TworzymyGłos Regionu

Co wygrawerować na obrączkach ślubnych?

Wtorek, 07 listopada 2017 o 09:00, aktualizacja Piątek, 03 listopada 2017 o 15:35, autor: 0 871
Co wygrawerować na obrączkach ślubnych?

Podczas przygotowań ślubnych, najwięcej energii poświęcamy organizacji wesela. Myślimy, jak najlepiej ugościć naszych bliskich albo jaką orkiestrę wybrać. Nie zapominajmy jednak o sobie. Kiedy wszelkie emocje związane z uroczystością opadną, a prezenty ślubne będą już odpakowane, to co nam zostanie, to niezwykłe wspomnienia. Ale nie tylko. Każdego dnia, będzie nam się przypominał ten dzień za sprawą drobnych, ale jakże cennych atrybutów małżeństwa. Mowa oczywiście o obrączkach ślubnych. Wybierzmy zatem takie, które będą dopasowane do naszych upodobań.

Dokonanie wyboru najlepszych obrączek to niełatwe zadanie. Z myślą o tym, że to pamiątka na całe życie, ważny jest dobór trwałego materiału i wygodnego kroju pierścieni. Umieszczenie w obrączkach kamieni, czy cyrkonii niekoniecznie przypadnie do gustu męskiej połowie tego związku. A zatem, jak spersonalizować i uczynić wyjątkowym przyszłe świadectwo naszej miłości? Odpowiedź jest prosta – zdecydujmy się na grawer.

Standardowe dane

Najczęstszym wyborem graweru, na jaki decydują się przyszli nowożeńcy, są podstawowe informacje o nich albo o ślubie. Na obrączkę trafiają bowiem imiona, inicjały, data albo miejsce ślubu. Wszystko w zależności od preferencji młodych, ale także możliwości obrączki. Trudno bowiem byłoby zmieścić czytelny napis z wszystkimi informacjami na tak małej powierzchni. Jeśli zatem para młoda nosi imiona Aleksandra i Bartłomiej, a ślub wzięli w Przedmieściu Szczebrzeszyńskim, lepiej zdecydować się na inicjały lub inny grawer.

Osobiste przesłanie

Niektóre pary decydują się na bardzo indywidualny i intymny grawer. To najczęściej hasło albo sentencja, z którą wiąże się pewna, znana tylko im, historia. Czasem to pojedyncze słowa, czasem znane i lubiane cytaty. Najważniejsze jednak, by przywodziły u obojga młodych pozytywne emocje lub wspomnienia. Podobnym pomysłem są cytaty z piosenek, filmów. Może to być na przykład fragment piosenki, do której będzie wykonywany pierwszy, małżeński taniec.

Bywa również tak, że młodzi dzielą swoje przesłanie na dwoje. Część napisu ulokowana jest na jednej obrączce, a druga część na drugiej. W ten sposób powstaje nieco tajemnicza, niewidzialna nić pomiędzy zakochanymi. Każda para ma swoją własną historię, a za sprawą graweru może być ona doskonale upamiętniona. Dzięki temu obrączki mają dodatkowe znaczenie.

Przykłady popularnych grawerów:

 • All you need is love,
 • And nothing else metters,
 • Zawsze tam gdzie Ty,
 • Tylko mnie kochaj,
 • Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest,
 • Totus Tuus
 • Damska: jego, Męska: jej
 • Damska: Gdzie ty.., Męska: tam i ja

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem

W przypadku, gdy słowa to zbyt oczywiste rozwiązanie, możemy pójść krok dalej. Miłośnicy informatyki mogą zakodować swoje uczucia kodem zero-jedynkowym, a poligloci zakamuflować wyznanie pisząc je innym językiem. Może to być popularny angielski, ale również hieroglify, alfabet Morse’a albo Braila. Ograniczeniem jest tylko i wyłącznie kreatywność.

Warto poczytać: 10 RZECZY, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ WYBIERAJĄC OBRĄCZKI ŚLUBNE

Ciekawym, a zarazem coraz popularniejszym rozwiązaniem są bardzo spersonalizowane i osobiste wzory. Wykreowane przez nasz organizm! Pan młody może bowiem na swojej obrączce nosić odbite linie papilarne małżonki, a ona jego. Drugim pomysłem jest wygrawerowanie fragmentu EKG serca drugiej osoby albo zapisu głosu. To nowe rozwiązania, które podbijają serca nowożeńców. Dzięki temu mamy gwarancję, że nigdzie na świecie nie powstanie identyczna obrączka.

Romantyczna symbolika

Nie zawsze słowa muszą odgrywać pierwsze skrzypce. Czasem długie zdania i wyznania można okrasić jednym bądź kilkoma niewielkimi symbolami lub obrazkami. Tak więc na obrączkach znajdziemy np. serduszko albo nieskończoność zamiast długich cytatów miłosnych albo tradycyjnego „kocham Cię”. Do popularnych grawerów należą także splątane serca, gołąbki, symbol pokoju. Można również poprosić grafika o stworzenie nam własnego „logo” albo zaprojektowanie go własnoręcznie.

A może nie grawerować?

Nie brakuje również miłośników prostoty i klasyki. Osoby te decydują się na pozostanie przy oryginalnych obrączkach, bez jakichkolwiek grawerów czy dodatków. - To poniekąd powrót do tradycji. Dawniej obrączki same w sobie miały tak silne znaczenie dla małżonków, że nie było konieczności udziwniania ich wyglądu. Do dziś dnia noszą je nasze babcie, mamy, ojcowie i dziadkowie, a ich małżeństwa wcale przez to nie tracą na wartości - komentują specjaliści z portalu wesele.com.pl

Zatem bez względu na to, czy zdecydujemy się na grawer i jeśli tak, to na jaki – pamiętajmy, że to tylko symbolika. Najważniejsze bowiem, byśmy mieli w sercu całą naszą miłość, a czynami przekuwali ją w udany związek.

REKLAMA
Komentuj Podziel się

  Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

 • Czytelnia

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1151
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl