TworzymyGłos Regionu

Bóg, Honor i Ojczyzna to szczególnie ważne dla nas słowa

Piątek, 27 lipca 2018 o 10:36, aktualizacja Niedziela, 05 sierpnia 2018 o 10:59, autor: 28 3654
Bóg, Honor i Ojczyzna to szczególnie ważne dla nas słowa

W czwartek 26 lipca w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP i na dziedzińcu klasztoru oo. Franciszkanów odbyła się powiatowa uroczystość święta policji. Podczas Mszy Świętej oraz w przemówieniu komendanta insp. Tomasza Kłosowskiego padało często odniesienie do słów Bóg, Honor i Ojczyzna.

Policja w obecnym kształcie powołana została na mocy ustawy z 1990 roku, jednak historia tej formacji nieodzownie połączona jest z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i powołaniem pierwszych organów Policji Państwowej w 1919 roku.

- Bóg, Honor i Ojczyzna. Te słowa padały dzisiaj często i dziękuję naszemu kapelanowi, że w trakcie sprawowanej liturgii nawiązał do etosu zawodu policjanta. Są to szczególnie ważne dla nas Polaków słowa, w rocznicę stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości oraz zbliżającej się rocznicy stulecia powołania Policji Państwowej. Jesteśmy jako policjanci dumni z tego, że w swojej codziennej służbie możemy wypełniać zapisy roty ślubowania – mówił insp. Tomasz Kłosowski, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie. – W tym szczególnym czasie warto pochylić się nad wartościami jakie przyświecały Policji Państwowej i pielęgnować etos policjanta i naszej służby na rzecz potrzebujących i słabszych.

Komendant przypomniał o tragicznej historii funkcjonariuszy, którzy pozostając wiernymi swoim wartościom stracili życie w trakcie Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość święta policji jest okazją do wręczenia wyróżnień i medali, a także awansów zawodowych. Policjanci dziękują wówczas także wszystkim tym, którzy wspierają działalność ich formacji. Awans na wyższy stopień odebrało wczoraj osiemnastu funkcjonariuszy, dwóch spośród wschowskich policjantów odebrało także medale za długoletnią służbę w trakcie wojewódzkich obchodów święta policji w Gorzowie Wielkopolskim. W imieniu samorządowców podziękowania i życzenia wygłosił wicestarosta powiatu wschowskiego Wojciech Kuryłło.

- W tym szczególnym w dniu z okazji święta Policji w imieniu wszystkich samorządowców chcielibyśmy przekazać najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za służbę pełnioną na rzecz mieszkańców powiatu wschowskiego. Chciałbym życzyć państwu wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanych obowiązków i pomyślności w życiu osobistym – mówił wicestarosta. – Szczególnie podziękowania kieruję w stronę pana komendanta. Dziękuję za zbudowanie pozytywnego wizerunku wschowskiej policji. Dziękuje za dialog, jesteście policją dialogu ze społeczeństwem za co bardzo dziękuję.

Wojciech Kuryłło nie zapomniał o emerytowanych funkcjonariuszach, którym podziękował za lata pracy i wychowanie swoich następców. W trakcie uroczystości odznaczone zostały osoby wspierające działalność policji, medale 25-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów odebrało czternaście osób.

(olek/foto i wideo: koper i iks)

REKLAMA

Komentarze (28)

avatar
~Adaś
27.07.2018 13:20

Nie ulega najmniejszej wątpliwości , że współczesna cywilizacja potrzebuje organu porządkowo-obronnego i jest nim Policja-Milicja ( w różnych krajach) ,...... a że mają trudną robotę , niebezpieczną i szargającą nerwy ( alkoholizm i zawały serca) to już jest niestety wliczone w ich zawód - za to mają dobrze zapłacone + resortowe przywileje. Dołączam się do życzeń , ...... choć zastanawiam się dlaczego aż tak donośnie wyróżniamy ten zawód a nie np. piekarza chleba czy lekarza ....... który z nich dla naszej biofizyki jest ważniejszy ? Pozostaje jeszcze jedna refleksja , z tego roku , to pamiętliwe garnizonowe "święto" w Świnoujściu ( z ofiarą śmiertelną) , to, że zdegradowani z stanowisk komendanci KW i KP dalej są w szeregach Policji ( zwolnienie lek.) a ewentualna kara ( p.m. Brudziński) nazywa się emeryturą z odprawą 45-60tys. (Onet.pl) ........ a o tej prawdzie p. kom. Kłosowski nie wspomniał ..... i przybył na uroczystość KP Policji we Wschowie tylko naczelnik wydziału RD KW ? Jeśli używa się tak znaczących słów jak - Bóg, Honor i Ojczyzna, nie można Komendancie nie mówić całej prawdy , więcej ludzi by przyszło ( a tak naprawdę to nikt nie przyszedł , bo ci co byli są z "nakazu") , jest wielce wymowne , że nie wszystko jest jeszcze koloru "niebieskiego" , że macie jeszcze wiele do zrobienia i poprawienia , że Wasza wizualizacja jest jeszcze "pozorem" ? Oczywiście, że Policja jest instytucją wyjątkowo upolitycznioną ale jest moim marzeniem aby słowo "Obywatel" było ważniejsze od słowa "partia" . Wiele zdroworozsądkowości w pracy życzę na kolejne lata służby , stoicie obecnie przed trudnymi decyzjami , ........ zmiana ustroju i Konstytucji , nie lada wyzwanie ....... partia czy Obywatel ? Adaś

avatar
~Maciek
30.07.2018 11:07

Bóg, Honor i Ojczyzna to wychowanie, nie moda . Dotyczy to przede wszystkim mundurowych .

avatar
~Gig
27.07.2018 13:28

A moze by tak więcej zdj policjantów bo to wkoncu ich swieto a nie zaproszonych gości

avatar
~Prawo
27.07.2018 14:30

Cytat:...."Bóg,Honor, Ojczyzna..."...... przy tak wypowiedzianych słowach należy zadać sobie pytanie: - czy po licznych nadużyciach władzy i siły przez obecnych Policjantów w skali kraju w tym również ze skutkiem śmiertelnym / dla przykładu we Wrocławiu, nadużycia siły wobec pokojowo protestujących/ jest godnym aby dzisiejsza Policja soje święto obchodziła w tak świętym miejscu?, - czy Wschowska Policja nie ma własnego placu, własnej świetlicy aby tam obchodzić swoje uroczystości ?, - czy przy tak ważnym świecie Minister SWiA i Komendant zachowali się przyzwoicie i rozliczyli z zajścia śmiertelnego na odprawie Garnizonu Gorzowskiego w Świnoujściu ?. - Co ma do tego Bóg i Honor jeśli w majestacie obowiązującej Konstytucji i Prawa III RP Policja uczestniczy w ochronie tych co ja "depczą" ??????, - Bóg, Honor, Ojczyzna na ustach mundurowego - a czy ten mundurowy był na odprawie w Świnoujściu?, - a jeśli tak to co z zapowiedziami Ministra SWiA ???????

avatar
~Ewa
29.07.2018 12:49

Święte słowa,lepiej bym tego nie ujęła.

avatar
~Obserwator
27.07.2018 15:15

Nie było innego miejsca lub namiotu przed słoncem?

avatar
~dziadBorowy
27.07.2018 16:10

Bóghonorojczyzna czyli nabijanie statystyk nastolatkami palacymi jointa czy babciami przechodzacymi przez jezdnie poza pasami. Niestety ale najlepszy PR nie przysłoni waszej niemocy i coraz mniejszego szacunku w społeczeństwie.

avatar
~Z
27.07.2018 18:18

To chyba też święto sekretarek.

avatar
~WSCHOWSKIE ELYTY
27.07.2018 21:44

Zbiera się na wymioty jak widzę promocję naszych elit; Wojciech K. zwany bukieciarz , Elżbieta R. zwana białą damą i Danuta P. zwana mam to w pompie. Pogonić to bractwo.

avatar
~Mati32
28.07.2018 06:51

Do roboty niech się wezna

avatar
~@"WSCHOWSKIE ELYTY"
28.07.2018 07:54

Szanowny panie/ni forumowiczu/ko określenie "zbiera się na wymioty" to mało powiedziane proszę zauważyć, że nasi tzw. przedstawiciele lokalnej władzy ani słowem nie wypowiedzieli się - mało nie zaapelowali ?, do przedstawicieli mundurowych, iż w obecnej rzeczywistości Państwa Prawa, Państwa Demokracji Europejskiej Ci właśnie mundurowi w kontaktach z POKOJOWO PROTESTUJĄCYM NARODEM w obronie tego PRAWA, NASZEJ DEMOKRACJI, OCHRONY KONSTYTUCJI zachowują się jak dawne ZOMO w obronie PRL-u!!!. Przy takim święcie ważne są nie tylko medale i odznaczenia, ale to co te służby mundurowe negatywnego robią z DEMOKRATYCZNYM SPOŁECZEŃSTWEM !!!!. Wystarczy zobaczyć ich podejście do protestujących naszych rodaków na ulicach wszystkich miast naszego kraju w obronie POLSKIEGO PRAWA, POLSKIEJ KONSTYTUCJI / ten mundurowy brutalizm, użycie gazów łzawiących, wykręcanie rąk, bezprawne używanie siły fizyczne, bezpodstawne legitymowanie protestujących w ich zastraszaniu - nie mówiąc o nadużywaniu siły fizycznej wobec osób zatrzymanych w ich urzędach- przykład Komisariat we Wrocławiu, itp. ..../. Władza, która jest wybierana przez SUWERENA i nie reaguje na takie zachowanie m u n d u r o w y c h ! nie powinna się nazywać "WŁADZA SUWERENA" !!!. W XXI wieku nie potrzeba nam władzy, która ogranicza sie jedynie do podawania "rączki i bukiecików" !!!!!!. Szanowny forumowiczu/ko twoje słowa dużo znaczą, a zarazem tak mało w określeniu CO DZISIAJ WYPRAWIAJĄ CI co maja chronić SUWERENA !!!!! PYTANIE: - czy Oni sami tak się tego wstydzą, że muszą swoje tzw. święto organizować w ukryciu za murami NASZEJ ŚWIĄTYNI ?, To ich nie rozgrzeszy - Bóg jest sprawiedliwy i kiedyś przyjdzie taka chwila, że ich za te haniebne czyny wobec DEMOKRATYCZNEGO SUWERENA rozliczy !!!!!. Pozdrawiam wszystkich uczciwych..........

avatar
~marek
28.07.2018 08:43

a kiedy we wschowie nastąpi dobra zmiana

avatar
~do ~WSCHOWSKIE ELYTY
28.07.2018 10:55

POGONIĆ TO TRZEBA TAKICH OPLUWACZY JAK ty.

avatar
~Gość.
28.07.2018 12:44

Dla Adasia... Ciekawe czy bylbys taki elokwentny jakby cie do kontroli zatrzymali.. i mialbys np 50zl mandatu zaplacic. Juz widze jaki bylbys sliski od wazeliny zeby pouczyli... jakie spoleczenstwo taka policja... upadek wszystkiego.

avatar
~do do...
28.07.2018 13:06

Tylko na tyle cię stać?. Analizę faktów i dowodów opartych na wyrokach Sadowych i medialnych przekazach nazywasz "OPLUWANIEM"?. Taki z ciebie Wschowski patriota, a może nawet i chrześcijanin - kto cie wie, z takim podejściem do uczciwości wobec SUWERENA ???. Tylko na to cię stać?......., w czyim imieniu wypisujesz te bzdety ?.

avatar
~ona
28.07.2018 13:28

Prosimy bardzo by Starostwo oddało zagrabione pieniądze nauczycielom urlopowe i talony na Wielkanoc. Starostwo nielegalnie wstrzymuje ich wypłatę. A pieniądze z funduszu socjalnego PODOBNO są nietykalne i Starostwo nie może nimi obracać. Nie mamy wyboru musimy się skrzyknąć i złościć przez związki zawodowe do KURATORIUM.

avatar
~qwerty
28.07.2018 17:03

Nauczycielom zawsze źle za mało wolnego 13 za małe ołówkowe itd. Niech otworzą własną działalność i zarabiają po 10 czy 20 tys. miesięcznie a im jeszcze pogratuluję. Tak roszczeniowej drugiej grupy zawodowej to chyba nie ma.

avatar
~Zen
28.07.2018 18:29

Do "Gościa" - ty naprawdę tak myślisz ? Tak powiązałeś swój komentarz z mandatem do sprawy o byt państwa i twój ? Co ma pierniki do wiatraka ?

avatar
~hehe
29.07.2018 19:44

Super, chruper. Chłopaki i dziewczyny wszystkiego dobrego. Nie zwracajcie uwagi na ten hejt. Co ma wspólnego Świnoujście, protesty pod sejmem,Wrocław z wami? To Wasze powiatowe święto! Jak Adaś o jemu podobni odważą się protestować pod naszym sądem, a wy ich źle potraktujecie niech wtedy płaczą, ale to trza mieć jaja, a nie anonimowo hejtować. Co ma piernik do wiatraka?co mają wydarzenia z Warszawy, Wrocławia i Świnoujścia do obchodów święta Policji we Wschowie? Chcą piekarze, lekarze swoje święto obchodzić niech się zorganizują, mało ich nie jest.

avatar
~Gość
30.07.2018 23:19

O to chodzi ze co ma policja w powiecie wschowskim, jej komendant, uroczystosc w klasztorze do "obrony suwerennosci" i inne pierdy... jak trzeba bedzie sie bic za prawdziwa wolnosc a nie za ten belkot obecny wtedy zobaczymy kto jest kim, i czy hej przelozy sie na czyny. Taka prawda ze policjanci codziennie zmagaja sie z ludzkim syfem, w swieta "obroncy konstytucji, praworzadnosci i co tam jeszcze chcecie" siedza w domu, robia grilla, wkurzaja sie ze biedronka zamknieta. A policja? Jezdzi na kazda zgloszona pierde, i nie pierde. Z szacunku dla Ich rodzin powsciagnijcie sie od niepotrzebnych komentarzy.

avatar
~@"Gość"
31.07.2018 08:22

Gość - czyli czyj gość ?. Biorąc pod uwagę twój obiektywizm i "super" wiedzę na temat działań dzisiejszej Policji należy stwierdzić, że jest porażająca..... porównując"" "obrońców suwerenności" i inne pierdy"" i jak to ty nazywasz inny "belkot" to świadczy jedynie o twoim niewiarygodnym poziomie wiedzy - czytaj społeczno-politycznym analfabetyzmie . Jak widać oceniając "po swojemu" działania Policji we Wschowie uważasz, iż cyt, ..." "Jezdzi na kazda zgloszona pierde, i nie pierde"... koniec twojego cytat. Szanowny forumowiczu podajesz się za "Gość" i coś tam..., coś tam.... i kogoś tam chcesz bronić zauważ, że piszesz jak analfabeta, ew.dziecko na poziomie 1 - 2 klasy Szkoły Podstawowej, albo jak w tym kawale o Policjantach i Blondynkach....? Zwracam uwagę, że w RP mamy jedną Policję, jednego Ministra SW i A, a jej obecne zachowanie wobec protestujących w obronie Polskiej Konstytucji, Polskiego Prawa, Polskiej Demokracji jak również podejścia Policji do osób zatrzymanych i ich traktowanie jest na granicy nie Policji / której głównym zadaniem jest ochrona i obrona człowiek/, a tzw. Policyjnego ZOMO......... !. Tu nie chodzi o "opluwanie policji" jak to tłumaczy twoja niewiedza w tym temacie, ale ich uczciwe rozliczenie się z ŁAMANIA NASZEGO PRAWA, NADUŻYWANIE SIŁY WOBEC OSÓB ZATRZYMANYCH....itp., itd. Z niedalekiej historii pamiętamy, że ŚLEPE POSŁUSZEŃSTWO jednej władzy, jednej partii prowadzi do anarchii i dyktatury co w dalszym następstwie prowadzi do rewolucji - OBY NIE ...... !

avatar
~realista
31.07.2018 10:36

Do "@ gość" - nie ma co się nim zajmować , jak ze 2x dostanie pałą to sam stanie z szturmówką pod sądem w demonstracji . Filozof dzisiejszych czasów a w życiu szuka tam gdzie darmo dają , nic nie zrobił, ciekawe ile podatku płaci ale gość.

avatar
~ext7
31.07.2018 14:10

A i ja też, życzę tym NASZYM Policjantkom i Policjantom : DUŻO ZDROWIA,POWODZENIA W ŻYCIU ZAWODOWYM , OSOBISTYM i JAK NAJMNIEJ TRAUMATYCZNYCH ZDARZEŃ!!! (które niestety w Ich profesji, nader częste są.) Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem całkiem nieźle zorientowanym w tych wschowskich, policyjnych sprawach. Na moje stwierdzenie: „Te nasze psinki ,raczej sobie rękawów nie wyrywają „ zareagował zdziwieniem, po czym odparł: „Nie uwierzysz, ale bywają takie wieczory ,że Oni nie maja czasu zjechać na regulaminową przerwę. .Nie uwierzysz do jak kuriozalnych zgłoszeń muszą jechać!!” I tu zaczęła się wyliczanka: „ chłop z babą dogadać się nie może(krew się nie leje-jest trochę za głośno) wzywają policję, starszy przygłuchawy dziadzio rozkręcił telewizor ciut głośno, też zgłoszenie, małolat co właśnie powrócił z „masowej imprezy” w stanie wskazującym ,że korek powąchał ,też wzywana jest policja coby jego do snu ukołysała .A już taką wisienką na torcie była prośba o policyjną interwencję na pl.Kosynierow, gdzie w piątek poprzedzający ten sobotni Reggae Sabat, kilki młodych grało sobie na gitarkach z towarzyszeniem perkusji. Nawet jeżeli grali „elektrycznie”, to nie na tyle ,żeby przeszkadzać .A jeżeli było trochę za głośno ,to wystarczyło jedno zdanie: Panowie!! Fajnie gracie ,ale trochę za głośno, ściszcie proszę. Po co wzywać policję?. Przecież policjanci zajęci bzdetnymi interwencjami pijaka ,który nawalony niczym Junkers ,podjeżdża pod sklep autem, bo mu właśnie gorzałki zabrakło - nie złapią. Ps.To tylko nieliczne przykłady z naszej GMINY!!

avatar
~Do ext7
31.07.2018 14:45

Czy ty jesteś normalny ? przeczytaj to co sam napisałeś ze dwa 2x i nie pisze więcej takiej "komedii". Powagi starcze.

avatar
~ext7
31.07.2018 14:56

ad"Do ext7" Oj.. Pupilku ty mój!!! A o co Tobie chodzi????? Wyrażaj się precyzyjnie....

avatar
~Gość
31.07.2018 22:02

Do "realista" i "@ gość"... brzydzi mnie ze musimy oddychac jednym powietrzem... obroncy demokracji... a w sumie walczcie, walczcie... tylko pamietajcie ze w demokracji wygrywa wiekszosc. Jak wam sie nie podoba to w Niemczech jest spoko, w Szwecji... :) tam to dopiero jest demokracja i praworzadnosc...nie to co u nas.. we Wschowie, w Klasztorze... na Swiecie Policji... zal was, zal... plech...

avatar
~hehe
31.07.2018 21:42

Ex po co ten sarkazm. Napisz wprost nie cierpię tej wschowskiej psiarni. Nie powołuj się na sobie znanych policjantów, którzy "szczerze" wypłakują się tobie do rękawa. Jest jak jest, raz zbieranie pijaka z uliy, innym razem oglądanie zwłok (i to niemowlaka jak i dziadka), ale to trzeba samemu zobaczyć. Najlepiej pod śmiesznym nickiem udawać znawcę wszystkiego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWieczór wyborczy. Wschowa, Sława, Szlichtyngowa
21.10.201838 9539
O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie w lokalach wyborczych. Teraz komisje zaczną liczyć głosy i mamy nadzieję w trakcie tego wieczoru, uda nam się cząstkowe dane przekazać naszym czyt...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl