TworzymyGłos Regionu

Badanie IPD dla uczniów projektu

Czwartek, 09 listopada 2017 o 09:28, aktualizacja Czwartek, 09 listopada 2017 o 09:31, autor: 0 1169
Badanie IPD dla uczniów projektu

W dniu 31 października 2017 roku w pracowni komputerowej w  I Zespole Szkół we Wschowie odbyło się badanie IPD na platformie on-line dla uczniów rekrutowanych do projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Wschowskim”.

Celem było dokonanie oceny indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz predyspozycji osobowych każdego ucznia do wykonywania poszczególnych zawodów, planowania ścieżki kariery UP, rozwijania mocnych stron oraz niwelowania słabych, a także wybór odpowiednich szkoleń/kursów w projekcie, zgodnych z kierunkiem rozwoju indywidualnej ścieżki edukacyjno - zawodowej ucznia.

Każdy uczestnik otrzymał indywidualny kod dostępu do baterii testów. Badania te określają: predyspozycje  osobowościowe i zawodowe, kotwice kariery, typ interpersonalny, radzenie sobie w sytuacjach trudnych oraz preferencje zawodowe.

Po zalogowaniu na platformie UP uczniowie wypełnili testy i zadania pod nadzorem konsultanta merytorycznego. Po zakończeniu został wygenerowany wynik, który posłuży do przygotowania indywidualnego raportu dla każdego ucznia. Rzetelny raport przygotowany przez specjalistę/coacha pozwoli wyznaczyć ścieżkę kariery, wskazać obszary do rozwoju, mocne strony oraz skierować na odpowiednie szkolenie i wsparcie.

Specjalista/coach przygotowuje IPD jako osoba niezależna – która w przeciwieństwie do doradcy zawodowego pracującego w szkole – jest w stanie przygotować bezstronną opinię o uczniu i wskazać wytyczne do dalszej pracy w szkole z doradcą zawodu/ pedagogiem/psychologiem.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa VIII Nowoczesna edukacja, 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

(PW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1306
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl