TworzymyGłos Regionu

Cyfrowa rewolucja w ubezpieczeniach

Wtorek, 17 września 2019 o 18:43, autor: 0 229
Cyfrowa rewolucja w ubezpieczeniach

 Nowe nie bez powodu oznacza lepsze. Zmiany, jakie zaszły w branży ubezpieczeniowej nieprzypadkowo zostały dobrze przyjęte przez klientów. Długo oczekiwana cyfryzacja otworzyła nowe możliwości zarówno dla agentów, jak i osób poszukujących polis. Co tak naprawdę uległo zmianie?

Pora wejść w XXI wiek

Niektóre branże mimowolnie trwały w tradycyjnej formie. Na dłuższą metę, kiedy cały świat zmierzał ku informatyzacji, nie było sensu zatrzymywać nieuniknionych zmian. Dotychczas w ubezpieczeniach obowiązywał tradycyjny model, gdzie klient kontaktował się na żywo lub telefonicznie z agentem w sprawie zawarcia polisy.

Dziś, w czasach nieograniczonych wręcz możliwości niezrozumiałe byłoby, gdyby ten sam klient nie mógł dopytać o szczegóły danego produktu, a także zawrzeć umowy za pośrednictwem sieci. Internet otworzył przed nami zupełnie nowe możliwości, które usprawniają wiele procesów w naszym życiu.

Istniejąca od 1868 roku, a przy tym działająca w przeszło 40 krajach na całym świecie firma MetLife zaprojektowała zupełnie nową platformę, dzięki której zawarcie umowy o ubezpieczenie stało się niezwykle szybkie, a poza tym można tego dokonać z dowolnego miejsca, pod warunkiem posiadania dostępu do sieci.

Zmiany zdecydowanie na lepsze

Bez wątpienia nowe rozwiązanie zaprezentowane niedawno przez MetLife przypadło do gustu nie tylko samym agentom, ale przede wszystkim – klientom. Dziś mogą błyskawicznie załatwić wiele nurtujących ich spraw z poziomu już nie tyle własnego komputera, co smartfona. To duże uproszczenie dla wszystkich zabieganych, dla których każda minuta jest na wagę złota.

Czytelna i intuicyjna platforma zyskała dobre opinie już w dniu premiery. Nie znaczy to jednak, że to jej ostateczne wcielenie. Wciąż będzie udoskonalana tak, by jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom jej użytkowników. Już teraz korzystanie z niej to czysta przyjemność, a pomyśleć, że już wkrótce będzie to jeszcze bardziej intuicyjne.

Więcej szczegółowych informacji na temat innowacji wprowadzonej w życie przez MetLife znajdziemy w tym artykule: http://www.szkolenia.com/news/1041/cyfryzacja-i-udogodnienia-dla-klientow-metlife. W sposób wyczerpujący opisuje nową platformę i wyjaśnia jej działanie.

Szeroko pojęta cyfryzacja bez wątpienia wychodzi wszystkim na dobre. Dziś z poziomu komputera, czy nawet smartfona załatwimy wiele spraw. Mogą to być np. kwestie dotyczące zawarcia nowej polisy ubezpieczeniowej. Dzięki temu szybko jesteśmy w stanie uporać się z czymś, co jest dla nas w danym momencie najistotniejsze.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl