TworzymyGłos Regionu

Chcesz zostać dziennikarzem?

Środa, 15 maja 2019 o 14:38, aktualizacja Czwartek, 16 maja 2019 o 08:43, autor: 0 425
Chcesz zostać dziennikarzem?

Nasza redakcyjna koleżanka została zaproszona na spotkanie z uczniami Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Opowiadała o zaletach, trudnościach i możliwościach, jakie daje praca dziennikarza. Czy wśród nich był przyszły redaktor?

Młodzież klasy III wraz z nauczycielką przyszła na spotkanie, które odbyło się bibliotecznej czytelni. Stoją przed wyborem swojej drogi życiowej. Trudno wybrać zawód, jaki chcieliby wykonywać w przyszłości. Mamy nadzieję, że to spotkanie pomogło im w wyborze.

Nasza koleżanka opowiadała skąd wziął się pomysł pracy w redakcji, jak rozwijała się w niej pasja robienia zdjęć. Uczniowie z zainteresowaniem jej słuchali. Większą ciekawość wzbudziły w nich dziennikarskie atrybuty – mikrofony, aparaty, statyw, torby do przechowywania sprzętu. Zadawali pytania odnośnie wykonywania zawodu, przeprowadzania wywiadów i robienia relacji z imprez.

Na koniec spotkania, uczniowie mieli za zadanie przygotowanie wymyślonej wizytówki. Wykazali się kreatywnością. Nagrodzono wyróżnionych słodkim upominkiem. Dyrektor Biblioteki, ogłosiła dla nich konkurs na najciekawszą relację z dzisiejszego spotkania. Dla zwycięzcy przewidziano nagrody. O wyniku konkursu poinformujemy później.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaElektrycy z nowymi kompetencjami po praktyce w Budapeszcie
22.05.20190 7
I Zespół Szkół realizuje od 1. listopada 2018 roku projekt zagranicznych staży zawodowych dla uczniów klas technikum: „Dobra profesja otwiera wiele drzwi”. Właśni...
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 184

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl