TworzymyGłos Regionu

Asysta wschowianina w Lotto Ekstraklasie

Poniedziałek, 25 lipca 2016 o 12:39, aktualizacja Piątek, 29 lipca 2016 o 13:21, autor: 4 3996
Asysta wschowianina w Lotto Ekstraklasie

Pochodzący ze Wschowy gracz Arki Gdynia, Marcin Warcholak, zanotował pierwszą asystę w sezonie 2016/2017. Lewy obrońca wykazał się podaniem, po którym gracze Arki wyszli na prowadzenie. Mecz zakończył się zwycięstwem Arki nad Wisłą Kraków 3:0.

Grająca aktualnie w B-Klasie Pogoń Wschowa to drużyną, w której swoją karierę rozpoczynał Marcin Warcholak. Urodzony w 1989 roku zawodnik do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce przebijał się przez Polonię Słubicę, Celulozę Kostrzyn, Ilankę Rzepin, Gryf Wejherowo oraz Stomil Olsztyn. W końcu trafił do drużyny z Gdyni. Trafił w odpowiednim momencie, bo po spadku marzeniem gdynian był szybki powrót do elity. Udało się to w ubiegłym sezonie, do czego walnie przyczynił się Marcin, rozgrywając 33 spotkania, wszystkie od pierwszej do ostatniej minuty. Wiele redakcji sportowych wystawiało go do 11 sezonu pierwszej ligi, a swoją wartość potwierdza teraz w Lotto Ekstraklasie. Jak sam zainteresowany skomentował mecz?

- Nie było to łatwe zwycięstwo, ale patrząc na całe spotkanie myślę, że wygraliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie, przynajmniej w mojej ocenie, całkowicie dominowaliśmy na boisku, co skutkowało dwoma naszymi bramkami - mówił Marcin dla telewizji klubowej ArkaTV.

Mamy nadzieję, że Marcin z meczu na mecz będzie potwierdzał swoją dobrą dyspozycję i trzymamy za niego kciuki. A przy "bogactwie" zawodników na jego pozycji, kto wie co będzie robił 4 września. Na razie przed nim i jego drużyną mecz już jutro mecz Pucharu Polski z Romintą Gołdap, a w piątek spotkanie na własnym stadionie z Ruchem Chorzów w trzeciej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Poniżej prezentujemy link do video z bramką przy której asystował Marcin Warcholak.

http://ekstraklasa.tv/bramki/arka-wisla-k-1-0-ambicja-poplaca-ofiarny-wslizg-kakoko-rykoszet-i-miskiewicz-bezradny/jtz62r

(olek/photo: gol24.pl

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Wschowianin
25.07.2016 15:30

Gratulacje, świetnie radzi sobie na boisku, dobrze wytrenowany. Zaczynał we Wschowie, a więc można?. Można! Jak się jest konsekwentnym i systematycznym to sukces gwarantowany! Brawo Marcin, niech biorą z Ciebie przykład młodzi trampkarze grający we wschowskich szkółkach. A może wspólny trening z młodymi zawodnikami?

avatar
~Bacznie obserwowałem Marcina jak tą lewą nogą zagrywał na podwórku na Ob.Warszawy 8
25.07.2016 18:24

i w tedy mówiłem mu że czeka go przyszłość w ekstralasie.. Marcin tak trzymaj.....:)

avatar
~do wschowianin
26.07.2016 11:23

Odbył sie wspólny trening w czerwcu z młodymi zawodnikami Korony Wschowa:)

avatar
~Aleksander
03.08.2016 23:17

Może kiedyś spełni się marzenie Marcina i zagra w Legii. Tego mu życzę!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl