Burmistrz o juniorach Dębu: Promują sławską gminę w całej Polsce

Wtorek, 05 czerwca 2018 o 13:34, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 13:02, autor: 5 1294
Burmistrz o juniorach Dębu: Promują sławską gminę w całej Polsce

Juniorzy drużyny Dąb Przybyszów kończą wojewódzkie rozgrywki na 1 miejscu. Wiadomo już, że zagrają w barażach o Centralną Ligę Juniorów z Escolą Varsovia, zwycięzcami województwa mazowieckiego. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 16 czerwca w Sławie, rewanż 20 czerwca w Warszawie.

O sukcesach juniorów Dębu Przybyszów mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

- Nasi juniorzy, reprezentując województwo lubuskie zmierzą się ze zwycięzcą województwa mazowieckiego. Stawką jest Centralna Liga Juniorów - mówił burmistrz Sławy - o tym kto awansuje dalej, zdecyduje gra na boisku, na tym etapie gratuluję juniorom tego, czego do tej pory dokonali. Wygrali ligę wojewódzką, prezentując znakomitą formę i jakby nie zakończyła się ich przygoda, promują sławską gminę w całej Polsce.

Warto dodać, że juniorzy Dębu wygrali w lidze wszystkie mecze, strzelając łącznie 66 bramek i tracąc zaledwie 8. Pierwszy mecz barażowy z Escolią Varsovia rozegrany zostanie 16 czerwca w Sławie o godzinie 15:00. Rewanż juniorzy Dębu rozegrają 20 czerwca w Warszawie. 

(rak/foto: slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar
~Gość ze Wschowy
07.06.2018 13:49

Fajnie, że promują gminę Sława. Na tym zdjęciu to jednak widać chyba ze sześciu chłopaków z gminy Wschowa. Korona się rozpadła to poszli grać do Sławy. Zamiast promować swoje - promują sąsiadów

avatar
~zawodnik ze Wschowy
07.06.2018 17:44

Chcielibyśmy promować swoje, ale nie ma takich możliwości, bo we Wschowie jedynie można pograć w B-klasowej Pogoni.

avatar
~cwp
07.06.2018 17:48

a ja widzę aż 8 byłych Koroniarzy. ;)

avatar
~007
07.06.2018 19:53

Juniorzy Korony Wschowa ( obecnie grający w Dębie) nie tak dawno też mieli szanse na awans do Makroregionu. Różnica jest taka, że władze wschowskiego klubu nie włożyły żadnych starań by tak się stało. Błędne decyzje, brak obycia w środowisku piłkarskim rozwiązały Koronę. Wielkie dla Dębu i trenera Korczaka !

avatar
~nie wiem skad te pomysly
10.06.2018 22:36

Po pierwsze klub nie jest rozwiązany tylko nie ma drużyn seniorskiej i juniorskiej. W klubie nikt nikogo na siłę nie trzyma, i gdy jakiś zawodnik chce się rozwiajać i iść grać wyżej to są mu stwarzane do tego warunki i nikt nie blokuje transferu. Dzięki temu mamy choćby już zawodnika w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Nie ma we Wschowie odpowiedniego sponsora i środków, aby płacić i zachęcić do gry na poziomie seniorskim. Pozdrawiam i gratuluje roboty jaką klub wykonuje z dziecikami, kiedyś o wychowankach będzie głośno, już jest :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaRuszyła kampania wyborcza. Wybory samorządowe już 21 października
14.08.201812 836
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (14 sierpnia) datę wyborów samorządowych. Wybory do samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z wyborami na burmistrza (...
nazwa
Światłowód na Zaciszu
12.08.20187 3339

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl