Bieg i festyn w I Zespole Szkół

Sobota, 22 kwietnia 2017 o 13:34, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 11:20, autor: 2 3429
Bieg i festyn w I Zespole Szkół

Pomimo niesprzyjającej pogody boisko I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica zapełniło się biegaczami oraz mieszkańcami Wschowy, którzy wzięli udział w festynie oraz dopingowali sportowców, którzy mierzyli się z trasą V Biegu Memoriałowego im. Marka Kozaczka.

Jubileuszowy V Bieg Memoriałowy odbywał się po raz pierwszy sobotę, tak aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nim udział, a także dlatego aby zaprosić rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy. Sportowcy rywalizowali na dwóch dystansach, jednym 5 kilometrowym w klasie open, a także w drugim 2 kilometry dla służb mundurowych. Honorowym patronem imprezę objął wojewoda lubuski Władysław Dajczak, który ufundował również puchar dla pierwszego na mecie. Jak podkreślał dyrektor I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica impreza miała na celu upamiętnić osobę pierwszego starosty, ale również pokazać, że szkoła jest otwarta dla mieszkańców.

- Zorganizowaliśmy dmuchane zabawki dla najmłodszych, dlatego, że dzieci też wzięły udział w biegu w swojej kategorii wiekowej. Wczoraj odbył się bieg przedszkolaków, a dzisiaj zaprosiliśmy ich do zabawy i jak widać chętnie z tego skorzystały. Bieg Memoriałowy robimy dla wszystkich, nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale dla całego miasta. Każdy może przyjść, znaleźć coś dla siebie i miło spędzić sobotnie popołudnie – mówił Damian Janowicz. – Tym wydarzeniem chcemy pokazać, że nasza szkoła jest placówką otwartą. Swoje działania nie kierujemy tylko dla naszych uczniów, dla ludzi z naszego otoczenia, ale też dla ludzi z zewnątrz.

Na starcie zawodów stanęło około 40 biegaczy, wśród których można było zauważyć uczniów szkoły, reprezentantów LLKS Osowa Sień czy grupę biegaczy ze Sławy. Dla każdego z uczestników przygotowano pamiątkowy medal, wodę oraz posiłek regeneracyjny. Prócz biegu na hali gimnastycznej najmłodsi mogli korzystać z darmowych zabaw na dmuchanych zamkach, poskakać na trampolinie, a trochę starsi mogli zmierzyć się z ciężarami. Uczniowie szkoły rywalizowali również w zawodach w Counter Strike, na strzelnicy czy Street Ballu. Każdy kto dzisiaj przekroczył bramę I Zespołu Szkół musiał poczuć bijącą z tego miejsca pozytywną atmosferę i chęć do wspólnego spędzenia czasu. Gratulujemy organizatorom oraz zwycięzcom biegów i czekamy już na przyszłoroczną edycję, która, jak zapowiedział dyrektor szkoły, znów zagości w sobotnie przedpołudnie.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Władysławowi Dajczakowi - Wojewodzie Lubuskim, Małgorzacie Gośniowskiej-Koli - radnej sejmiku wojewódzkiego, dyrektorowi I ZS Damianowi Janowiczowi, Przedszkolu i Żłobku ,,Złota Rybka u Dula" oraz firmie Debora.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (2)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaBłędny obraz gminy
18.03.20181 548
Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami,...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl