TworzymyGłos Regionu

Boryczka: Ci, którzy przyszli zobaczyć przegraną twarz, takiej twarzy nie zobaczą dzisiaj

Środa, 21 listopada 2018 o 16:49, aktualizacja Wtorek, 27 listopada 2018 o 12:31, autor: 38 3971
Boryczka: Ci, którzy przyszli zobaczyć przegraną twarz, takiej twarzy nie zobaczą dzisiaj

Ustępujący starosta powiatu wschowskiego, Marek Boryczka przyznał po przegranym głosowaniu, że przez 4 ostatnie kadencje powiat opierał się działaniu dużych partii politycznych. Tym razem to się nie udało. Boryczka podkreślał przy tym, że jego komitet i komitet koalicyjny Wojciecha Kuryłło, to dwa komitety, które zdobyły największe poparcie w powiecie. Niestety w demokracji pośredniej o tym, kto sprawuje władzę, decydują inne względy.

- Powiem wszystkim osobom, które przyszły zobaczyć twarz osoby przegranej, że takiej twarzy nie zobaczą dzisiaj. Dziękuję za 16 lat, które tutaj spędziłem w starostwie powiatowym we Wschowie. Były to niełatwe lata, ale dzięki osobom, które mnie wspierały, a przede wszystkim dzięki pracownikom starostwa powiatowego, wspólnie pracowaliśmy na rzecz rozwoju powiatu. 

Ustępujący starosta podkreślił, że powiat zatrudnia fachowców, ludzi, którzy znają się na tym, co robią.

- Miałem wiele propozycji przyjęcia osób bez kompetencji, korzystających z różnego rodzaju znajomości. Nigdy się takim praktykom nie poddałem. Zawsze działałem zgodnie ze swoim sumieniem i to sobie przypisuję, jako wielki, ogromny sukces poprzednich czterech kadencji. Za to również dziękuję Zarządowi Powiatu oraz wszystkim radnym, którzy wspierali moją długoletnią pracę w ciągu ostatnich lat.

Marek Boryczka podkreślił również, że dwa komitety Dla Powiatu oraz Inicjatywa-Rozwój-Przyszłość uzyskały zdecydowanie największą liczbę głosów.

- Zdobyliśmy łącznie prawie 5 tysięcy głosów. Tak szacuje się zaufanie wyborców do nas. To był najlepszy wynik w powiecie. Niestety tam gdzie działa demokracja pośrednia nie zawsze wygrywa ten, kto zdobył największe społeczne poparcie.  Przez ostatnie cztery kadencje oparliśmy się działaniu dużych partii politycznych, którzy mają zdecydowanie lepsze narzędzia niż my. Tym razem nie udało się. Ta machina partyjna, można powiedzieć, że nas zgniotła. 

Boryczka wspomniał również o swoim osobistym rozczarowaniu.

- Do tej pory wierzyłem ludziom - mówił - wierzyłem w to, co mówią i deklarują. Do dzisiaj. Niestety zmieniam dzisiaj na to swój pogląd. I chociaż to doświadczenie mnie zmieniło, to muszę dodać, że pomimo tego jestem wolnym człowiekiem, niezależnym od kogokolwiek. Część osób, reżyserów tego, co dzisiaj ma tutaj miejsce, wyszło już z sali obrad. Zapewne nie mieli śmiałości spojrzeć mi w oczy. Mogę jedynie zadeklarować w imieniu swoim i pana Wojciecha Kuryłło, że zrobię wszystko, aby przeciwdziałać tego typu działaniom w przyszłości. Zbliżają się wybory parlamentarne i do parlamentu europejskiego. Zrobimy wszystko, aby pokazać, że obywatele mają jeszcze dużo do powiedzenia w tym kraju.

Całość wypowiedzi zamieściliśmy w materiale filmowym.

(rak/foto: olek

REKLAMA

Komentarze (38)

avatar
~Adaś
21.11.2018 17:24

To było ładnie powiedziane, ...... czytelnie, wyraźnie i z nutą żalu kto i jak wybiera dzisiaj na szczeblu powiatu władzę a jest nim "partia" . Układy i żonglerka stanowiskami a w ślad za tym pieniądze decydują kto będzie na kolejną kadencję zarządzał powiatem. Podobało mi się stwierdzenie, pewnie wypowiedziane przez p. Boryczkę , że dzisiaj zaufanie do ludzi nic nie znaczy, że słowo "zaufanie" jest na dzisiaj tylko wystającą brudną koszulą o żałosnej wartości - życiowa prawda dzisiejszego czasu i "patriotyzmu" żle pojmowanego. Szesnaście lat pracy na urzędzie to już dużo, to może nie zawsze jest zaletą ale jednak trzymał Pan to w garści. Dzisiaj jak patrzę na ten skład RP o przeciwstawnych interesach to jestem już przekonany, że Wy daleko nie zajedziecie, Wy już dzisiaj macie inne interesy, Wy już dzisiaj pokazujecie co jest dla Was ważne - samemu się bardzo dobrze osadzić w "mleku i miodzie" . Adaś

avatar
~Rozzalona
21.11.2018 18:10

Tak bardzo mi przykro... Panie Marku, mam Nadzieję że to szambo jakie przygotowali tutaj co niektórzy pochłonie ich bez reszty. Panu życzę wielu sukcesów zawodowych i osobistych i bardzo dziękujemy za to 16 lat.

avatar
~Remek
21.11.2018 18:36

Wyszli jak Tchórzy którzy nie umieją spojrzeć w oczy. My im się odwdzięczymy przy następnych wyborach. Karma wraca

avatar
~Anonimus
21.11.2018 20:09

A może tej współpracy zabrakło pomiędzy Powiatem a Gminą ? Ja jako zwykły wyborca myślę że zmiany są potrzebne , gratuluję wygranym i przegranym . Moim zdaniem nikt tu nie przegrał oprócz dumy , czasami trzeba spaść aby się obudzić z letargu ,to tylko wyjdzie na dobre . Myślę że współpraca wszystkich pracowników powiatu powinna budować , po to was wybieramy . Ludzie oczekują rozwoju , bierzcie się do roboty z grubej rury starczy siedzenia tylko na stołkach .

avatar
~Gekon
21.11.2018 22:26

We wszelkich sprawach dotyczących Starostwa Wschowskiego i jego mieszkańców od 21 listopada 2018r. należy udać się do BIURA POSELSKIEGO MARKA ASTA we Wschowie przy ul. Kilińskiego 1.

avatar
~wojciech
26.11.2018 14:00

Chciałbym odnieść się do wystąpienia naszej Pani radnej woj. Lubuskiego. Zabrakło mi w tym wystąpieniu personalnego podziękowania dla ustępującego Starosty. Zakładam, z pewną dozą pewności, że przez ostatnie lata dane wam było współpracować, nie chciało przejść przez gardło? Czasami trzeba pokazać troszkę więcej klasy. Padły piękne słowa o działaniu pomimo różnic politycznych dla dobra powiatu wschowskiego. Czyżby nie zauważyła Pani, że te podziały właśnie w Pani obecności powstały?. Przywołała Pani śp. Marka Kozaczyka, proszę nie szastać pamięcią samorządowca, bo daleko wam ( pisorom ) do tej wybitnej postaci powiatu wschowskiego. To był samorządowiec przez duże „S” nie polityczny aparatczyk.

avatar
~wojciech
27.11.2018 17:56

przepraszam za błąd w nazwisku, powinno być Marka Kozaczka

avatar
~slaw
21.11.2018 17:50

Żałosne wystąpienie pana Boryczki. Kuryłło przy nim to mąż stanu. Ale dobrze że pokazał swoją prawdziwą twarz, tak sie kończą kariery przypadkowych ludzi na stanowiskach. Zero klasy "tylko kasy żal"

avatar
~Taka
21.11.2018 18:13

Żałosne? W którym momencie to wystąpienie było żałosne? Pełna klasa, oglądajcie, patrzcie, słuchajcie bo długo w tym miejscu na tym stanowisku zobaczycie człowieka z klasą. Coś się skończyło, tak bardzo żal.

avatar
~Do slaw
21.11.2018 18:25

Ty sam nie masz klasy.

avatar
~Remek
21.11.2018 18:59

Komentarz słaby jak nici z Nowej Soli

avatar
~Remek
21.11.2018 20:04

Komentarz słaby jak nici z Nowej Soli

avatar
~Jan Kotwicki
21.11.2018 18:12

Nie ulega najmniejszej wątpliwości że ś.p. Marek Kozaczek był samorządowcem świetnym, postacią pierwszego blasku. Wielu samorządowców kręcących się przy nim świecąc światłem odbitym. Z czasem zaczęli się wykruszać, oczywiście począwszy od najgłupszych. Co niektórzy przetrwali do dzisiejszych czasów ale oto nadszedł kres, wielki ból i zawód, który wygenerował pogróżki tyle śmieszne co żałosne.

avatar
~do staw
21.11.2018 18:21

Brednie piszesz.

avatar
~krzysiek
21.11.2018 18:44

brawo marek, wstyd waldku

avatar
~DO-Rozzalona
21.11.2018 18:53

Świetne ujęcie określeniem "to szambo", tak to tylko szambo, prawie jak na na naszych polach ........ teraz będzie rozlewało się bez żadnych ograniczeń.....!

avatar
~KIBIC
21.11.2018 18:55

Dziękuję Panie Starosto za wszystkie lata Pana działalności w samorządzie. Bardzo mile wspominam lata naszej współpracy. Natomiast redaktor po raz kolejny wykazuje swoją nierzetelność. Pan Starosta wyraźnie nie powiedział "- Miałem wiele propozycji przyjęcia osób bez kompetencji, korzystających z różnego rodzaju znajomości. Nigdy się takim praktykom nie poddałem.". Powiedział natomiast "nie oparłem", a to całkowicie zmienia sens wypowiedzi. Mam nadzieję, że tym razem mój komentarz się pojawi.

avatar
~Mieszkaniec powiatu :(
21.11.2018 19:12

Dziękujemy Panu Panie Marku za tyle wspaniałych lat chociaż bywało raz lepiej raz gorzej. Bardzo miłe słowa i widać było, że wypowiedziane z głębi serca. Pana zastępca również zachował się odpowiednio do tego co się stało. Na Pana Wojtka również można było zawsze polegać. Duet idealny. W dzisiejszych wyborach było widać jak zagrała biznesmenka. No cóż geny to jednak geny. A co do wyborów parlamentarnych to proszę wierzyć lub nie, ale obecna partia nie ma szans. Koniec tych kompromitacji z TK. Ludzie zapamietajcie ten dzień i zobaczcie jak będą ludzie zwalniani i zatrudniani znajomi z partii albo żony kolegów od butelki. Wstyd Pani Jolu, Danusiu wstyd. :(:(

avatar
~wojciech
21.11.2018 19:12

Tak wygląda demokracja pisiorów, kupczenie stanowiskami. Kuryłło, który otrzymał od wyborców największy mandat zaufania została wielkim przegranym. Czekają nas teraz "czystki" w Starostwie, trzeba ustawić swoich pisorów tych z psl i sprzedajnych znajomych bab. Ciekawe kiedy skończą się kontrole w Osowej Sieni .... Czymś musieli kupić panią J.D.

avatar
~gżyp
21.11.2018 19:39

Najbardziej zastanawiający fragment wystąpienia p.Boryczki to gdy mówi fatalnej sytuacji finansowej powiatu.Czyżby to przygotowanie do audytu finansów ? Dziwne że z jednej strony daje się ponieść emocjom i grozi PiSowi że z Kuryłłłą "załatwi" ich w najbliższych wyborach a chwilę potem z podkulonym ogonem opowiada że zobowiązania powiatu są regulowane z opóżnieniami. Wygląda to na próbę złagodzenia "atomowej" prawdy o pracy zarządu powiatu. Wygląda na to że prawdą są plotki o zaciąganiu "chwilówek" na wypłaty wynagrodzeń. Na koniec prośba do audytorów; w jakiej kwiaciarni i na jaką sumę zostały zakupione bukiety dla zaspokojenia florystycznych pasji p.wicestarosty Wojciecha Kuryłły. Czy przypadkiem wielkość zakupów bukietów nie kwalifikuje tych transakcji do postępowań ustawy o zamówieniach publicznych? I jeszcze jedno pytanie czy ilość wręczonych bukietów przez p.Kuryłłę jest większa czy mniejsza od liczby 1139? http://elka.pl/content/view/14009/59/

avatar
~wschowa
21.11.2018 19:51

w którym miejscu żałosne wystąpienie? Od początku do końca, a prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym nie jak zaczyna, a jak kończy.

avatar
~Meg
21.11.2018 19:56

Ostatnio pisaliście o 3 niezdecydowanych osobach: Denesiuk, Patalas i Kliber. A teraz czytam, że Denesiuk została Przewodniczącą Rady, Patalas - Wiceprzewodniczącą, a Kliber członkiem Zarządu Powiatu. Bardzo brzydko to wygląda.

avatar
~Zofia
22.11.2018 20:10

A dlaczego brzydko ? Jak grupa tzw. luzaków poparłaby kogoś innego to też by było brzydko ? Zrobili jak chcieli ich "zbójeckie" prawo .

avatar
~słowa słowa słowa
21.11.2018 20:02

Panie Marku, mam Nadzieję że to szambo jakie Pan z Wojtkiem im przygotował tutaj w finansach starostwa co niektórych pochłonie bez reszty. Panu życzę wielu sukcesów zawodowych i osobistych i bardzo dziękujemy za to 16 lat straconych dla rozwoju powiatu. Panu już dziękujemy i panu Wojtkowi też. Wracajcie tam skąd przyszliście. Jeden do PSL i PZPR a drugi do spisywania liczników.

avatar
~~lka
21.11.2018 20:14

A wszystko to zgotowali nam w Dzień Życzliwości... oddaliście nas PiSowi, sprzedaliście swoje twarze- życzę dobrego samopoczucia przez kolejna kadencję i zaparowanego lustra o poranku bo tak bardzo będzie trudno spojrzeć sobie w twarz... Kto i co Wam obiecał? Dlaczego? P. Boryczka miał lepsze i gorsze chwile ale przez te 16 lat godnie nas reprezentował, dbał o nasze interesy, nie kupczył a Wy go oddaliście na pożarcie lwom...

avatar
~Kuryłło przy nim to mąż stanu
21.11.2018 20:15

Wojtek i tak spadnie na cztery łapy. Mimo porażki wraca na swoje stanowisko w gminie. A jak stanowiska już nie ma to stworzą mu nowe,równorzędne finansowo. No cóż takie są przepisy i to jest poza dyskusją. Wojtek jest największym wygranym tych wyborów. Jednocześnie wzbudza żal i podziw. A zaczęło się tak http://elka.pl/content/view/14009/61/ i wtedy to było nazywane świadomym wyborem a dziś kupczeniem.

avatar
~do-Meg
21.11.2018 20:28

Dla tego popieram w tej sprawie innych forumowiczów, że dla czystości powstania tej dziwnej koalicji powinno powstać dziennikarskie śledztwo w celu wyjaśnienia, kto, kogo, za co w tym wszystkim popiera ?

avatar
~Maciek
22.11.2018 07:34

Bo jak my to koalicja a jak oni to kupczenie ! Bzdety przegranych . Dzielenie na my inteligentni, światowi, mądrzy oni pisiory to ..... Jak Kliber z nami to to ok, jak przeciw nam to zło !

avatar
~ktoś zorientowany
21.11.2018 20:40

Słysząc wypowiedź Pana Marka Boryczki musiałem to wyłączyć, bo nie mogłem słuchać, że: ,,miałem wiele propozycji przyjęcia osób bez kompetencji, korzystających z różnego rodzaju znajomości. Nigdy się takim praktykom nie poddałem". To jest kpina. Osoby zorientowane dokładnie wiedzą kto się dostał do pracy w starostwie i nie tylko (np. powiatowy urząd pracy) po ,,znajomości", kto z pracowników był ,,preferowany", itp. Już nie wspomne, że 4 lata temu Boryczka tak samo załatwił opozycję, czyli rozdał stołki. Kuryłło został wicestarostą, a reszta ziomków była w zarządzie. Niepotrzebne i niewygodne osoby zostały usunięte. Tak samo jest teraz, tylko o tym wszyscy mówią, a jakoś zapomnieli co sami zrobili 4 lata temu ... Brak słów. Czas pokaże co obecna władza będzie sobą reprezentować.

avatar
~do ktoś zainteresowany
22.11.2018 14:00

Przecież ciebie tez nie idzie słuchać ! . Myślisz że teraz będzie " dobrze " jak to całe trio obejmie posady . Myślisz ze nie będzie teraz zwolnień z pracy żeby nie zrobić miejsca dla swoich i swoich rodzin ? . Tylko ograniczony umysłowo człowiek może tak myśleć . Czy było nam za mało tych wszystkich przegranych procesów o pracę w S.K i ratuszu . Czy chcemy nadal mieć dalej szambo w starostwie i powtórkę z ratusza i spółki ? . Czy nas stać na kpiny i wytykanie palcem jako ci " trędowaci " ? . Czy nas stać na nepotyzm w zatrudnieniu w zależnych podmiotach od starostwa . Oczy nam się jeszcze otworzą i to w bardzo krótkim czasie jakie owe " damy " mają dla swoich kolesi , psiapsiółek i rodzin plany .

avatar
~ktoś zorientowany
22.11.2018 21:07

Nigdy nie napisałem, że teraz będzie lepiej. Napisałem, że czas pokaże co te osobą będą sobą reprezentowały. Ludzie zweryfikują ich prace przy następnych wyborach. Co do zwolnień z pracy, to nie wątpie, że takowe mogą wystąpić i wcale bym się nie zdziwił. Chcę jednak podkreślić, że tamta władza wcale nie była lepsza. Nie mogę słuchać, gdy ktoś się wypiera w żywe oczy, że nie uległ naciskom i nie zatrudniał osób po znajomości. Pan Marek ma bardzo krótką pamięć.

avatar
~Radosław
21.11.2018 22:27

Było trzech luzaków, dziś to ludzie bez twarzy, tak szybko stali się nikim...

avatar
~obserwatorka
22.11.2018 09:39

Panie Boryczka jesteś pan żałosny odejdz pan z twarzą

avatar
~do obserwatorka
22.11.2018 12:45

żałosna to można o Tobie powiedzieć.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWiadomościJan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego
20.05.20191 254
Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnie...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 385

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl