TworzymyGłos Regionu

Były budynek szkoły zyska nowe życie

Czwartek, 11 stycznia 2018 o 12:57, aktualizacja Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 11:05, autor: 0 808
Były budynek szkoły zyska nowe życie

Choć Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie zmieniła swoją siedzibę i od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naukę pobierają na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, to władze gminy nie zapominają o tym obiekcie. W najbliższym czasie czeka go termomodernizacja, a nowe życie zyska, gdy w jego mury przeniesie się kilka instytucji.

Urząd gminy w Sławie poinformował o wyłonieniu wykonawcy termomodernizacji byłego budynku Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły. Choć szkoła ma już inną siedzibę, obiekt przy ulicy Ogrodowej diametralnie się zmieni.

- Wykonawca, inż. Stanisław Snela Przedsiębiorstwo Techniczne ze Śmigla, ma za zadanie ocieplenie obiektu, częściową wymianę stolarki zewnętrznej, remont elementów zewnętrznych budynku: opaski wokół budynku, schodów wejściowych i spoczników, wymianę instalacji c.o., modernizację istniejącego źródła ciepła, modernizację instalacji elektrycznych kotłowni – mówi Krzysztof Gruszewski, zastępca burmistrza Sławy. – Planujemy w miejsce po szkole przenieść Bibliotekę Publiczną, Ośrodek Pomocy Społecznej, a także Dom Kultury.

Oferta jaką przedstawiło przedsiębiorstwo ze Śmigla opiewa na kwotę 1.292.452,85 zł. Przypomnijmy, że oblicze ulicy Ogrodowej w najbliższym czasie zmieni się całkowicie, gdyż prócz odnowienia byłego budynku Szkoły Podstawowej powstanie tam również nowoczesne mieszkania.

(olek/foto: slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 142
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl