TworzymyGłos Regionu

Bezpieczne Żółwie Ninja w Jędrzychowicach

Wtorek, 09 kwietnia 2019 o 16:24, aktualizacja Czwartek, 11 kwietnia 2019 o 14:03, autor: 3 1238
Bezpieczne Żółwie Ninja w Jędrzychowicach

Czy warto nosić kamizelki odblaskowe? Uczennice Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach wpadły na pomysł jak zachęcić swoich kolegów i koleżanki do noszenia kamizelek. Na ich zaproszenie oraz nauczycielki Marty Krawczyk odwiedziliśmy szkołę, gdzie dziewczynki chętnie opowiedziały nam o swojej inicjatywie.

Na zaproszenie nauczycielki Marty Krawczyk oraz uczennic Amelii Szpatowicz i Mai Antoniuk odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Jędrzychowicach. Uczennice wraz z nauczycielką chciały opowiedzieć o swoim programie Bezpieczne Żółwie Ninja, w którym zachęcają do noszenia kamizelek odblaskowych.

- Szkolny projekt powstał podczas lekcji wychowawczej gdy dostaliśmy kamizelki odblaskowe. Stwierdziliśmy, że kamizelki odblaskowe wyglądają śmiesznie i nie chcemy ich nosić bo źle w nich wyglądamy. Jednak zmieniliśmy zdanie gdy kolega założył ją i wyglądał jak żółw ninja. – mówi Amelia. Inicjatorka pomysłu i projektu dodaje - Zaświeciła się lampka w głowie, że możemy zrobić o tym projekt bo kamizelki są przydatne w naszym życiu. Powstaje teraz filmik, którego jestem reżyserem. Będzie opowiadał o noszeniu kamizelek.

Koleżanka Amelii – Maja – odpowiada - Po projekcie zrozumieliśmy, że kamizelki są bardzo ważne. Pomimo, że nie wyglądamy w nich najlepiej to trzeba je nosić. Czujemy się bezpiecznie i ktoś kto kieruje autem może nas zobaczyć.

Nauczycielka obu dziewczynek jest niezmiernie dumna z działań samorządu - Takie kampanie powinny częściej pojawiać się w szkołach. Amelia ze swoją ekipą zaproponowała stworzenie takiej kampanii informującej. Jako nauczyciel wspieram takie działanie. Dostaliśmy dofinansowanie z Urzędu w Szlichtyngowej. Dzięki niemu możemy rozpropagować inicjatywę na całą gminę. Po czym wymienia co dzięki temu wsparciu można zrobić - Odbędą się konkursy dla uczniów, nakręcimy film, zaprosimy gości i pokażemy naszą inicjatywę. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie bezpieczniej i zaangażujemy społeczność lokalną w coś potrzebnego.

Po spotkaniu z Amelią i Mają oraz innymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach wniosek jest jeden – warto nosić kamizelki odblaskowe! Nie ważne, że według innych możemy wyglądać w nich źle. W tym wypadku ważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Dzięki kamizelce kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego zobaczą nas już z odległości nawet 150 metrów! Dbajmy o siebie i innych.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ten
09.04.2019 22:54

Brawo dla dzieci,dorośli bierzcie przykład z młodzieży!

avatar
~Osoba
09.04.2019 22:56

Piękna inicjatywa.Brawo.

avatar
~super Wy
28.04.2019 21:13

Brawo. Fajna inicjatywa. Za taki pomysł medal się należy. A co!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl