TERAZ4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Zła
reklama Oaza - Pytal

Czas na przerwę, ligowa jesień zakończona

pon., 13 listopada 2017 14:28

Bez fajerwerków zakończyła się jesień na ligowych boiskach dla drużyn z naszego powiatu. Pięć drużyn zdobyło łącznie tylko dwa punkty, tracąc przy tym szansę na udany finisz pierwszej rundy rozgrywek.

Do ostatniej kolejki Dąb Sława Balcerzak i Spółka bił się o miejsce na podium ligowej tabeli po rundzie jesiennej. Niestety w ostatnim spotkaniu gracze Dębu potknęli się i w meczu u siebie zremisowali 3:3 z przedostatnią drużyną w tabeli, Budowlanymi Lubsko. Potknięcie wykorzystali rywali i Dąb ostatecznie przezimuje na piątym miejscu w tabeli, tracąc dwa punkty do drugiego zespołu. W ogóle tabela ligowa jest bardzo wyrównana i po 15 kolejkach drugi zespół dzielą 4 punkty od drużyny sklasyfikowanej na 8 pozycji. To gwarancja dużych emocji wiosną.

O tej rundzie zdecydowanie szybko będą chcieli zapomnieć gracze Korony Wschowa. Po drużynie, która dwa lata temu wywalczyła awans do klasy okręgowej, a w ubiegłym sezonie po dobrej wiośnie zapewniła sobie pewne utrzymanie nie ma śladu. Korona w 15 spotkaniach zanotowała 13 porażek, jeden remis i jedno zwycięstwo. Ostatni mecz rundy koroniarze przegrali 1:4 z Deltą Sieniawą Żarską.

O podium do końca rundy w A-klasie biła się drużyna Dębu II Przybyszów. Niestety po 13 kolejkach ostatecznie zajmuje ona czwarte miejsce, pomimo tylko jednego przegranego spotkania. O pozycji zadecydowała liczba remisów, których Dąb na swoim koncie zanotował aż pięć w trzynastu meczach. Remisem zakończyło się również ostatnie spotkanie z Drzonkowianką Racula (1:1). Dobry początek i zdecydowanie słabsza końcówka pozwoliła zająć 8 miejsce MKS Orłowi Szlichtyngowa, który w miniony weekend zanotował trzecią porażkę z rzędu, przegrywając 0:3 z Błękitnymi Lubięcin. Orzeł ostatnie zwycięskie spotkanie rozegrał jeszcze we wrześniu, więc chcąc się utrzymać muszą na wiosnę grać tak jak na początku rundy. O ostatnim występie, ale chyba i o całej rundzie, jak najszybciej zapomnieć chcą zawodnicy Avii Siedlnica. W trzynastej kolejce ulegli 0:9 Falubazowi II Zielona Góra i była to już druga tak wysoka porażka w sezonie. W całej rundzie Avia przegrała 9 spotkań, remisując i wygrywając zaledwie po dwa. Przez to drużyna zajmuje przedostatnie miejsce, mając jednak tyle samo punktów co ostatni LKP Stypułów.

(olek za 90minut.pl)

Reklama

Podsumowanie

    Widziałeś coś ciekawego?

    Dodaj zdjęcie, film lub informację z miasta.

    Dodaj zw24.pl
    reklama
    Santander

    Komentarze 1

    reklama
    zw24 Zgłoś zdarzenie

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi