TworzymyGłos Regionu

Biblioteka: Karolina Kubiak wygrała konkurs recytatorski ,,Z Tomkiem Wilmowskim przez kontynenty"

Poniedziałek, 30 października 2017 o 11:48, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2017 o 13:45, autor: 1 979
Biblioteka: Karolina Kubiak wygrała konkurs recytatorski ,,Z Tomkiem Wilmowskim przez kontynenty

„Z Tomkiem Wilmowskim przez kontynenty” podróżowali uczestnicy konkursu recytatorskiego, który odbył się 26 października 2017 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie. „Tomek w krainie kangurów”, „Tomek wśród łowców głów”, „Tomek na tropach Yeti” –  to tylko niektóre tytuły dziewięciotomowego cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, wyróżniającego się wyjątkowymi walorami poznawczymi. 

Za sprawą głównego bohatera, tytułowego Tomka, czytelnicy odwiedzają odległe kraje, egzotyczne miejsca i ich mieszkańców, dowiadują się, jak ważna w życiu jest przyjaźń i lojalność, uczą się szacunku dla ludzi innych narodowości i ras. Książki te, ze względu na imponujący zasób wiedzy geograficzno-historycznej, wartką, trzymającą w napięciu akcję oraz pasjonujące przygody, warto przeczytać  i polecać nie tylko młodym czytelnikom. Uczniowie klas V i VI, do których adresowany był konkurs, mieli za zadanie zaprezentować fragment wybranej przez siebie opowieści o Tomku Wilmowskim.

Jury oceniało atrakcyjność tekstu, stopień jego opanowania oraz interpretację. Najbardziej spodobała się wyrazista, pełna ekspresji recytacja w wykonaniu Karoliny Kubiak, ucz. kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, II miejsce zdobyła Oliwia Maćkowiak z kl. V Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie,  III miejsce zajęła Amelia Bruchal, ucz. kl. V, również ze Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, a wyróżnienie przypadło Agacie Urbaniak, ucz. kl. V ze Szkoły Podstawowej w Lginiu. 

(BP)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Ja
31.10.2017 21:06

Jestem ja ??????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1246
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl