TworzymyGłos Regionu

Burmistrz o juniorach Dębu: Promują sławską gminę w całej Polsce

Wtorek, 05 czerwca 2018 o 13:34, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:02, autor: 5 1513
Burmistrz o juniorach Dębu: Promują sławską gminę w całej Polsce

Juniorzy drużyny Dąb Przybyszów kończą wojewódzkie rozgrywki na 1 miejscu. Wiadomo już, że zagrają w barażach o Centralną Ligę Juniorów z Escolą Varsovia, zwycięzcami województwa mazowieckiego. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 16 czerwca w Sławie, rewanż 20 czerwca w Warszawie.

O sukcesach juniorów Dębu Przybyszów mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

- Nasi juniorzy, reprezentując województwo lubuskie zmierzą się ze zwycięzcą województwa mazowieckiego. Stawką jest Centralna Liga Juniorów - mówił burmistrz Sławy - o tym kto awansuje dalej, zdecyduje gra na boisku, na tym etapie gratuluję juniorom tego, czego do tej pory dokonali. Wygrali ligę wojewódzką, prezentując znakomitą formę i jakby nie zakończyła się ich przygoda, promują sławską gminę w całej Polsce.

Warto dodać, że juniorzy Dębu wygrali w lidze wszystkie mecze, strzelając łącznie 66 bramek i tracąc zaledwie 8. Pierwszy mecz barażowy z Escolią Varsovia rozegrany zostanie 16 czerwca w Sławie o godzinie 15:00. Rewanż juniorzy Dębu rozegrają 20 czerwca w Warszawie. 

(rak/foto: slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Gość ze Wschowy
07.06.2018 13:49

Fajnie, że promują gminę Sława. Na tym zdjęciu to jednak widać chyba ze sześciu chłopaków z gminy Wschowa. Korona się rozpadła to poszli grać do Sławy. Zamiast promować swoje - promują sąsiadów

avatar
~zawodnik ze Wschowy
07.06.2018 17:44

Chcielibyśmy promować swoje, ale nie ma takich możliwości, bo we Wschowie jedynie można pograć w B-klasowej Pogoni.

avatar
~cwp
07.06.2018 17:48

a ja widzę aż 8 byłych Koroniarzy. ;)

avatar
~007
07.06.2018 19:53

Juniorzy Korony Wschowa ( obecnie grający w Dębie) nie tak dawno też mieli szanse na awans do Makroregionu. Różnica jest taka, że władze wschowskiego klubu nie włożyły żadnych starań by tak się stało. Błędne decyzje, brak obycia w środowisku piłkarskim rozwiązały Koronę. Wielkie dla Dębu i trenera Korczaka !

avatar
~nie wiem skad te pomysly
10.06.2018 22:36

Po pierwsze klub nie jest rozwiązany tylko nie ma drużyn seniorskiej i juniorskiej. W klubie nikt nikogo na siłę nie trzyma, i gdy jakiś zawodnik chce się rozwiajać i iść grać wyżej to są mu stwarzane do tego warunki i nikt nie blokuje transferu. Dzięki temu mamy choćby już zawodnika w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Nie ma we Wschowie odpowiedniego sponsora i środków, aby płacić i zachęcić do gry na poziomie seniorskim. Pozdrawiam i gratuluje roboty jaką klub wykonuje z dziecikami, kiedyś o wychowankach będzie głośno, już jest :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 160
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl