Andrys Team czwarty na Placu Wolności

Czwartek, 08 czerwca 2017 o 10:58, aktualizacja Poniedziałek, 12 czerwca 2017 o 14:51, autor: 0

W miniony weekend odbył się kolejny turniej Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Bracia Andrys uplasowali się na wysokim 4 miejscu.

Nasi siatkarze przed tym turniejem, dzięki zdobytemu podium na Obłędnej Plaży w Zbąszyniu, zostali rozstawieni z numerem R2 i swoje zmagania rozpoczęli od Turnieju Głównego. Sobota okazała się dla Romka i Adama bardzo udana. Mimo, że zaczęli oni od przegranego seta do 15, potrafili się zmobilizować i w rezultacie pewnie wygrać w trzech setach.

Andrys-Team vs Wierzbicki/Tkaczuk 2:1 (15:21, 21:16, 21:5)

W drugiej rundzie nasi zawodnicy spotkali się z młodzieżową kadrą Polski - parą Paszkowski/Łysikowski. „W tym meczu wszystko zagrało tak jak powinno, byliśmy pewni w pierwszej akcji i bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, zwłaszcza w drugim secie” – podsumował po meczu Adam.

Andrys-Team vs Paszkowski/Łysikowski 2:0 (21:16 21:7)

W ćwierćfinale Andrys-Team Travelplanet.pl Proskos Auto24 spotkał się z odwiecznymi rywalami Bartkami Kierozem i Malcem. Tym razem mecz od razu ułożył się po myśli naszych siatkarzy, którzy pewnie awansowali do półfinału.

Andrys-Team vs Malec/Kiernoz 2:0 (21:15, 21:15)

Przed niedzielnymi starciami wszyscy liczyli na podium Romka i Adam. Niestety w półfinale nasi zawodnicy, mimo prowadzenia w pierwszym secie, ostatecznie przegrali z parą Paszkowski/Łysikowski. Andrys-Team vs Paszkowski/Łysikowski 0:2 (26:28, 12:21)

„Pierwszy set mieliśmy na wyciągniecie ręki, niestety wkradło się kilka niedokładności i w rezultacie daliśmy się rozkręcić młodzieży” – podsumował Romek. W meczu o brązowy medal Andrys-Team ponownie spotkał się z Barkiem Kiernozem i Bartkiem Malcem. Mimo imponującej pogoni ze stanu 20:12, pierwszy set zakończył się przegraną (21:19). Drugi set to spokojna wygrana Bartków.

Czujemy lekki niedosyt po dzisiejszym turnieju. Wyciągamy jednak wnioski na przyszłość i przygotowujemy się do kolejnego turnieju, który już za tydzień odbędzie się w Toruniu. Serdecznie zapraszamy – po turnieju komentował Roman Andrys.

Chcemy podziękować Travelplanet.pl i Auto24 - sponsorom, którzy nas wspierają i oczywiście rodzinie. Teraz czas odpoczynek i kolejne treningi – dodaje Adam.

Cieszymy się z udanych startów naszych siatkarzy plażowych i również zapraszamy do Torunia na Bella Plażę Gotyku 2017, która zostanie rozegrana na Nowomiejskim Rynku.