TworzymyGłos Regionu

Bieg Wolności W Szlichtyngowej

Wtorek, 04 czerwca 2019 o 15:06, aktualizacja Piątek, 07 czerwca 2019 o 09:18, autor: 5 1629
Bieg Wolności W Szlichtyngowej

Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest 30 rocznica częsciowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Gmina Szlichtyngowa postanowiła je uczcić na sportowo. Zorganizowano "Bieg Wolności" - Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa, dla uczniów szkół z terenu gminy. 

Imprezę biegową otworzyła burmistrz Jolanta Wielgus. Mimo upałów cieszyła się, że licznie przybyły dzieci. Życzyła powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników. Po krótkim objaśnieniu trasy i zasad przez Dariusza Janusa - nauczyciela wf, do startu przygotowały się sztafety ze szkół w Szlichtyngowej, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach. Po męczącym i emocjonującym wyścigu wygrała sztafeta Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej, drugie miejsce zajęli reprezentanci szkoły z Jędrzychowic. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach. 

Następnie rozpoczęły się wyścigi indywidualne. Wyniki podamy jutro.

Przez całą imprezę pracownicy szkoły oraz urzędu upominali dzieci, żeby ze względu na upał schowały się do cienia, założyły czapki. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich dzieci wodę.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~rodzic
04.06.2019 16:01

Byłem tylko chwilę. Ta impreza jeswt coraz gorsza. Nauczyciel, który za to odpowiada powinien sobie dać spokój, bo to co się tam dzieje to wstyd dla gminy. Kiedyś ten bieg był dsookoła rynku i jakoś to wyglądało ale co to za konkurencja. SP Szlichtyngowa cieszy się wygraną z wiejskimi szkołami w których jest połowa mniej dzieci. Moja córka w tamtym roku wygrała z kolegami sztafetę, to pan D. specjal;nie zmienił długość okrążeń, żeby Drzewce i Jędrzychowice nie mały szans. Jedno co było fajne to wysiłek dzieci i ich starania. Reszta do bani i wstyd.

avatar
~Sernik
04.06.2019 20:35

Radzę dzieciom żeby sprawdziły się na obecność kleszczy bo w takich krzakach biegały.

avatar
~Gienek
04.06.2019 20:56

Bufetowa niech pobiega, może coś jej do głowy mądrego przyjdzie i w końcu coś zrobi a nie tylko kasę grubą bierze. Beznadziejna wraz z tym całym towarzystwem wzajemnej adoracji z komunistycznym przewodniczącym na czele!!!

avatar
~Marta
05.06.2019 11:24

Z roku na rok co raz gorzej,nie wspominając już o braku zasad fer Play,

avatar
~ZEB
07.06.2019 11:51

Dzieci pobiegały zamiast siedzieć przed komputerami i oto chodzi. A malkontentom jak się nie podoba to niech zorganizują lepszy Bieg .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
drewno
drewno
Sprzedam
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl