TworzymyGłos Regionu

Chcę żebyśmy rozpoczęli pisanie nowej historii samorządności we Wschowie

Piątek, 23 listopada 2018 o 13:32, aktualizacja Poniedziałek, 10 grudnia 2018 o 15:03, autor: 68 7510
Chcę żebyśmy rozpoczęli pisanie nowej historii samorządności we Wschowie

Dzisiaj o godzinie 11.00 w Sali Posiedzeń wschowskiego ratusza odbyła się I sesja Rady Miejskiej we Wschowie kadencji 2018-2023, w trakcie której radni wybrali prezydium rady, a burmistrz elekt Konrad Antkowiak złożył uroczyste ślubowanie.

Zgodnie z tradycją i prawem samorządowym obrady I sesji Rady Miejskiej nowej kadencji prowadził Przewodniczący Senior i był to radny Krzysztof Kola. Pierwszym akcentem inaugurującej kadencję sesji było odebranie przez radnych zaświadczeń o uzyskaniu mandatu. Następnie przystąpiono do wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej. Jedynym zgłoszonym kandydatem była radna Hanna Knaflewska-Walkowiak, która pełniła rolę Przewodniczącego Rady Miejskiej w poprzedniej kadencji. W głosowaniu tajnym kandydaturę radnej poparło 15 radnych, 6 było przeciwnych. Kolejnym punktem obrad było wybranie wiceprzewodniczących rady, na dwa stanowiska zgłoszono czworo kandydatów: Emanuelę Stanek – Juśkiewicz (Nasza Wschowa – Nasz Samorząd), Przemysława Glińskiego (PiS), Krzysztofa Kolę (KWW Konrad Antkowiak) oraz Jacka Kowalczyka (Zwyczajni Razem). Radni zadecydowali, że wiceprzewodniczącymi zostaną Jacek Kowalczyk (14 głosów za) oraz Krzysztof Kola (12 głosów za). Przemysław Gliński zdobył 9 głosów, a Emanuela Stanek - Juśkiewicz 7 głosów. Ostatnim aktem pierwszej sesji Rady Miejskiej we Wschowie było złożenie ślubowania przez nowo wybranego Burmistrza Miasta i Gminy Konrada Antkowiaka. Po ślubowaniu głos zabrała ustępująca burmistrz Danuta Patalas.

- Serdecznie gratuluję wyboru na zaszczytną funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Proszę przyjąć wyrazy uznania, gdyż jest to efekt społecznego uznania i poparcia, jakim obdarzyli Pana mieszkańcy Wschowy – mówiła.

Kończąc składanie gratulacji i życzeń Danuta Patalas przekazała nowemu burmistrzowi projekt budżetu gminy na 2019 rok, zaznaczając, że gmina jest w dobrej kondycji.

- Od dzisiaj wspólnie z państwem radnymi przejmuję odpowiedzialność za najbliższe pięć lat funkcjonowania samorządu oraz przyszłość Miasta i Gminy Wschowa. Ta odpowiedzialność oraz mandat zaufania dany nam przez wyborców zobowiązuje nas wszystkich do działania podyktowanego wyłącznie dobrem mieszkańców. Dlatego chcę żebyśmy od dzisiaj rozpoczęli pisanie nowej historii samorządności we Wschowie – mówił tuż po zaprzysiężeniu burmistrz Konrad Antkowiak. – Samorządności niepodzielonej, ale zjednoczonej we wspólnym celu jakim jest rozwój Miasta i Gminy Wschowa. Chcę zmienić ton i sposób dyskusji w Radzie, tak żeby nasza praca łączyła nas i dawała satysfakcję z działania na rzecz lokalnej społeczności.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (68)

avatar
~mieszk.
23.11.2018 14:24

pierwsze decyzje: likwidacja SP3

avatar
~Hana
23.11.2018 23:54

... a dlaczego?

avatar
~mieszkanka
24.11.2018 19:33

siebie zlikwiduj człowieku.

avatar
~Yx
23.11.2018 14:29

Nowy burmistrz, a stara klika za nim....

avatar
~bbb
23.11.2018 14:43

mam nadzieję , że Pana Kokorniaka wyrzuci nowa władza

avatar
~ext7
23.11.2018 17:35

Ad „bbb” Nowa władza może (tak jak napisałeś) „wyrzucić „Kokorniaka. ,ale po co miałaby to robić? Tego nie wiem!. Coby nie mówić ,to, Piotr dbał o poziom artystyczny organizowanych przez C.K imprez. Oczywiście początek był na „bogato”, ale po tym feralnym festiwalu na „Kaczych” musiał radzić sobie w oparciu o dużo skromniejsze środki. I co jest ciekawe poradził-bez uszczerbku jak o poziom chodzi. Więc tzw wywalenie P.K byłoby błędem. Oczywiście jako sympatyk poznańskiej „Le Quattro Stagioni” mógłbym mieć do niego pretensje, że ta przez ostatnie cztery lata na estradzie wschowskiego festiwalu się nie pojawiła ,ale to akurat jestem w stanie zrozumieć. Przyczyna prozaiczna - uwarunkowania „polityczne”. - zupełnie zresztą dość abstrakcyjne, ponieważ orkiestra ta nie jest własnością polityków. Ona „należy” do słuchaczy!! Przecież organizowane przez C.K Dni Wschowy i nie tylko, były całkiem niezłe – ot dla każdego coś. Oczywiście można „wywalić” Kokorniaka, ale na jego miejsce sensownego następcy nie ma!!!

avatar
~Do Ext7
23.11.2018 21:22

Szanowny Pan ma rację w kwestii braku doskonałej orkiestry Le Quattro Stagioni na imprezach organizowanych w ostatnich latach we Wschowie. Powód jest prozaicznie prosty. Orkiestra owa, z doskonałym zresztą skutkiem, współpracowała z poprzednią władzą, a z moją skromną osobą w szczególności. Niestety, dla kultury, byłem cierniem w oku tych, którzy, na szczęście, już nie mają nic do powiedzenia w tym mieście. Życzymy Wschowie wszystkiego najlepszego na najbliższe lata. Nie będę się wygłupiał z jakimś dziwnym nickiem. Ireneusz Mieżowiec :) :) :)

avatar
~Lelek
25.11.2018 23:00

Czas podziękować Panu Kokorniakaowi za wybitne zasługi dla miasta tak jak podziękowano mu w Sławie (wtajemniczeni wiedza o co chodzi ) Niech dołączy do swego Pana .... :)

avatar
~xc
23.11.2018 15:04

Kondzi lepsze oksy najss

avatar
~Wyborca
23.11.2018 17:14

Widać że brakuje głosów gratulacyjnych dla nowego Burmistrza ????? Czyżby Black Friday ??? To przykre , a byłem pewien że młodych nie zabraknie tu ?

avatar
~123
23.11.2018 19:07

Gratulacje już były teraz praca

avatar
~Anonimus
23.11.2018 17:20

Black Friday ? A w poniedziałek szok .No cóż będziemy się przyglądać rozwojowi Wschowy ? Zaczynam się martwić ????

avatar
~Coca
23.11.2018 17:25

Pani Gosia w każdym miejscu ta sama śpiewka. Zmień płytę bo to już się nudne robi. Dziwi mnie to, że ktoś Panią wybrał do tego sejmiku.

avatar
~Normalny
23.11.2018 23:47

Ja głosowałem na Panią Małgosię bo to kobieta z klasą .

avatar
~Mama
23.11.2018 19:07

Gratuluję panie Konradzie, nasz burmistrz!

avatar
~Ef
23.11.2018 22:39

Przykro patrzec na zagubienie nowego burmistrza. On nie wie nawet gdzie ma stanac a co dopiero powiedziec cos od siebie bez czytania z kartki. Wyglada jak zagubiony dzieciak ktory nie ogarnia co sie stalo. Oby to tylko bylo wrazenie.

avatar
~Ciekawe....
23.11.2018 23:10

A Pani Patalas jakoś też nie potrafiła nic powiedzieć bez kartki :/ po czterech latach urzędowania.... A tak poza tym, miło, że się w ogóle pokazała :)

avatar
~R8
23.11.2018 23:41

To nie wrażenie, to smutna, skrzecząca rzeczywistość. Z trudem odczytany cudzy tekst, pełen nowomowy człowieka żyjącego w Matrixie. Strach się bać. A propos konia... zacznij używać polskie litery diakrytyzowane.

avatar
~Ef
24.11.2018 00:38

@ciekawe, nie mówię o pani Patalas niczego bo też niczym mnie nie zaskoczyła i jak zawsze nie miała nic sensownego do powiedzenia. Pytanie tylko czy po nowym włodarzu oczekujemy tego samego? Bo jeśli mamy go zrównać dla porównania, jak sam proponujesz, z byłą burmistrz to czy to jest ta nowa lepsza jakość o której słyszałem w kampanii?

avatar
~R8
23.11.2018 23:06

A czy p. HK-W wsadziła już kogoś do więzienia za "oszczerstwa" w temacie "TW Leda"? Nie żeby to mnie interesowało, tak tylko pytam.

avatar
~Niestety
02.12.2018 07:46

Odpowiedź brzmi nie, bo to nie oszczerstwa, smutna prawda.

avatar
~Anna
23.11.2018 23:44

Jednymi z pierwszych wizytujących w poniedziałek w gabinecie birmistrza będą klakierzy lub ludzie starający się coś ugrać dla siebie. Trybem wojskowym: wywiad, rozpoznanie, decyzja - tym powinien kierować się Konrad.

avatar
~Jan Kotwicki
24.11.2018 07:59

Zdecydowanie lepsze wrażenie na mieszkańcach Wschowy zrobił by Pan Burmistrz gdyby mowę inauguracyjną wygłosił bez kartki! Jego konkurent nie miał takich problemów. Już na początku zarysowała się różnica klas!

avatar
~mieszkanka
24.11.2018 19:37

różnica w klasie to może być w marce samochodu np Mercedes... Czopek czy Gliński nie mają za grosz własnego honoru. Na szczęście zostali z niczym.

avatar
~Do R8
24.11.2018 08:09

Leda jeszcze nie wsadziła nikogo czekamy na wezwania na proces Pozdrowienia dla zwyczajnych od sprzedaży żałosne

avatar
~alla
24.11.2018 10:36

Brawa dla nowego burmistrza dobrze ze patalas i czopek wylatuja z ratusza takiej nieudolnej i butnej wladzy wyborcy powiedzieli nie

avatar
~Adaś
24.11.2018 12:39

Burmistrzem nie zostaje się codziennie, czy w tym dniu ta "kartka" dała już możliwość zauważenia "różnicy klasy" z p. Glińskim i niesmak w odbiorze ? Dziwne, bo jak to zestawiać z byłymi kobietami w randze burmistrza które w całym swoim okresie czterolecia tylko czytały ( bez kartki ni huuu ) . Sama uroczystość w miłym standardzie, przekazanie "korony" przez p. Patalas w należytej jakości i kulturze ( w Szlichtyngowej burmistrz nie przyszła i to oceń p. JK ?) więc nie rozdzielałbym na tym etapie "szat" . Mnie utkwiły- zagościły otóż takie spostrzeżenia ....... nie było w ślubowaniu - : Tak mi dopomóż Bóg" , cyt. " ..... zostawiam Panu Wschowę w dobrej kondycji" - czyli samooczyszczenie i bardzo ciepłe przyrzeczenie do gotowości "pomocy" - jeśli z serca to ok, ale ja w takie pobudki nie wierzę ? Co jest już zaskakujące, nowy Urząd i Burmistrz jeszcze nie zarządza a forumowicze już nalegają na wyroki i kary ? Zaledwie cztery lata temu było to już testowane, ..... wysiudano z posady "pół" urzędu aby wystrugać nową formę kierowania z jakimiś tam bardzo nowoczesnym "tworem" zarządzania o nazwie "Inkubatory ....." pożal się boże i ponownie do tego mamy powrócić ? Czy p. Kokorniak (CKU) jest problemem jednostki czy całościową oceną kultury Wschowy ....... ławka części "zamiennych" p. Antkowiaka nie jet aż tak długa i dobra aby mógł każdemu dogodzić ( o tym również napisał ext7) . Jesteśmy dopiero na progu trudnego okresu, długiej kadencji więc nie życzmy im od razu "wody w piwnicy", a po drugie, roszczenia i żądania nie mogą stać się tylko i wyłącznie dla mieszkańców Wschowy rutyną, my , Rada Miasta też musimy wyrazić chęci do współpracy. Burmistrz sam tego wozu nie pociągnie, nawet i jak się "przepukliną" wykaże to i będzie za mało. Adaś

avatar
~Jan Kotwicki
24.11.2018 23:33

Jeżeli będzie choinka bożonarodzeniowa to czy już na święta czy dopiero na nowy rok wraz z Dziadkiem Mrozem?

avatar
~ext7
24.11.2018 15:23

ad"Do ext7" Panie Irku! Pan doskonale wie ,że każdej zmianie na tzw. ”SZCZYTACH WŁADZY” , towarzyszą skutki uboczne. Innymi słowy zmiany „piętro, a może dwa” niżej -oczywiście nie zawsze na lepsze. Tak to w przeszłości bywało odkad pamiętam(za komuny też). A jak będzie w przyszłości? Tego nie wiem. Żeby nie przedłużać zapytam: Jak Pan jako(na ten czas )ex organizator, animator kultury przez duże K oceniłby działania CK pod wodzą Pana Piotra Kokorniaka? Być może zdziwi się Pan, ale(ja jako statystyczny pesel) uważam, ze Piotr Kokorniak , to właściwy człowiek na właściwym miejscu!

avatar
~Do Ext7
24.11.2018 16:30

Nie mnie osadzać. Nie jestem alfą i omegą. Mogę mieć, co najwyżej, swoje zdanie. Piotr Kokorniak to mój dobry znajomy. Od lat. Niestety, wskutek sytuacji, w której się znalazł, nasze kontakty bardzo się ochłodzily. I wiem to na pewno, że po prostu otrzymał zakaz korzystania z tego, co udało się we Wschowie wypracować w sferze kultury. Jakość i jarmarkow, i festiwali spadła tragicznie. Powód jest prosty. Piotr tłumaczył to brakiem funduszy. Prawda jest inna, pan Czopek chciał po prostu wykasowac całą przeszłość, także w sferze kultury. Bo to przecież grabkowcy robili.... Paranoja. Może warto jeszcze dodać, że większość imprez, robionych przez Wydział Promocji i Rozwoju była finansowana z funduszy Euroregionu Sprewa Nysa Bóbr. Proponowałem pomoc, Piotr nie skorzystał, a Pan Czopek podejmował kroki, aby z Euroregionu wypisać Gminę Wschowa. Czy ktoś jest w stanie to wytłumaczyć? Stracony czas. Czas buty, kolesiostwa i marazmu. Pieniądze są. Trzeba tylko po nie sięgnąć. Może nowy Burmistrz spróbuje. ☺️ ☺️ ☺️. Ireneusz Mieżowiec

avatar
~Maciek
27.11.2018 07:29

Zgadzam się z Panem Irkiem. Twórcze Horyzonty, Korona też kłody pod nogi. Dobrze, że Pani Małkus nie udało im się wykolegować. Dobrze, że im społeczeństwo podziękowało.

avatar
~Ktos
24.11.2018 16:51

Ciekawe czy już pani skarbnik była się przedstawić i poinformować, jaka jest niezastąpiona i niezbędna dla dobra tej gminy i urzędu :)

avatar
~Do Ireneusz
24.11.2018 18:39

O proszę jak pomału, bo pomału stara gwardia w ten czy w inny sposób próbuje - bo próbuje - o sobie dawać znać...?, co to nie chciałem?, a co mi nie dano?, a teraz co pójdziecie wszyscy do nowego Burmistrza ze swoimi propozycjami, od tak sobie z marszu po starej znajomości ........ta koalicja wam tu umożliwi jest taka szeroka i głęboka w swoich kontaktach......!!!!!

avatar
~I cóż....
24.11.2018 23:56

Szanowny Panie, Pani, bo fajnie się pisze anonimowo. Różnimy się tym, że ja po prostu opisałem pewne fakty, a z Pana lub Pani komentarza zieje po prostu jakaś szalona złość. Proszę o odpowiedź, dlaczego? Nic mi nie wiadomo, że miałbym pracować z Panem Antkowiakiem. A tak całkiem dosadnie, do Pana /Pani rozumu-pewne cechy charakteru otwierają zamki do zamkniętych furtek. Także tych z kasą dla gmin. Może zabrzmi to nieskromnie, ale ja te furtki wielokroć otwierałem. Czy Pan to rozumie, że po prostu może trzeba pomóc nowemu Burmistrzowi? Ja pomogę bezinteresownie, a Pan? A tak przy okazji, jak się Pan nazywa, bo chyba nikt nie powinien wstydzić się swojego nazwiska :) Ireneusz Mieżowiec

avatar
~do Do Ireneusz
25.11.2018 11:12

Otóż Ireneusz jakoś "zapomniał", że i Pan Grabka "wyciął" kilka osób, gdy objął urząd po raz pierwszy, bo ....tylko do dziś nie wiadomo po co to zrobił, z jakich pobudek i co nim kierował, przykłady można podać, więc po cóż te daremne żale ... każdy ma prawo otoczyć się takimi ludźmi, którymi chce.

avatar
~ja
24.11.2018 20:36

A kuryłło gdzie? Przeciez ma wrocic na poprzednie stanowisko

avatar
~Do p. mieszkanka
24.11.2018 20:55

Co co za klasyka w tym trafnym porównaniu!, tak tylko o facetach może powiedzieć tylko Kobieta przez duże "K" - ja jako facet mogę tylko skromnie dodać, że ci dwaj to nie tylko, że nie maja klasy ale i honoru i twarzy razem wzięci, bowiem po takiej kampanii wyborczej - nie ważne, ze zostali z łaski na pociechę tymi radnymi - to na ich miejscu prawdziwy mężczyzna / nie mówiąc oficer/ lepiej jak, by podali się do dymisji!, a tu nie oni z tym swoim "fałszywym honorem" próbują się obnosić ......!. Co za brak taktu... ?, a może nie - może to ja się mylę...?. A tak nawiasem mówiąc ciekawe czy nie połączą swoje siły w tej Radzie i nie zawalczą o kolejne E T A T Y dla siebie, albo tu, albo gdzie indziej ....?. Co Wy na to ......?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWiadomościJan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego
20.05.20191 254
Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnie...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 385

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl