Ależ emocje, ależ mecz. WSTK wygrywa z KK Oleśnicą

Sobota, 02 grudnia 2017 o 19:05, aktualizacja Środa, 06 grudnia 2017 o 13:46, autor: 3

30 sekund do końca meczu. Wygrywamy 77:76. Trener gości prosi o przerwę. 8 sekund do końca meczu wynik bez zmian, piłka po stronie gości, trener Oleśnicy prosi o przerwę. Koszykarze rozgrywają piłkę, ale nie trafiają do kosza, sędzia dopatruje się faulu i mamy rzuty osobiste dla WSTK. Do końca meczu 3 sekundy. Wykorzystujemy je i ostatecznie wygrywamy 79 do 76.

To historyczne zwycięstwo WSTK. Do tej pory nigdy nie udało się naszym koszykarzom pokonać drużynę z Oleśnicy. Wszystko ma jednak swój czas. 2 grudnia po rewelacyjnej grze WSTK pokonało KK Oleśnicę 79 do 76. Tak emocjonującego meczu dawno kibice nie mieli okazji oglądać. Bez przesady można powiedzieć, że emocje były większe niż podczas eliminacji polskiej reprezentacji do finałów Mistrzostw Świata w Rosji. Na osiem sekund przed końcem meczu wynik był wciąż otwarty i do ostatniej sekundy nie było wiadomo, jakim wynikiem zakończy się ten pojedynek.

Mecz był niezwykle wyrównany. Na prowadzenie wychodziła raz drużyna WSTK, raz KK Oleśnica. Szczególnego wymiaru nabrała ostatnia, czwarta kwarta. Koszykarze gości przegrywając po 3 kwarcie kilkoma punktami wyszli na boisko zdeterminowani. Poza walką na boisku toczyła się walka na ławce rezerwowej. W pewnym momencie, po kilku minutach dobrej i skutecznej gry KK Oleśnicy, na hali sportowej przez chwilę było słychać tylko głośne i dopingujące okrzyki gości. Ten początek czwartej kwarty przez chwilę został zdominowany przez drużynę z Oleśnicy. Nasi koszykarze poradzili sobie i z ta presją. Ostatecznie wygrali mecz i pewnym krokiem idą w kierunku baraży o 2 ligę.