Bieg i festyn w I Zespole Szkół

Sobota, 22 kwietnia 2017 o 13:34, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 11:20, autor: 2 3546
Bieg i festyn w I Zespole Szkół

Pomimo niesprzyjającej pogody boisko I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica zapełniło się biegaczami oraz mieszkańcami Wschowy, którzy wzięli udział w festynie oraz dopingowali sportowców, którzy mierzyli się z trasą V Biegu Memoriałowego im. Marka Kozaczka.

Jubileuszowy V Bieg Memoriałowy odbywał się po raz pierwszy sobotę, tak aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nim udział, a także dlatego aby zaprosić rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy. Sportowcy rywalizowali na dwóch dystansach, jednym 5 kilometrowym w klasie open, a także w drugim 2 kilometry dla służb mundurowych. Honorowym patronem imprezę objął wojewoda lubuski Władysław Dajczak, który ufundował również puchar dla pierwszego na mecie. Jak podkreślał dyrektor I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica impreza miała na celu upamiętnić osobę pierwszego starosty, ale również pokazać, że szkoła jest otwarta dla mieszkańców.

- Zorganizowaliśmy dmuchane zabawki dla najmłodszych, dlatego, że dzieci też wzięły udział w biegu w swojej kategorii wiekowej. Wczoraj odbył się bieg przedszkolaków, a dzisiaj zaprosiliśmy ich do zabawy i jak widać chętnie z tego skorzystały. Bieg Memoriałowy robimy dla wszystkich, nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale dla całego miasta. Każdy może przyjść, znaleźć coś dla siebie i miło spędzić sobotnie popołudnie – mówił Damian Janowicz. – Tym wydarzeniem chcemy pokazać, że nasza szkoła jest placówką otwartą. Swoje działania nie kierujemy tylko dla naszych uczniów, dla ludzi z naszego otoczenia, ale też dla ludzi z zewnątrz.

Na starcie zawodów stanęło około 40 biegaczy, wśród których można było zauważyć uczniów szkoły, reprezentantów LLKS Osowa Sień czy grupę biegaczy ze Sławy. Dla każdego z uczestników przygotowano pamiątkowy medal, wodę oraz posiłek regeneracyjny. Prócz biegu na hali gimnastycznej najmłodsi mogli korzystać z darmowych zabaw na dmuchanych zamkach, poskakać na trampolinie, a trochę starsi mogli zmierzyć się z ciężarami. Uczniowie szkoły rywalizowali również w zawodach w Counter Strike, na strzelnicy czy Street Ballu. Każdy kto dzisiaj przekroczył bramę I Zespołu Szkół musiał poczuć bijącą z tego miejsca pozytywną atmosferę i chęć do wspólnego spędzenia czasu. Gratulujemy organizatorom oraz zwycięzcom biegów i czekamy już na przyszłoroczną edycję, która, jak zapowiedział dyrektor szkoły, znów zagości w sobotnie przedpołudnie.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Władysławowi Dajczakowi - Wojewodzie Lubuskim, Małgorzacie Gośniowskiej-Koli - radnej sejmiku wojewódzkiego, dyrektorowi I ZS Damianowi Janowiczowi, Przedszkolu i Żłobku ,,Złota Rybka u Dula" oraz firmie Debora.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (2)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 320
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl