TworzymyGłos Regionu

Brązowy medal w Finale Wojewódzkim o Puchar Prezesa PZPN

Poniedziałek, 07 stycznia 2019 o 10:31, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:15, autor: 1 779
Brązowy medal w Finale Wojewódzkim o Puchar Prezesa PZPN

5 stycznia odbył się finałowy turniej województwa Lubuskiego o Puchar Prezesa PZPN w Gorzowie Wielkopolskim. Do rywalizacji przystąpiły 4 najlepsze drużyny wyłonione w turniejach eliminacyjnych, a mianowicie: Korona Wschowa, Progres Gorzów, Ilanka Rzepin i MUKS Dwójka Gubin. Stawka była dość wysoka, bo zwycięzca uda się na Finał Ogólnopolski do Warszawy, gdzie zmierzy się najlepszych 16 drużyn. Nasza drużyna choć walczyła dzielnie to do domu udała się z brązowymi krążkami na szyi.

Stawka była bardzo wyrównana, może świadczyć o tym fakt że po 2 seriach spotkań każda drużyna miała na koncie 2 punkty i bilans bramkowy 3-3. O wyjeździe decydowała ostatnia seria w której niestety przegrywamy 3-1 z drużyną z Rzepina. Przegrywamy przede wszystkim warunkami fizycznymi. Najbardziej lecz, szkoda dwóch pierwszych meczy w których byliśmy drużyną przeważającą, ale detale zadecydowały że nie potrafiliśmy przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. 

To już trzeci brązowy medal w ciągu trzech ostatnich lat drużyny rocznika 2008. Po dwóch brązowych medalach w rozgrywkach trawiastych (Puchar Tymbarku), teraz przyszedł czas na pierwszy brązowy medal w rozgrywkach halowych, co pokazuje że cały czas jesteśmy w ścisłej czołówce województwa Lubuskiego w szkoleniu dzieci i młodzieży. W tamtym roku drużyna rocznika 2006 wygrała finał wojewódzki i udała się do Warszawy, natomiast wiosną poprzedniego roku drużyna rocznika 2010 w rozgrywkach trawiastych została wicemistrzem województwa lubuskiego. 

Wyniki:
Korona Wschowa - Progres Gorzów 2:2 (Sebastian Fogt, Igor Wilczyński)

Ilanka Rzepin - MUKS Dwójka MOS Gubin 2:2

Korona Wschowa - MUKS Dwójka MOS Gubin 1:1 (Kuba Nowak)

Ilanka Rzepin - Progres Gorzów 1:1

Korona Wschowa - Ilanka Rzepin 1:3 (Sebastian Fogt)

Progres Gorzów - MUKS Dwójka MOS Gubin 4:0

Tabela:
1. Progres Gorzów 5 7:3
2. Ilanka Rzepin 5 6:4
3. Korona Wschowa 2 4:6
4. MUKS Dwójka MOS Gubin 2 3:7

Skład:
Piotr Powęski, Kuba Nowak, Sebastian Fogt, Igor Wilczyński, Nikodem Klimpel, Kacper Krembuszewski, Przemek Litorowicz.
Trener - Marcin Dobrowolski.

Niestety na turnieju zabrakło w naszych barwach Filipa Bartkowiaka który na środowym treningu doznał pęknięcia kości nadgarstka. Filip wracaj szybko.

(tekst/foto: Korona Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Janinkak
08.01.2019 09:44

Brawo trener i zawodnicy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl