TworzymyGłos Regionu

Arek Klonowski zdobył pierwszą normę kandydata na mistrza

Poniedziałek, 11 lutego 2019 o 11:54, aktualizacja Czwartek, 14 lutego 2019 o 11:12, autor: 2 667
Arek Klonowski zdobył pierwszą normę kandydata na mistrza

8 lutego 2019 we Wrocławiu zakończył się turniej o Puchar Dyrektora MDK Fabryczna, w którym II miejsce zajął Arek Klonowski z Klubu Szachowego Hetman działającego przy CKiR we Wschowie.

- Turniej miał silną obsadę, co pozwoliło naszemu szachiście wypełnić pierwszą normę kandydata na mistrza - mówi Janusz Trusewicz z klubu szachowego Hetman.

Takich norm, jak tłumaczy nam Jan Trusewicz, są dwie. Żeby je uzyskać zawodnik musi wygrywać partie z silniejszymi zawodnikami lub zawodnikami na tym samym poziomie. Zwycięstwa z szachistami niżej sklasyfikowanymi nie pozwalają podnieść normy.

Tytuły takie w  klubie posiadają tylko Grzegorz Ograbek  i Janusz Trusewicz. Warto zaznaczyć, że to kolejny zawodnik „Hetmana” CKiR, który swoje umiejętności podnosił pod czujnym okiem pana Jana Trusewicza. Gratulujemy Arkowi i czekamy na kolejną normę. 

(tekst/foto: Hetman Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Siup
11.02.2019 21:37

Brawo Aruś!

avatar
~chp
19.02.2019 20:48

Gratulacje dla Arka. Tak przy okazji: normy się nie podnosi, tylko spełnia jej wymogi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl