 23:45

Od kilku lat to miasto stoi w miejscu.. Wschowianie obudźcie się!

avatar
~ja
10.08.2018 08:26

Burmistrz Patalas chce aby wygrał Czopek aby ktoś inny nie zaczął rozliczać jej 4 letnich rządów

avatar
~do "skoro pis przy władzy"
10.08.2018 11:02

Pis przy władzy jest od trzech lat. Podaj choć jeden przykład gdzie wschowski poseł coś dla nas nadrapał sami działacze mówią, że teraz szykuje się do Brukseli. Może tam coś dla nas nadrapie?

avatar
~Baśka
10.08.2018 13:59

KANDYDAT INCOGNITO ! To Ja, a oto moje przedwyborcze hasło: " WSCHOWA WYMAGA BUDOWY NOWYCH ELIT SAMORZĄDOWYCH" - które postawią na jakość i przedsiębiorczość. Obecne elity od 20 lat od Starostwa do Merostwa Wschowy to jedno wielkie KOLESIOSTWO z NEPOTYZMEM w programie przedwyborczym. Szanowny Suwerenie!, Wyborco! Wschowy i powiatu postaw swój głos na nowe nazwiska ( całkiem nowe ) nie zależnie na jaką kol wiek listę partyjną czy Komitetu przyjdzie Ci zagłosować ( będzie to w dalszym ciągu z Twoim ideowym przekonaniem, ale inaczej niż dotychczas) lecz nie stawiaj na obecnych ich liderów, którzy oszukują i mamią Cię od ok. 20 lat. Bądź chociaż TY przedsiębiorczy z perspektywą na lepsze jutro dla miasta, gminy, powiatu, na lepsze jutro w nadziei na poprawę życia dla Twoich dzieci i wnuków. Powiedz STOP obecnym zakłamanym elitom !!!!. Suwerenie!, Wyborco!, bądź perspektywiczny, nie daj się ponownie zwieść "Grabieżcom", "Kameleonom politycznym", " Karierowiczom politycznym", itp. którzy z etatu w organach samorządowych uczynili sobie jedyne źródło utrzymania dla siebie i swoich rodzin, nie bądź dla nich tzw. "ciemnym lu...." , tak jak oni o Tobie sądzą i potrzebują Cie tylko do głosowania.... Nie bądź biernym wykonawcą ich poleceń - wybierz z ich list całkiem nowe wartościowe wg ciebie osoby i w ten sposób raz na zawsze pozbędziemy się tej skostniałej " ELYTY" !. Ich listy jak co roku będą układane według tego samego WYBORCZEGO KLUCZA: - od 1 - 2, góra 3 miejsca będą na pewno oni sami tzw. "ELYTA" partii i komitetów, a następnie tzw. wypełniacze tych list ( zazwyczaj ludzie szanowani dla naszego środowiska i miejsca zamieszkania) . Bez obrazy tzw. "wypełniacze" powinni zastąpić w tych wyborach nasze sielankowe "ELYTY". Życzę odwagi przy głosowaniu....powodzenia!. Oddaj głos na moje hasło....

avatar
~do Baśki
10.08.2018 17:10

Panie baśka to samo słyszałem od tych co teraz zasiadają w ratuszu .

avatar
~michaś
10.08.2018 14:56

Czopek? Gliński? To ja już Kotwickiego wolę...

avatar
~Jan Kotwicki
14.08.2018 09:02

Jan Kotwicki bez burmistrzowania będzie miał w przyszłej kadencji dużo do zrobienia. Problem w tym że wschowianie czegoś się boją. Czas Unii Polityki Realnej i Ruchu Narodowego jest przed nami. Żarty skończyły się w momencie nie zaproszenia mnie na spotkanie z premierem przez pisiorów.

avatar
~FWS
10.08.2018 15:20

Czopek jest człowiekiem z PiS. Startował z ich poparciem i nie wyszło. Tak jak Kaczyński i Macierewicz schowali się za Dudą i Szydło tak Czopek schował się za Patalas. Czopek i Gliński to jedna opcja Misiewiczów. Broń nas Panie Boże przed takimi rządami.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl