TworzymyGłos Regionu

Boryczka: Obiecujemy sprawiedliwie dzielić tymi bochnami chleba

Środa, 12 września 2018 o 09:10, aktualizacja Piątek, 14 września 2018 o 10:00, autor: 28 4761
Boryczka: Obiecujemy sprawiedliwie dzielić tymi bochnami chleba

- Tegoroczne dożynki organizowane są w szczególnym czasie - mówił starosta Marek Boryczka podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Konradowie - i zastanawiam się, czy w tym roku jest to radosne święto. Wszyscy wiemy, że wielu rolników w kraju, ale także z terenu województwa lubuskiego i powiatu wschowskiego ucierpiało. Ponad dwa miliony hektarów jest objętych suszą. Ponad 120 tysięcy rolników z całej Polski ucierpiało podczas tegorocznej suszy. 

Dożynki Powiatowo-Gminne rozpoczęły się Mszą świętą. Po Mszy głos zabrali między innymi Małgorzata Gośniowska-Kola, odczytując list premiera Morawieckiego, wicewojewoda Robert Paluch, sołtys Konradowa Arkadiusz Brzechwa oraz w imieniu Stanisława Myśliwca prezesa Lubuskiej Izby Rolniczej - Władysław Brzechwa.

Obrzęd dożynkowy poprowadził Zespół Ludowy ,,Żeńcy Wielkopolscy", a starosta Marek Boryczka wraz z burmistrzami Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej, jak przystało na tradycję, podzielili się chlebem z uczestnikami dożynek.

- My, jako samorządowcy, obiecujemy sprawiedliwie dzielić tymi bochnami chleba tak, żeby dla wszystkich starczyło. Wiemy, jak trudna jest sytuacja, mamy nadzieję, że tego chleba nikomu nie zabraknie, a także wierzymy, że każdego Polaka będzie stać na ten chleb po ciężkich suszach, jakie przeżyliśmy i przy tak ograniczonym plonie, jaki został osiągnięty w tym roku.

Dożynki, to również czas, kiedy komisja wybiera najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku wygrał wieniec z Wygnańczyć, który już w niedzielę (9 września) będzie oceniany na dożynkach wojewódzkich.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (28)

avatar
~hi hi
08.09.2018 21:29

powiedz to panie Boryczkowy sprzątaczkom w "Twoich " szkołach... i reszcie obsługi...

avatar
~Jola Boska
08.09.2018 21:45

po prostu brak mi słów.....

avatar
~@-hi hi
08.09.2018 22:02

hi hi to mało powiedziane - Boryczka i sprawiedliwy podział, wolne żarty z mieszkańców naszego powiatu i miasta, - po drugie, komu dzisiaj służą tego typu uroczystości?, - jak na imprezę o randze powiatowej to jedna wielka żenada, bowiem czy to dożynki sołeckie, czy gminne , czy tez powiatowe ciągle widownia ta sama: wybrane towarzystwo z urzędów powiatowego, gminnego, HZZ ....., oj przepraszam jeden incognito ze straży wojewódzkiej... Pytanie w jakiej roli, jeśli jest po cywilnemu?,.Bardziej to przypomina rodzinny piknik niż jakiekolwiek dożynki .. hi hi

avatar
~Wschowianka
08.09.2018 23:10

A gdzie rolnicy

avatar
~rolnik
10.09.2018 20:32

Widocznie żadnego rolnika nie znasz skoro nie poznajesz na zdjęciach

avatar
~Gekon
08.09.2018 23:11

Starosta ma rację po wyborach będzie dzielić się władzą Obywatelsko i Sprawiedliwie!

avatar
~Tex
09.09.2018 00:22

A dlaczego p. Gliński jest na zdjęciu nr 3 a p. Kondrat Antkowiak dopiero na zdjęciu nr 12? Czy ktoś tu nie próbuje świadomie wpłynąć na wyborców stosując taką właśnie kolejność prezentacji kandydatów? Czy to nie jest jakaś próba manipulacji wyborcami?

avatar
~dar
09.09.2018 21:36

każdy włazi w tyłek pis-owi. Łącznie z ZW

avatar
~Mit
09.09.2018 06:36

Antkowiak był jedynym kandydatem, który pomagał mieszkańcom Konradowa w dozynkach. Reszta przyjechała na gotowe.

avatar
~AS
09.09.2018 08:22

Charyzmatyczny kandydat nie musi być na żadnym zdjęciu , on po prostu jest charyzmatyczny i to wystarczy by wygrać wybory.

avatar
~jola
09.09.2018 09:20

Organizacja dożynek taka sama jak władze, całe szczęście, że to juz ich ostatnie dożynki! Burmistrzynie niech biorą przykład z młodego sołtysa, który w przeciwieństwie do burmistrzyń wystąpił bez kartki i wyszło mu to bardzo dobrze. One czytając z kartki zawsze się jąkały i przekręcały. Emerytki więc do wnuków a nie do władzy!

avatar
~Szlichta
09.09.2018 10:50

Ab co tam robi Wardecki, zajmuje miejsce dla VIP a co ma jego nowe stanowisko wspólnego z dożynkami, widać zbliżające się wybory, jest jeszcze wiele spraw do załatwienia (...)

avatar
~Do "Szlichta"
09.09.2018 11:33

Szanowna Pani "Szlichta", wolne żarty Wardecki, a może i ten incognito mundurowy, który ostatnio pokazuje się na spotkaniach pisowskich bez munduru jakoby mundur strażaka go parzył, a nie daj Boże się go wstydził Pani zalicza do tzw. VIPów?. Oni tyle mają wspólnego z VIPami co Miś Uchatek z Yeti ...... Jeśli te dożynki i to o nazwie powiatowe same w sobie przypominają bardziej biesiadę rodzinną pis to tacy to są VIP... . Na potwierdzenie moich słów proszę sobie zadać trudu i policzyć ilu gospodarstw rolnych licz nasz cały powiat / gmina Wschowa, gmina Szlichtyngowa, gmina Sława razem wzięci/ a ilu było z nich na tej Pożal się Boże imprezie dożynkowej ?. To sama Pani sobie odpowie i utwierdzi w przekonaniu, iż wszystkie tegoroczne uroczystości dożynkowe od Sołeckich po przez Gminne i obecnie Powiatowe to jedna wielka sielanka rodziny pisowskiej, towarzystwo w pierwszych rzędach wszędzie to same, a prawdziwych rolników na lekarstwo......... Jedyna widownia to / z całym szacunkiem do naszych Babć/ Panie Babcie z wnuczkami pozostali to upartyjnieni samorządowcy..... Ot i tyle !

avatar
~Gość
09.09.2018 12:31

Super zabawa. Piękne występy marzoletek i naszych umuzykalnionych dzieci ,piękną oprawą,klimatycznie i dożynkowe, fajnie że że zorganizowano to w Konradowoe bo tam są wspaniali ludzie był O na prawdę sympatycznie i miło, a polityką nas nie interesuje

avatar
~Uczestnik
09.09.2018 12:34

Szkoda że było do 2 bo było wspaniale

avatar
~Mieszkaniec
09.09.2018 12:49

I tak trzymać było świetnie

avatar
~obiektywny gość
09.09.2018 13:31

Do wyżej: gościa, uczestnika, mieszkaniec co tu "trzymać", co było świetnie, co to znaczy do 2, jaka oprawa ..... itd. itp., tylko was na tyle stać???. Przecież ta sama oprawa - tzw. oprawa/ jak kto woli i co uważa za dobra oprawę była we Wschowie na wszystkich organizowanych uroczystościach łącznie z udziałem Marzoletek - to już sztampa tego typu uroczystości....... Pytanie: - gdzie są w tym wszystkim prawdziwi gospodarze czyli rolnicy z całego powiatu???. Przypominam, że to dożynki o zasięgu POWIATOWYM, a nie rodzinny piknik pisowskiej grupy i kandydatów do nadchodzących wyborów samorządowych?. Jeśli już to niech ci tzw. kandydaci na własny koszt urządzają sobie takie rodzinne pikniki, a nie przychodzą na darmową wyżerkę organizowaną za nasze PIENIĄDZE !!!!!. Jeśli chcą być Burmistrzem Wschowy jak to mówi Radny Giezek, a nie Miasta i Gminy Wschowy to ich chyba stać zorganizować taki piknik dla naszych mieszkańców za własny szmal ???

avatar
~mieszkaniec
09.09.2018 13:47

Do Gość, Występy owszem ładne, ale jakie nasze umuzykalanione dzieci? Nasze dzieci chodzą do Szkoły Podstawowej w Konradowie. Szkoda, że władze miasta, starostwo i sołtys przy organizacji dożynek zapomnieli o tej placówce przy pomocy w organizacji i oprawie muzycznej. Wstyd!!!!

avatar
~Uczestnik
09.09.2018 15:06

Przestańcie się już rozrzalac sami nic nie zrobicie a wymaganie jakby tylko z waszych podatków cokolwiek było organizowane z moich również ,trzeba tylko myśleć pozytywnie to będzie dziś zdrowia i wesele i a nie ciągle narzekać. Ktokolwiek przygotowały te uroczystości to i tak byłoby źle. Taka nasza wstrętne natura ,a co do polityków to mogłeś i Ty wystąpić i Ty miałeś prawo coś powiedzieć nikt nie zabranial .Bawilismy się wspaniale ..

avatar
~Zenada
09.09.2018 17:26

Promocja promocja i jeszcze raz promocja.Prawdziwa zenada przed wyborami nagle sie pojawili nawet Antkowiak z Wrocka sie pofatygowal.

avatar
~AS
09.09.2018 18:11

Koniec świata. Buczek i Mazur byli na dożynkowej mszy św. Czego się nie robi dla wyborców. Jednak widać wpływ koalicjantów z bogojczyżnianego PSL i inteligenckiego PO,nawrócili się chłopcy a co na to Marks.Engels i towarzysz Lenin ?

avatar
~do AS
09.09.2018 21:51

Ja Ciebie też ….

avatar
~wschowianka
09.09.2018 19:18

Na wyborach pojawili się rolnicy np. Buczek-gazownik,Mazur-bankster,państwo Smoliczowie-podatkowcy,Kola-słynny radca prawny,charyzmatyczny Antkowiak nie wiadomo co i wiele różnego planktonu politycznego. Kupili ziemię rolniczą czy szukają wśród rolników jeleni którzy na nich zagłosują? Przypomnieli sobie o wsi przed wyborami.

avatar
~dożynkowy gość
10.09.2018 20:41

Powyższe wpisy AS-a i wschowianki dowodzą, że nie giną w pewnej części narodu tradycje ORMO i SB. To między innymi ludzie tych formacji, ale także życzliwi sąsiedzi i dobrzy znajomi donosili tam gdzie trzeba kto z partyjnych była na mszy, kto przyjął księdza na kolędzie, kto posłał dziecko do I Komunii.

avatar
~ja
13.09.2018 09:50

wschowianko ty na pewno jesteś z PIS bo oni wszędzie dopatrują się CZEGOŚ W NICZYM. A TAK NA KONIEC ILE PŁACĄ ZA TAKIE WPISY MOCODAWCY ????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl