TworzymyGłos Regionu

Altany drewniane: co powinieneś o nich wiedzieć?

Poniedziałek, 29 czerwca 2020 o 10:27, autor: 0 87
Altany drewniane: co powinieneś o nich wiedzieć?

Poręczne i komfortowe konstrukcje wykonywane z drewna sukcesywnie zdobywają sobie coraz większą popularność wśród polskich klientów. Zarówno domki letniskowe, domki całoroczne jak i altany drewniane stanowią coraz częstszy wybór Polaków. Wynika zapewne w dużej mierze z tego, że jako społeczeństwo odkryliśmy niewątpliwe zalety posiadania własnego domku z drewna lub stylowej altanki.

Tym niemniej, nie można powiedzieć, aby temat był łatwy. Jeżeli interesuje nas budowa np. altany z drewna, najpierw będziemy musieli przecież wybrać odpowiedniego wykonawcę. Czym należy kierować się przy takim wyborze i na jakie czynniki w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę? Zaproszenie do rozmowy na te tematy zgodził się przyjąć Pan Przemysław Balcewicz, prezes Eko Architektury, czyli firmy od lat będącej jednym z liderów rodzimego rynku konstrukcji z drewna.

Dobra altana drewniana: czyli jaka?

Na samym początku postanowiliśmy zapytać Pana Przemysława Balcewicza o podstawowe kryteria wyboru. Czy więc altana drewniana powinna być np. przede wszystkim tania, czy też może klient powinien zwracać uwagę raczej na inne parametry? Prezes Eko Architektury odpowiada:

Zadali Państwo bardzo ciekawe a zarazem ważne pytanie. Rzeczywiście przyglądając się dostępnym obecnie ofertom konstrukcji z drewna(w tym również altan drewnianych) od razu zauważymy dużą rozpiętość cen. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z przysłowiowym "płaceniem za metkę". Konstrukcje z drewna po prostu muszą wykazywać określone cechy. Jest to decydujące dla ich funkcjonalności i bezpieczeństwa. Klient powinien zwracać uwagę między innymi na jakość drewna z jakiego wykonuje się altany a także klasę energetyczną. Ten pierwszy czynnik ma ogromny wpływ na trwałość konstrukcji, dlatego w Eko Architekturze korzystamy wyłącznie ze starannie selekcjonowanego drewna o odpowiedniej suchości. Klasa energetyczna to natomiast nie tylko energooszczędność domu. Wskazuje ona również na to, w jakim stopniu konstrukcja będzie odporna np. na działanie czynników atmosferycznych.

Nie możemy nie zgodzić się z tym, co powiedział Przemysław Balcewicz. Zaciekawiła nas jednak kwestia klasy energetycznej. Czy można z tego wysnuć wniosek, że altana drewniana o niższej klasie energetycznej tak naprawdę jest bardziej "ekonomiczne" jedynie pozornie? Przemysław Balcewicz tłumaczy:

Nie chciałem ujmować tego w tak bezpośredni sposób, ale mają Państwo racje. Utrzymanie konstrukcji z drewna o niższej klasie energetycznej jest po prostu droższe, ponieważ zwyczajnie wymaga zużytkowanie większych ilości energii np. w celu prawidłowego ogrzania konstrukcji.

Czyli trafiliśmy w punkt. Przeglądając ofertę Eko Architektury dostrzegliśmy jednak jeszcze jeden ciekawy czynnik, o który zapytamy Pana Przemysława Balcewicza w dalszej części naszego wywiadu.

Jak ważny jest transport konstrukcji z drewna?

Na rynku istnieje obecnie sporo firm, które zajmują się tworzeniem takich konstrukcji, jak domki letniskowe czy altany drewniane. Jednak tylko niektóre spośród tych firm oferują również profesjonalny transport już gotowej konstrukcji z drewna. Jak dużą rolę odgrywa więc właśnie transport domku z drewna lub altany? Oto odpowiedź prezesa Eko Architektury:

Bardzo cieszę się, że zwrócili Państwo uwagę na ten aspekt. Rzeczywiście nasza firma świadczy usługi nie tylko w zakresie projektowania i budowy konstrukcji z drewna, ale zapewniamy także profesjonalny transport. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ nawet najbardziej solidna altana drewniana lub domek letniskowych mogą ulec uszkodzeniu już "na starcie", jeżeli na przykład nie są dostarczane klientowi zgodnie z zachowaniem odpowiednich norm. Stąd też jako firma wychodzimy z założenia, że naszym obowiązkiem jest kompleksowa obsługa zamawiająca, a to z kolei po prostu musi uwzględniać również profesjonalny i bezpieczny transport.

Cóż, ponownie musimy zgodzić się z Panem Przemysławem Balcewiczem. Dziękujemy prezesowi Eko Architektury za wywiad, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wielu naprawdę ciekawych rzeczy. 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl